Results 1 to 15 of 15

Thread: Как да запазя лайстните?

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Как да запазя лайстните?

    Става въпрос за лайстните, които са на праговете на автомобила. След всяко вдигане на хидравличен крик, същите или се откопчават или направо се чупят "ушите" с които са закрепени към копчетата и зейват!!!
    Виждам, във форума има момчета които са с кастъм лайстни и се чудя как са успели да си ги запазят до сега? Кажете, каква е "тайната на успеха"?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    като начало здрав бой на тези с крика да се научат къде се слага
    след това няма да имаш проблеми с праговете
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Аз моята нали е с много тежка предница не я вдигам отпред на праговете а по-навътре има едни уши и само с хидравлични крикове. За отзад е леко и няма грижи. А данеби да се получават някакви деформации по купето при вдигане и от там да ти е проблема.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Аз моята нали е с много тежка предница не я вдигам отпред на праговете а по-навътре има едни уши и само с хидравлични крикове. За отзад е леко и няма грижи. А данеби да се получават някакви деформации по купето при вдигане и от там да ти е проблема.
    кола не се дига от праговете
    подбиват се
    е освен ако няма друг вариант насред полето като сменяш гума да речем
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Ми незнам леглата на оригиналния механичен крик са точно на праговете зад пластмасите. Аз лично съм си взел един 2 тонен и един 3 тонен хидравличен в багажника и засега не е имало гафове
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    механичния е само за смяна на гума при спешен случай
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    а защо не пробваш да им изрежеш по-голями отвори отдолу.от вун няма да се забелязва абсолютно нищо
    VANDER4ETO kara alfa 155 1.8 8v

  8. #8
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Според мои наблюдения само от калпазанлък може да се деформират праговете. И с прост крик съм я вдигал, и на голям хидравличен - никъв проблем, стига да е поставен на правилните места (които даже са означени с триъгълник от външната страна на прага).
    Сега като слагах летните гуми гумаджията се дзвери и бърника под праговете половин час и накрая тръгна да слага крика на носачите, та щеше да има разправия...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Ми незнам леглата на оригиналния механичен крик са точно на праговете зад пластмасите. Аз лично съм си взел един 2 тонен и един 3 тонен хидравличен в багажника и засега не е имало гафове
    ...да, но точно там праговете са изрязани и грижи немам. Но когато вдигат с големите хидравлични крикове, те са с едни големи пети и там където натисне - лайстната се отваря. А самия праг, отдолу, има някакъв ръб, който вече се е смачкал от вдигане.
    Забелязал съм, че по-навътре има едни изпъкнали "уши", но в повечето сервизи криковете са с къси рамена и не могат да достигнат до тях...а пък ми казаха, че въпросните уши не са за вдигане, а за разпъване на купето след удар!!!
    Освен да си изрежа едни трупчета с нужната големина и да си ги нося в багажника, та при нужда да ги предоставям за ползване
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: :-)

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by Alexanderbb
    Ми незнам леглата на оригиналния механичен крик са точно на праговете зад пластмасите. Аз лично съм си взел един 2 тонен и един 3 тонен хидравличен в багажника и засега не е имало гафове
    ...да, но точно там праговете са изрязани и грижи немам. Но когато вдигат с големите хидравлични крикове, те са с едни големи пети и там където натисне - лайстната се отваря. А самия праг, отдолу, има някакъв ръб, който вече се е смачкал от вдигане.
    Забелязал съм, че по-навътре има едни изпъкнали "уши", но в повечето сервизи криковете са с къси рамена и не могат да достигнат до тях...а пък ми казаха, че въпросните уши не са за вдигане, а за разпъване на купето след удар!!!
    Освен да си изрежа едни трупчета с нужната големина и да си ги нося в багажника, та при нужда да ги предоставям за ползване
    освен да им кажеш че са идиоти - баш там на тези като чашки се слага крика
    за крокодил ли говориш като за хидравличен?
    или за тези дето дигат цялата кола на куп
    щото ако е второто - всичките такива имат удържители
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    И при мен се получаваше същото (с тези дето вдигат цялата железария). Заплюх си вече едни гумаджии, от който съм доволен и са с "крокодили" , при тях нямам грижи. Уви вече е късно и профилактично си прибирам поотворила се лайсна (че те по нашите магистрали няма как сами са се отворят) с крак(нежен шут).
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...става въпрос за тези, дето вдигат цялата кола...
    И верно имат удължители, ама и удължителите им къси ве
    А за кркодилите - те точно от там ги карам да ми вдигат колата - от изпъкналите планки с отвор... Не знам дали съм прав
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    с тез прагове.., всеки път се обяснявам с момчетата.., някои и дръвчета подлагат
    първия път като я закарах на едно място, оня зе да дига и лайсните взеха се надуват ше се пръснат..
    викам ей, кво правиш, глей лайсните!
    и оня: ми на ръце ли да ти я дигна?!
    ай сектир, смъкнах я и си тръгнах..., бе тва на италианките се тряя гледаш кво ти ги правят да не ти ги преебат.
    са кат ми е дигната на крик колата, вратата нещо не се затваря както трябва. затваря се, ама..., нещо не баш харашо
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    разпечатвате си от пдф-ите точките за вдигане на колата и с листа в сервиза
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    това е доста досаден проблем за много от нас. Аз лично бих си изрязал малко по-големи прозорци отдолу на пластмасовите прагове, за да могат лапите на повдигачите да не ги настъпват. Ако лично не си намествате лапите като вдигат колата ви, нямате гаранции че ще си тръгнете със здрави прагове или щипки. Днес сменях маслото на 156ца на канал, защото там където ходя повдигача щеше да преебе праговете. Просто някои повдигачи нямат винтове на лапите или пък са толкова раздрънкани, че раменете опират във праговете.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •