Results 1 to 6 of 6

Thread: Сваляне скорости 147 1.6TS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default Сваляне скорости 147 1.6TS

    Здравейте колеги!
    Пускам нова тема защото не намерих такава за 147 а само за 156
    Моя проблем е следния, имам си една алфа 147 1.6ТС 105кс. и вчера ми потъна педала на съединителя, с доста зор си е закарах до нас като успя да се върне педала горе, днес смених гумичките на горната помпа, реших че проблема е в нея защото нямаше теч и загуба на течност, всичко ок до този момент.
    Смених гумичките и докато обезвъздуша системата педала си стоеше пак почти долу, след като е обезвъздуших си застана както трябва и беше добре, не оставаше долу и включваше скорости както трябва но до няколко натискания при което отново остана долу и тогава вече ми протече лагер/помпата (долната помпа).
    Явно вече по-доброто налягане на горна помпа е видяло нацяло сметката на лагер/помпата, та въпроса ми е следния, като се свалят скоростите трябва ли да сваля и двигателя че си е малко тесничко в коша, не съм свалям до сега на такава скоростите и не знам затова ви питам, а не искам да е карам по сервизи че като ги знам как работят... имам си нужния инструмент и канал за да си сменя лагер/помпата.
    Благодаря ви предварително за отговорите.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Doktora95 View Post
    Здравейте колеги!
    Пускам нова тема защото не намерих такава за 147 а само за 156
    Моя проблем е следния, имам си една алфа 147 1.6ТС 105кс. и вчера ми потъна педала на съединителя, с доста зор си е закарах до нас като успя да се върне педала горе, днес смених гумичките на горната помпа, реших че проблема е в нея защото нямаше теч и загуба на течност, всичко ок до този момент.
    Смених гумичките и докато обезвъздуша системата педала си стоеше пак почти долу, след като е обезвъздуших си застана както трябва и беше добре, не оставаше долу и включваше скорости както трябва но до няколко натискания при което отново остана долу и тогава вече ми протече лагер/помпата (долната помпа).
    Явно вече по-доброто налягане на горна помпа е видяло нацяло сметката на лагер/помпата, та въпроса ми е следния, като се свалят скоростите трябва ли да сваля и двигателя че си е малко тесничко в коша, не съм свалям до сега на такава скоростите и не знам затова ви питам, а не искам да е карам по сервизи че като ги знам как работят... имам си нужния инструмент и канал за да си сменя лагер/помпата.
    Благодаря ви предварително за отговорите.
    На канал ще се убиеш от работа, инак махаш полуоските, откачаш задния тампон, откачаш левия тампон, стартер, жила, маса, датчици и пробваш да измъкнеш с въртене без да олабваш моста. Ако не стане олабваш магарето пробаш пак, ако и така не стане подпираш мотора и сваляш моста долу, трее откачиш биалетки, рейка. Ако и така не стане си го закъсал вече. Не ти знаем уменията, но аз лично без колонен крик не барам да смъквам кутия. Ти си знаеш, само да не стане за 150лв. да си проклинаш живота
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Оу, и ти трябва някой после евентуално да ти върти дясното колело да вържеш шлиците и влезне кутията (махам само лявата полуоска). Може би с махнати двете е по-лесно. Но разглобяването е тотално, мамка му. По-добре на човек, дето го е правил много пъти.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Оу, и ти трябва някой после евентуално да ти върти дясното колело да вържеш шлиците и влезне кутията (махам само лявата полуоска). Може би с махнати двете е по-лесно. Но разглобяването е тотално, мамка му. По-добре на човек, дето го е правил много пъти.
    Улеснявам го за канал Цецо. Инак на крик може и без да се свалят полуоските от кутията, само се откачат от шенкелите Абе начини много само да знае пича с какво се захваща.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пловдив
    Age
    29
    Posts
    14

    Default

    дообре, благодаря ви за бързите отговори, интересуваше ме точно това дали има място да се измъкнат настрани без да се вади двигател че си е тясно в коша на 147, знам че си е доста скапана играчка няма да ми е за сефте да свалям скорости, е да за сефте ще ми е е на 147 ама не и за сефте като цяло
    Благодарско, някъде вторник или сряда ще е правя и ще кажа как е минала играчката и дали се получава без сваляне на моста и прочие
    ex AlfaRomeo 147 1.6TS 105кс
    AlfaRomeo 159 2.4JTDm 200hp

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Сваляш моста - става най бързо а и ако т-ните на стаб.щангата ти са заминали ще оправиш направо и тях.
    При 156 всичко е 1:1

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •