Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Недоволен от Екстрийм Сервиз !

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Недоволен от Екстрийм Сервиз !

    Здравейте, значи още като се обадих по телефона на тоя въпросния Bobo се държеше малко надменно по телефона...отговареше оклончиво с половин дума и все едно току що го будя от сън...както и да е запазих си час в съботен ден за 10 часа за премахване на ДПФ и ЕГР. Станах в 5:00 сутринта и в 5:30 тръгнах за София от Сливен. Около 9:30 бях пред сервиза в София и в 10:00 отвори врати. Понеже не го знаех кой е Бобо питах момчето което отвори и ме изгледа някак криво като го попитах. Няма проблем разбрах го никой не иска да е в събота на работа. И така около 11 и нещо дойде Бобо. Както и да е началник е може да идва когато си иска, но проблема е , че преди мене имаше няколко човека уж които бяха за малко. Няма проблем навсякъде има мои и свои...Както и да е около 16:00 следобяд колата излезе от сервиза уж доволен от свършеното. Пребрах се в Сливен, колата претърпя смяна на гарнитура на главата, но и тва няма значение...

    Прроблема е, че през 2-3 дена светва лампата с двигателя на таблото. Като я закача за компютър ми изкарва P0403 за грешка в ЕГР и че нямало сигнал от него. Е аджеба аз ли не разбирам или дадох 350 лева уж за софтуерно изключване на ЕГР за да може да ми свети тази досадна лампа на таблото...

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Най-вероятно Бобо само е затворил ЕГР. Накарал го е да стои затворен (за тази цена в която най-вероятно е включено и ДПФ премахването най-масовата практика е ЕГР да се затвори софтуерно и лампата да спре да свети), но той трябва да остане включен и да бъде електрически здрав. Твоята грешка обаче означава че имаш електрически проблем със самия ЕГР или прекъсва връзката между ЕКУ-то и егр-а.

    Преди да тръгнеш да плюеш така просто му звънни и разбери как стоят нещата и каква услуга ти е извършил. Колите във форума с напълно изключен ЕГР сигурно се броят на пръсти. Най-масовата практика в цял свят е такава.

    Сега решението е или си сменяш тялото на ЕГР с друго, работещо или доплащаш за напълното му изключване.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    О, да колега ! И колко да доплатя още, че да не ми свети грешка....да доплатя още 1000 лева, че да не ми свети нищо...с цялото ми уважение, но никой не ме уведоми, че за тази цена, частично, ще ми се свърши работа....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Съжалявам, но така се прави навсякъде. Другото е по-скъпо, и малко хора го могат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Това за каква кола става въпрос ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Абе много се извинявам кво означава така се прави по цял свят...правиш се, че не разбираш или нарочно го правиш...значи казват ми, че ще ми струва 350 лева да ми премахнат софтуерно и хардуерно ДПФ и ЕГР. След манипулацията лампата за ЕГР свети и ми казваш, че е нормално да доплатя още за да не ми свети лампата ли ? Ами ако мислиш така значи си много зле...съжалявам ама тва е малоумно...

  7. #7

    Default

    Би ли постнал снимка на грешката с програмата, която я четеш? Има ли и други грешки?

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Абе много се извинявам кво означава така се прави по цял свят...правиш се, че не разбираш или нарочно го правиш...значи казват ми, че ще ми струва 350 лева да ми премахнат софтуерно и хардуерно ДПФ и ЕГР. След манипулацията лампата за ЕГР свети и ми казваш, че е нормално да доплатя още за да не ми свети лампата ли ? Ами ако мислиш така значи си много зле...съжалявам ама тва е малоумно...
    Под премахване и спиране има разлика. Разберете се какво сте говорили.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Би ли постнал снимка на грешката с програмата, която я четеш? Има ли и други грешки?
    Програмата е FES 3.3
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20160610_120655.jpg  

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Програмата е FES 3.3
    Това означава, че ти си прав - ЕГР-ът може да не работи, но Бобо не е премахнал чекът. Поговори с него, но не се карай. Той е разбран, но е и много серт

  11. #11
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Той е разбран, но е и много серт[/QUOTE] " ХАХАХХА последно или разбран или серт че и двете заедно не говори добре
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Той е разбран, но е и много серт
    " ХАХАХХА последно или разбран или серт че и двете заедно не говори добре [/QUOTE]
    Ами и двете. като му говориш реални неща е разбран. Като почнеш ти да му обясняваш нещо, дето не е точно така става серт

  13. #13
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Личното ми мнение е ,че преди да се пише по форуми се води диалог със сервиза в който са извършени коментираните ремонти.След това по възможност безпристрастно се описва случая.
    Колега ти след случая говори ли с някой от сервиза? Предяви ли си претенциите? Те отказаха ли ти гаранционен ремонт или мнение по въпроса? С какви аргументи отказаха?
    Не ме разбирай погрешно не защитавам сервиза, лично на мен са ми махали ЕГР, нямам идея как но проблеми не съм имал/ до колкото помня се затапва но как не съм се задълбочавал/. Вярно е ,че Бобо не е с благ и мил характер но в никакъв случай не е неразбран.Лично на мен са ми ремонтирали колата по гаранция и не са ми вземали нито лев /два пъти/ .
    Пак казвам не защитавам сервиза, към момента по ред причини не ползвам услугите им но съм обективен.
    Last edited by alex052; 11-06-2016 at 00:07.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  14. #14

    Default

    А да бе, да бие пак 600км, че да си оправят бакиите.
    Горивото, че ще му го плати , ще му го плати, ами загубеното време ?

  15. #15

    Default

    А колега, ти като си взе колата, светеше ли ти чекът?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •