Quote Originally Posted by dansguardian View Post
Драйверните транзистори са МОС ФЕТ и няма да изгорят при случайно (или нарочно) окъсяване, докато се бърника из фасунгите на стоповете. И няма да изгорят, защото между сорса и дрейна има свързан диод .
Има и нещо друго, приятелю, което го забравяш

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

Quote Originally Posted by ecotronic View Post
Нещо май си объркал темата, но както и да е....

Въпросният диод за който говориш е свързан в обратна полярност спрямо тази на работния преход, което означава, че би могъл да защити прехода S-D само от обратно напрежение (погрешно включване или от индукция, ако товарът има индуктивен характер).

Накратко - при нормалната работна полярност диодът си стои запушен и да го има и да го няма - все тая и той по никакъв начин няма да предпази прехода от претоварване.

Конкретният драйвер е VNQ 810.
Тук си прав! Но няма да изгорят. А кажи защо в правилната тема или тук, все тая

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
вижте са да не помислите, че пиша на Търтей зад гърба, щото когато си казал на някого какво мислиш за него в лицето това не е лицемерие съм убеден аз ... двама човека казахме на Търтей, че е идиот аз и Григор пак ви давам жокер
Е аз не му казах чак така! Беше по-тактично и бях с друг ник навремето

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

Quote Originally Posted by mirchozo View Post
Момци що ни се теглите по една п..ка майна и да не се занимавате повече един с друг. Станахте за смях и двамата, честно. Жени нямате ли си, пиенето ли ви е малко, само се чудите за какво да се драчите и кой е по-разбирач. Спрете се, има игнор листа, цък и готово.
Не, аз се забавлявам. Нека продължим. Има да ми обясни няколко неща - как работи управлението на вентилатора и сега защо мога да дам стоповете накъсо без проблем. Моля ВИ

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

Моля, темата е за мен и ми е супер забавно! Забравете Търтеи, оси, пчели и т.н. Моля Ви

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Забравих - моля колегите, които живеят в селата, да не се обиждат от изказванията на Екотроника и неговите думи "мега тъп селянин". Това, че живеете в села не Ви прави втора ръка хора. Така мислят и се изразяват единствено ... селяндурите (хората с много голямо его, без покритие), тези, които са дошли в големия град и ги е срам от корените им