Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92

Thread: Странна миризма след спиране от движение

  1. #1
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Question Странна миризма след спиране от движение

    Здравейте всички. Имам един странен проблем от скоро. След каране на по-високи обороти спирам и като отворя вратата ме лъхва остра миризма. Трудно ми е да установя от какво може да мирише, защото накладките ми свирят и катализатора ми е на 16 години(не е пипан предполагам). Имам един майстор, който твърди, че е съединител.
    Сетих се, че имах 2-3 случая, когато сутрин се качвам в колата и забелязвам, че съединителя е потънал малко и го връщам с крак назад, след което няма проблем. Та тая мисъл ме навежда на към мисълта, че може да е горна помпа и съединителя ми да боксува, заради нея.

    Ако може по-старшите алфисти, които имат опит с подобни ситуации да дадат мнение по въпроса.

    Може малко неясно да съм обяснил, но това е защото бързам в момента. По-късно ще прегледам дали съм прескочил нещо.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако проблемът е от съединителя и невръщането на педала, би трябвало да усещаш и буксуването му при движение в по-натоварен режим на висока предавка.

    Не е зле да огледаш дали не прокапва масло от гарнитурата на капака на клапаните. При мен се получаваше миризма на изгоряло масло от това, че на едно място се събираше капка, която в даден момент падаше върху горещата двуцевка.

    Да ни би и някой спирачен диск да грее прекомерно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Ами на моменти бръмчи и в същото време не ускорява много добре. Не усещам тресене или нещо такова... По принцип основната ми предавка е 3-та. Над 2200 оборота ускорява много добре, което е нормално, но примерно при потегляне - като включа 2-ра и настъпя някак си бръмчи и не ускорява. Не винаги, но се случва.
    Затова се чудя дали да не взема да махна първо катализатора, за да премахна една възможност за миризмата и невървежа. Ако е задръстен.. Ще има да чакам тея 105 магарета да помогнат.

  4. #4

    Default

    И защо имаш катализатор?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    И защо имаш катализатор?????
    Ами решил съм, че ще го махам. Колата я взех преди 2 месеца - нов внос от Италия. Всичко по нея е фабрично и нищо не е сваляно(освен касетофона).

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Ами на моменти бръмчи и в същото време не ускорява много добре. Не усещам тресене или нещо такова... По принцип основната ми предавка е 3-та. Над 2200 оборота ускорява много добре, което е нормално, но примерно при потегляне - като включа 2-ра и настъпя някак си бръмчи и не ускорява. Не винаги, но се случва.
    Щом бръмчи (оборотите се вдигат) пък скоростта - не, вероятно миризмата действително е от буксуващ съединител.
    Или, защото е износен, или заради невръщането на буталото на помпата.
    Ако е от второто, добре е да го оправите по-скоро, защото това води до значително по-бързото износване на феродовия диск.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Миризмата на феродо е много специфична и би трябвало да я различиш лесно + това ако наистина буксува на 2-3 и т.н., би трябвало да го усетиш и на 1-ва при по-рязко тръгване или ако се опитваш на място с ръчна да тръгнеш. Поне при мен това бяха първите симптоми.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #8
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Миризмата на феродо е много специфична и би трябвало да я различиш лесно + това ако наистина буксува на 2-3 и т.н., би трябвало да го усетиш и на 1-ва при по-рязко тръгване или ако се опитваш на място с ръчна да тръгнеш. Поне при мен това бяха първите симптоми.
    Как точно го усещаш при рязкото тръгване?

  9. #9

    Default

    Започни да катериш баир на 1-ва. Като оборотите стигнат 2000 дай газ до дупка. Ако стрелката на оборотите се качи рязко, а не ускоряваш яко - съединител.
    Former Alfa owner.

  10. #10

    Default

    Дърпаш ръчната, включваш 5 и се опитваш да тръгнеш. Ако двигателят ти не глъхне и тръгне да гасне - съединител. Ще има и миризма

  11. #11
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Започни да катериш баир на 1-ва. Като оборотите стигнат 2000 дай газ до дупка. Ако стрелката на оборотите се качи рязко, а не ускоряваш яко - съединител.
    Ще я пробвам утре, като тръгна за работа.

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дърпаш ръчната, включваш 5 и се опитваш да тръгнеш. Ако двигателят ти не глъхне и тръгне да гасне - съединител. Ще има и миризма
    Направо нищо не му обясни.
    Колега намери си един бордюр пред вас, дай я на зад докато опрат колелата и после без газ почни бавно да отпускаш съединителя, трябва да усетиш как в един момент започва да увлича и двигателя да се товари. Ако зацепва добре ще угасне бързо.
    Мисля си че ако беше проблем с помпата щеше да усещаш и проблеми при смяната на скоростите.
    Освен това когато колата е нов внос вероятността да е износен съединителя е голяма.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Направо нищо не му обясни.
    Колега намери си един бордюр пред вас, дай я на зад докато опрат колелата и после без газ почни бавно да отпускаш съединителя, трябва да усетиш как в един момент започва да увлича и двигателя да се товари. Ако зацепва добре ще угасне бързо.
    Мисля си че ако беше проблем с помпата щеше да усещаш и проблеми при смяната на скоростите.
    Освен това когато колата е нов внос вероятността да е износен съединителя е голяма.
    Абе това не се ли правеше но само,че напред !
    Също така ако съединителя отделя много високо !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Аз моя го пробвах кто сложих 4-та(с натисната спирачка) и почнах да отпускам съединителя. Ако буксува се усеща. Ако не, гасне колата. Моя феродов се беше охлабил от нитовете и доста намалял. 😃

    Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Абе това не се ли правеше но само,че напред !
    Също така ако съединителя отделя много високо !
    Прави се наистина напред, на директна предавка, ако двигателя угасне, съединителя е наред, ако не угасне- приплъзва, прави се на ръчна, в случай че няма- бордюр
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •