Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Не ми работи вентилатора на климатика.

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Големото село
    Posts
    10

    Default

    На мен пък ми се изредиха и двете. Първо всичко спря - няма никой, дадох го на един техник да си се занимава и си взех друг втора ръка. След около седмица и втория избуши, ама наобратно - няма спиране, ще излети вентилатора. И този го харизах на майстора да си се забавлява (което ми напомня да взема да си ги потърся ). Сега съм с трети и си работи перфектно... ама докога... Туй като офтопик към статистиката
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD '98 с FL (преден и задна броня, старите стопове си ме кефят повече)

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За това да дефектират регулаторите, причината може и да е в мотора (четки, колектори, лагеруване..............).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    0 V.

    ---------- Post added at 14:06 ---------- Previous post was at 14:02 ----------



    До самия вентилатор:

    Не позна, опитай пак

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не позна, опитай пак
    Няма, какво да опитвам.

    Ако мислиш, че съм сгрешил, обоснови се.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма, какво да опитвам.

    Ако мислиш, че съм сгрешил, обоснови се.
    начертай си схемата с двата транзистора, вентилатора, захранването и мисли. Вече няма да ти дам наготово нищо

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    начертай си схемата с двата транзистора, вентилатора, захранването и мисли. Вече няма да ти дам наготово нищо
    Ти въз основа на какво си мислиш, че съм казал, че напрежението ще е 0 V.
    Със сигурност не съм питал звездите.

    Ако имаш да казваш нещо смислено по въпроса, казвай го без да ми кокетничиш.

    Знам, че този регулатор ти е тъмна Индия.

    Като си рекъл да се изпитваме, да ти бодна и аз едно въпросче:

    За какво служи това ограденото (регулаторът е от 156 - ца) ?:

    Last edited by ecotronic; 10-06-2016 at 20:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ти въз основа на какво си мислиш, че съм казал, че напрежението ще е 0 V.
    Със сигурност не съм питал звездите.

    Ако имаш да казваш нещо смислено по въпроса, казвай го без да ми кокетничиш.

    Знам, че този регулатор ти е тъмна Индия.

    Като си рекъл да се изпитваме, да ти бодна и аз едно въпросче:

    За какво служи това ограденото (регулаторът е от 156 - ца) ?:

    Понеже ти зададох един въпрос, на който ти не можеш да отговориш, ти започна да плещиш простотии и да ми задаваш въпроси. Няма да те ограмотявам, не си ми на нивото в електрониката и не само

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Понеже ти зададох един въпрос, на който ти не можеш да отговориш, ти започна да плещиш простотии и да ми задаваш въпроси. Няма да те ограмотявам, не си ми на нивото в електрониката и не само
    Ама ти верно си рядък малоумник!

    Не е истина!

    Ти ми зададе въпрос и аз ти дадох ясен и точен отговор:

    напрежението ще бъде 0 V.

    Ако искаш да знаеш, как съм стигнал до този извод, попитай и ще получиш отговор.

    Ама ти не питаш а просто твърдиш, че не е вярно.

    И когато аз искам от теб да обосновеш твърдението си, ти започваш да се държиш, като мома на мегдана.


    Айде баста!

    Бегай там откъдето си изпълзял.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ама ти верно си рядък малоумник!

    Не е истина!

    Ти ми зададе въпрос и аз ти дадох ясен и точен отговор:

    напрежението ще бъде 0 V.

    Ако искаш да знаеш, как съм стигнал до този извод, попитай и ще получиш отговор.

    Ама ти не питаш а просто твърдиш, че не е вярно.

    И когато аз искам от теб да обосновеш твърдението си, ти започваш да се държиш, като мома на мегдана.


    Айде баста!

    Бегай там откъдето си изпълзял.
    До сега никога не съм обидил някой тук. Но ти си невероятен надут к...т. И ми е кеф да те провокирам.
    Двата транзистора в паралел ли работят или като пуш-пул стъпало?

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз не съм виждал схемата на това устройство но моята логика сочи към това, че транзисторите работят в паралел в импулсен режим (PWM).

    А когато имаш следната верига:

    +12V > консуматор > ключов елемент (двата транзистора) > шаси и прекъснеш веригата някъде около консуматора, каквото и да е състоянието на ключовия елемент, токът през него е 0, следователно и напрежението върху него е 0 V.

    Допускам това, защото не се сещам за нито една причина затова да работят последователно свързани.

    PS:

    Аз никога не започвам пръв с обидите.
    Last edited by ecotronic; 11-06-2016 at 10:23.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз не съм виждал схемата на това устройство но моята логика сочи към това, че транзисторите работят в паралел в импулсен режим (PWM).

    А когато имаш следната верига:

    +12V > консуматор > ключов елемент (двата транзистора) > шаси и прекъснеш веригата някъде около консуматора, каквото и да е състоянието на ключовия елемент, токът през него е 0, следователно и напрежението върху него е 0 V.

    Допускам това, защото не се сещам за нито една причина затова да работят последователно свързани.

    PS:

    Аз никога не започвам пръв с обидите.
    Отговорът ти е точен
    Кажи кога и къде съм те обидил?

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

    Тези метални пластини са нискоомни мощни резистори, свързани в гейта. Ти знаеш защо са

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

    Пардон, СОРСА

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Отговорът ти е точен
    Кажи кога и къде съм те обидил?

    ---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

    Тези метални пластини са нискоомни мощни резистори, свързани в гейта. Ти знаеш защо са

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

    Пардон, СОРСА
    Написаното от теб:

    Няма да те ограмотявам, не си ми на нивото в електрониката и не само

    ........го възприемам, като обида.

    Всъщност прав си: Не съм на твоето ниво.


    Е сега след като аз обясних, защо смятам, че напрежението е 0V. сега ти кажи, защо мислиш, че това не е вярно.

    За пластините - верен отговор

    Именно те и по-конкретно тяхното предназначение - да изравнят по напрежение преходите на двата транзистора ме насочват към тезата, че транзисторите са свързани в паралел.
    Last edited by ecotronic; 11-06-2016 at 15:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Написаното от теб:

    Няма да те ограмотявам, не си ми на нивото в електрониката и не само

    ........го възприемам, като обида.

    Всъщност прав си: Не съм на твоето ниво.


    Е сега след като аз обясних, защо смятам, че напрежението е 0V. сега ти кажи, защо мислиш, че това не е вярно.

    За пластините - верен отговор

    Именно те и по-конкретно тяхното предназначение - да изравнят по напрежение преходите на двата транзистора ме насочват към тезата, че транзисторите са свързани в паралел.
    Не си прав за няколко неща. За да ти напиша онова, ти ме нападна няколко пъти лошо. Но то е вярно и не е обида. Тези резистори не са за изравняване - MOS транзисторите от един тип можеш да ги връзваш в паралел без това. Това, с тази големина и релеф, има друго предназначение. Давай, докажи ми, че си на ниво.
    Това не е обида, но ми дължиш извинение

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Упорито продължаваш да шикалкавиш, като отклоняваш моето неколкократно искане да се обосновеш:

    Защо твърдиш, че напрежението няма да е 0V ?

    Относно резисторите и изравняването по напрежение отново говориш пълни глупости!

    Няма на света 2 транзистора с еднакви характеристики!

    Това означава, че в момент на отпушване винаги единият ще се отпуши преди другия и ако не са резисторите прекалено големият ток ще го опука а после вероятно ще опука и втория.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    В пост 26 съм написал, че отговорът ти е точен.
    За останалото - ами не си ми на нивото в електрониката. Написах ти нещо за MOS транзисторите. А защо е така - научи електрониката. Биполярните не можеш да ги връзваш в паралел без резистори в емитерите, MOS можеш в паралел без нищо.
    И твърда главо - тук това, което си ми очертал има друга функция, но няма да ти обясня защото си надут самохвалко и с високомерното ти некадърие обиждаш знаещите повече от теб. Ако искаш, обърни се към ВО да ти обясни

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •