Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Кофти дизел на ОМВ Бояна, внимавайте!

  1. #1

    Default OMV Superdiesel е боклук, внимавайте!

    Така, нека и аз да споделя моите патила от преди 10 дена. На 8-ми късно вечерта на път към летището заредих на ОМВ Бояна. Бързах и не си поисках касовия бон, а заредих понеже другия ден се очакваше да се пътува с колата. Привидно нямаше проблеми изключаеш едно едва доловимо придърпване по Околовръстното при перкане с 80 на пета, като от падане на мощността.
    На другия ден стана интересно. Колата първо едвам запали, от третия опит, после като запали, работеше сякаш на 3 цилиндъра, докато не загря. Звучеше като двутактово животно, изхвърли масивно количество бял пушек... Веднага отидох на диагностика в най-близкия сервиз, където ми оправиха климатика. Човекът каза, че е от лошо гориво. Пита къде заредих и като му казах ОМВ, не беше очарован. Каза да зареждам авиодизел в ЕКО. Пита колко съм заредил. Беше 3/4 от резервоара. Но лошото количество беше 2 към 1 в полза на това преди да заредя. По принцип зареждам винаги в съотношение 1 към 1 остатък към ново, но този път беше повече. Гориво за 40 кинта. Даде ми една добавка, да отпуши дюзите, понеже според него бяха залепнали или поне една от тях. Каза да карам така и ако не се оправи, да отида след едно зареждане пак да сипем. Каза, че ако съсипа дюза, ремонтът е 800лв., но той не би ремонтирал само една. Каза, че ако гръмне бутало, заради неравномерно плюещата дюза, ремонтът също ще е дебел. Каза ако звучи като на 3 цилиндъра да спра където съм и да викам пътна помощ.
    Тръгнах си. На дълъг път се усещаше това леко придърпване, като при падане на оборотите, когато трябва да се върне една предавка назад. При изкачване на наклон нямах мощност и на места, на които съм катерил на 3-та, сега едвам пъплеше на втора. Горивната помпа тракаше зловещо, като на много стара кола. При спиране на светофар двигателят работеше отчетливо много нерамномерно, а винаги е работил като часовник. На другия ден кошмарът беше същия, припали още по-трудно. Изгорихме боклука някак си. Още същата вечер попрочетох в интернет и се оказа, че може да е бензин в дизела. И от това да залепват дюзите. Звучеше точно като при този колега:
    https://www.youtube.com/watch?v=yQicHT05ErQ

    По принцип винаги зареждах в ОМВ Красна поляна до този момент. Много рядко Лукойл или Шел. И друг път е припалвала леко по-трудно от нормалното на студено в деня, след като съм зареждал, но може би защото лошо към ново е било винаги 1 към 1. Но никога като на 3 цилиндъра, толкова трудно от едва трети-четвърти опит и с толкова облаци бял дим. Миризмата също беше странна, и в сервиза я усетиха(щом съпругата на механика я усети, сещайте се какво беше), не беше като на чист дизел. Този път съотношението ново-старо гориво беше друго. Като свърши боклука, заредих в Еко. На другия ден припали нормално с половин оборот само. Заредих и на Шел след това и нямаше проблем.
    Яд ме е, че не си взех касовия бон при това зареждане в бързината. Но и те не го дадоха, може и да са знаели, какво продават. По принцип сам си зареждам и винаги Премиум дизел, за да избегна риска да ми налеят бензин вместо нафта по грешка. Не че ако ме бях вкарали в скъп ремонт нямаше да се върна и да искам обезщенение със записа от камерите им и без бележката, но... засега щетата се размина. В началото дори се усъмних да не съм си налял погрешка премиум бензин вместо дизел, бързайки, но после се сетих, че и преди съм имал подобни проблеми, след зареждания, за които съм бил сигурен кой маркуч съм грабнал. Просто съотношението винаги е било 1 към 1 и никога в полза на налетия нов боклук. Та имайте едно на ум там! Явно в тази верига не стига, че цената им е от най-високите, ми и е откровен боклук от време на време. Способен да съсипе колата ви.
    Имах колега, който разправяше, че в Лукойл карали бензин и после в същата цистерна и дизел, че на ОМВ било по-добро горивото и зареждал само от там... Явно не е вярно. Според моят механик ОМВ купува от Лукойл, но какво добавя после не е ясно. А на Еко било карано от Гърция. Реклама не искам да правя на никой, просто разказвам горчив опит и дано помогна на някой да не си съсипе колата.
    Last edited by novice; 28-12-2016 at 22:17.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2

    Default

    Ако искате хубав дизел има една бензиностанция на Симеон и Д. Петков. От 3г. зареждам само там и нямам проблеми

  3. #3
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Доста гадно. Аз и без това зареждам ОМВ по изключение (само авто мивката им ползвам) когат онямам удобно Еко, но явно ще спра изцяло. До сега не съм имал проблем де но съм зареждал само в Бургас на изхода за София - 2-3 пъти най много. Основно зареждам Авио Дизел и за момента съм много доволен. Много познати и приятели с дизели са със същото впечатление. Та даже е малко по евтин от Маск Моушън-а

  4. #4

    Default

    В Ботевград дизелът е 1.70. Хайде да вдигаме протест

  5. #5
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Сипвайте на Газпром !!!!
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Сипвайте на Газпром !!!!
    Мотивирай се

  7. #7
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Нищо ново.Точно на омв Благоевград преди време на служебната,цялата с бензин я напълниха,дори на бележката си пишеше дизел.

  8. #8
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Ако е имало бензин в дизела, колата щеше наистина да пали трудно, но пък след това щеше да върви яко, дюзите ти щяха да са чисти като сълза, също и ауспуха Преди години стария погрешка ми беше сипал в резервоара 20 кинта бензин, та доливах нафта, двутактово масло и прочее, а по ауспуха нямаше следа от сажди - светеше като хромиран По-скоро са прекалили с водицата...

    ---------- Post added at 05:38 ---------- Previous post was at 05:35 ----------

    И Еко купуват от Лукойл, само Газпром /Нис Петрол/ внасят от рафинерията в Ниш.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #9

    Default

    Да уточня, че става въпрос за бензиностанцията в посока Младост на Околовръстното, след като се мине над "България". Явно са знаели и какъв боклук продават, защото друг път и в 3 посред нощ съм зареждал и са ми давали бележка, но този път едва малко след 11ч. не.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  10. #10

    Default

    Длъжни са да дадат, ако си я поискаш.



  11. #11
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мотивирай се

    Пич , ква мотивация те гони ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #12

    Default

    Често пътувам до София и винаги сипвам на ОМВ-то на магистралата след с.Джурово и съм доста доволен от дизела (не наливам премиум, а обикновен), колата си върви с лекота направо! Но ми се случи онзи ден, като казах на контрольора да ми зареди 30лв. дизел, той взел че ми сипал за 7 лв. бензин (усетил се е късно, че е сбъркал сигурно)... естествено скандала стана, но както и да е сипах след това дизел за 30лв. в колата имаше като 10 литра някъде, та се събират около 25 литра дизел и 3,5л бензин... учудващо, абсолютно нищо нямаше на колата, нямаше нито предърпване, нито неравномерна работа, само забелязах че като спрях в София на един паркинг я изрязах до като удари лимитер-а (понеже колата ми е с чип и права генерация) така почна да припуква от ауспуха, че някак си ми хареса, а преди не я чувах да гърми така както в този момент....!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Пич , ква мотивация те гони ?
    Защо на Газпром?

  14. #14
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Защо на Газпром?
    Защото мотора работи по тихо , колата харчи с литър на долу , пуши много по малко и тегли по добре в ниските .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #15
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Защото мотора работи по тихо , колата харчи с литър на долу , пуши много по малко и тегли по добре в ниските .
    Зареди веднъж на друга бензиностанция и ще разбереш, че е точно обратното. Никога на Газпром!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •