Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Кофти дизел на ОМВ Бояна, внимавайте!

  1. #16
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Зареди веднъж на друга бензиностанция и ще разбереш, че е точно обратното. Никога на Газпром!
    хаха еее приятелчета , къде да заредим кажете ми моля ви то по всяка една верига се хули ....
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    хаха еее приятелчета , къде да заредим кажете ми моля ви то по всяка една верига се хули ....
    Аз зареждам повече от три години на Д. Петков и Симеон и нямам грам оплаквания и зимата

  3. #18

    Default

    acho_, да принципно винаги я искам, точно по такива причини. Обаче точно в онзи ден закъснявах за летището и не я поисках. Като се обърнах към колата се сетих, но си казах майната му, нищо няма да стане точно този път, а то взе, че стана... точно този път!
    Това, че нямах бон, не ми пречеше да отида после и да ги вдигна във въздуха и да им изискам да си видят записите от камерите кога, какво и колко от тоя боклук са ми продали. Само че реших да си спестя нервите.
    Иначе съм чувал, че някои шофьори на печки сипват 50:50 бензин и дизел зимата, за да не мръзне, но пък е вярно, че ако са решили да ментят, икономически не е обосновано да е било бензин в дизела... кой знае какво са набутали в горивото тия кретени, за да придърпва колата по тоя начин, да пали на три цилиндъра от четвърти опит, да пуши бяло и да вони... Макар че има видеа в нета, какво става ако се сипе на дизелова кола бензин и симптомите са същите. Само че при сипан само бензин. А в моята поне 1:3 трябва да е било количеството останал дизел. Т.е. пак нещо не се връзва. А и във видеото експеримент на 5th gear нямаше такова придърпване от Астра-та.
    Last edited by novice; 20-06-2016 at 01:21.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #19
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    На приятел в Благоевград на екото погрешка му бяха сипали бензин(той си имаше нафта и съотношението беше 60:40 към дизела) и работеше като на 3 цилиндъра и миризмата отзад беше доста странна. И прекъсваше по време на работа.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  5. #20

    Default

    При всички други случаи бих си помислил, че аз без да искам съм грабнал маркуча с бензин и без да забележа съм си сипал бензин вместо дизеляк... да ама не!

    От дума на дума и при случаен разговор с колега дали пали колата нормално при минус 10, без да става и дума за моята случка от лятото, колегата ми се заоплаква, че опелът му пак дизел 140 коня, подобните на Астра само че комбита, не полицейска, а следващата, около 10 годишна, не палел добре, бил като на 3 цилиндъра докато не загреел, пушел и все моите оплаквания от първия пост. При мой въпрос къде зареждаш - само ОМВ, супердизел... без коментар! Посъветвах го само да спре да зарежда там. След празниците ще го попитам дали има промяна, макар че след месеци или може би години зареждане на тая гняс наречена "супердизел" в OMV, той вероятно си е съсипал дюзите. Но мисълта ми е, мислех, че проблемът е само в Бояна, но явно цялата верига OMV (защото той със сигурност зарежда на друго място в София) тровят колите ви със суперскъп боклук - супердизел = суперскъп боклук!!! А съветът ми - не зареждайте при тях, ако ви е грижа за колите ви! ...а и си взимайте касовите бележки - така ако ви съсипят двигателя, ще имате доказателство кой го е направил и може да ги осъдите или най-малкото да им съсипете имиджа с репортаж по ТВ и лабораторно изследване на тая гняс, която са ви сипали.
    Last edited by novice; 28-12-2016 at 21:40.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #21
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Авио дизел?!?!?!Сигурно отклониха партида предназначена за България Еър
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #22

    Default

    Подигравай се колкото искаш, колега, с гърците засега проблем не съм имал, което не значи, че ако ми врътнат номер, няма да пусна тема и за тях.
    Всеки сам си избира къде да зарежда, но ако някой изпищи на умряло от OMV superdiesel, да не каже, че не съм го предупредил.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  8. #23
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Извинявай,че пиша в темата ти ,но моята алфа е бензинова и аз имах абсолютно същия проблем както си описал по горе. Колата не вървеше ,пушеше прекъсваше и миришеше на супер мизерия. Тва стана след зареждане на една бензиностанция където се бях зарекъл да не стъпвам след като имах проблеми със предната ми кола,но жена ми заредила и си припомних набързо какъв........го ядах. Мизерници да слагат вода или някакви други пумии...........
    алфа ромео 156 тс

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Подигравай се колкото искаш, колега, с гърците засега проблем не съм имал, което не значи, че ако ми врътнат номер, няма да пусна тема и за тях.
    Всеки сам си избира къде да зарежда, но ако някой изпищи на умряло от OMV superdiesel, да не каже, че не съм го предупредил.
    Извинявам се ако си се засегнал колега, не съм имал това за цел, просто визирах понятието "авио"!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #25

    Default

    Името му е тъпо, да, също както е тъпо името на супербоклука на ОМВ. Поне засега нe създава проблеми дори при минус 10, за разлика от ОМВ-ийската пикня.
    А колегата с бензинката е хубаво да спомене за коя бензиностанция иде реч, за коя верига и за какъв бензин. Нека извадим измамниците на светло и всички знаят къде се продават боклуци за много пари!
    Last edited by novice; 29-12-2016 at 00:24.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  11. #26
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Моят проблем се случи при зареждане от бензиностанция Петрол,но в другия край на града където живея има също Петрол и двете бензиностанции нямат нищо общо от към гориво. Не съм първия човек който се оплаква от тази уж Петролска бензиностанцийка .....
    алфа ромео 156 тс

  12. #27
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Като качество на нафтата силно препоръчвам Ромпетрол - по-нисък разход на гориво, а и слагат някакви зимни добавки. Откакто съм моторизиран само там зареждам и никога не е имало никакви драми.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  13. #28
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Моят проблем се случи при зареждане от бензиностанция Петрол,но в другия край на града където живея има също Петрол и двете бензиностанции нямат нищо общо от към гориво. Не съм първия човек който се оплаква от тази уж Петролска бензиностанцийка .....

    Те някой се водят Петрол, но са само представители на веригата и си правят каквото искат. Тоест добавят повече био-дизел и от там идва мизерията. Иначе техните си бензиностанции са що годе на ниво, но Ромпетрол и Еко за сега не са ми правили проблеми, ОМВ ми набутаха кофти нафта, а преди това пък Шел ме изментиха с литрите, защото минах 130-140 км със 17 литра едвам, пък и стрелката не седеше като за 17 литра ... , а пък след това си заредих от Еко и минах със 17 литра 220+.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  14. #29
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Точно много си прав колега
    алфа ромео 156 тс

  15. #30
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Първото нещо,което ми хрумва,когато чуя за "авиодизел" е: самолет с дизелови двигатели.Второто е : Колко са жертвите?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •