Page 4 of 45 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 668

Thread: Докога трябва да търпим явлението "Цвятко" ?

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Драйверните транзистори са МОС ФЕТ и няма да изгорят при случайно (или нарочно) окъсяване, докато се бърника из фасунгите на стоповете. И няма да изгорят, защото между сорса и дрейна има свързан диод .
    Нещо май си объркал темата, но както и да е....

    Въпросният диод за който говориш е свързан в обратна полярност спрямо тази на работния преход, което означава, че би могъл да защити прехода S-D само от обратно напрежение (погрешно включване или от индукция, ако товарът има индуктивен характер).

    Накратко - при нормалната работна полярност диодът си стои запушен и да го има и да го няма - все тая и той по никакъв начин няма да предпази прехода от претоварване.

    Конкретният драйвер е VNQ 810.
    Last edited by ecotronic; 21-06-2016 at 23:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Драйверните транзистори са МОС ФЕТ и няма да изгорят при случайно (или нарочно) окъсяване, докато се бърника из фасунгите на стоповете. И няма да изгорят, защото между сорса и дрейна има свързан диод .
    Има и нещо друго, приятелю, което го забравяш

    ---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нещо май си объркал темата, но както и да е....

    Въпросният диод за който говориш е свързан в обратна полярност спрямо тази на работния преход, което означава, че би могъл да защити прехода S-D само от обратно напрежение (погрешно включване или от индукция, ако товарът има индуктивен характер).

    Накратко - при нормалната работна полярност диодът си стои запушен и да го има и да го няма - все тая и той по никакъв начин няма да предпази прехода от претоварване.

    Конкретният драйвер е VNQ 810.
    Тук си прав! Но няма да изгорят. А кажи защо в правилната тема или тук, все тая

    ---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    вижте са да не помислите, че пиша на Търтей зад гърба, щото когато си казал на някого какво мислиш за него в лицето това не е лицемерие съм убеден аз ... двама човека казахме на Търтей, че е идиот аз и Григор пак ви давам жокер
    Е аз не му казах чак така! Беше по-тактично и бях с друг ник навремето

    ---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Момци що ни се теглите по една п..ка майна и да не се занимавате повече един с друг. Станахте за смях и двамата, честно. Жени нямате ли си, пиенето ли ви е малко, само се чудите за какво да се драчите и кой е по-разбирач. Спрете се, има игнор листа, цък и готово.
    Не, аз се забавлявам. Нека продължим. Има да ми обясни няколко неща - как работи управлението на вентилатора и сега защо мога да дам стоповете накъсо без проблем. Моля ВИ

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

    Моля, темата е за мен и ми е супер забавно! Забравете Търтеи, оси, пчели и т.н. Моля Ви

    ---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

    Забравих - моля колегите, които живеят в селата, да не се обиждат от изказванията на Екотроника и неговите думи "мега тъп селянин". Това, че живеете в села не Ви прави втора ръка хора. Така мислят и се изразяват единствено ... селяндурите (хората с много голямо его, без покритие), тези, които са дошли в големия град и ги е срам от корените им

  3. #48
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тая тема ми сгрява сърцето!
    Форумът все още е жив.
    Момчета, знам , че не сте от комерса, за който говори Боянски, за това, спорете, псувайте се, но не се обиждайте!
    На всеки му се случва да се , но до сега само Унди и Митака от Варна си го признават веднага. Аз помня подробности!
    Аз също!
    Приемете, че сме приятели и , че всеки е такъв, какъвто е.
    Ако няма страст и жар, то ще сме просто идиоти.
    Предлагам, като има спор, който довежда до , да се организира среща между двамата, като има поне по един независим, желателно по-якичък от двамата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #49
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хаха, утре в 10ч и двамата на дъската, ще мерим познанията Ви по елекротехника. От винкела по як нЕма, тъй не си позволявайте много много...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тая тема ми сгрява сърцето!
    Форумът все още е жив.
    Момчета, знам , че не сте от комерса, за който говори Боянски, за това, спорете, псувайте се, но не се обиждайте!
    На всеки му се случва да се , но до сега само Унди и Митака от Варна си го признават веднага. Аз помня подробности!
    Аз също!
    Приемете, че сме приятели и , че всеки е такъв, какъвто е.
    Ако няма страст и жар, то ще сме просто идиоти.
    Предлагам, като има спор, който довежда до , да се организира среща между двамата, като има поне по един независим, желателно по-якичък от двамата.
    Денсгарда
    Слушай, Иве. С тебе сме се драли яко, но обида от мен не си видял и никой даже не е. С Бобо даже щяхме да се трепем, а сега сме си първи приятели. Както и с много хора дето вече не са във форума. Бяха славни времена, ама някои ги съсипаха. Имаше и готини модератори - ядяхме се на ЛС та пушек се вдигаше. Към този елемент имам само два въпроса:
    - за какво служат онези ламарини вътре в регулатора за вентилатора?
    - защо като дам стоп накъсо няма да изгори чипа в бодито?
    Сега ще се струпат да му подсказват. Но ако ми отговори правилно аз ще съм тъп селяндур, ако ли не - това призвание ще е негово, както досега

    И едно желание - да престане да нарича хората СЕЛЯНИ - това не е обидно, но обижда една част от нас, които даже са много по сват от някои граждани.

    ---------- Post added at 06:44 ---------- Previous post was at 06:44 ----------

    Ако искаш Иве, бъди ти съдията - ще ти пратя отговорите на ЛС за да няма после хър мър

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Денсгарда
    Слушай, Иве. С тебе сме се драли яко, но обида от мен не си видял и никой даже не е. С Бобо даже щяхме да се трепем, а сега сме си първи приятели. Както и с много хора дето вече не са във форума. Бяха славни времена, ама някои ги съсипаха. Имаше и готини модератори - ядяхме се на ЛС та пушек се вдигаше. Към този елемент имам само два въпроса:
    - за какво служат онези ламарини вътре в регулатора за вентилатора?
    - защо като дам стоп накъсо няма да изгори чипа в бодито?
    Сега ще се струпат да му подсказват. Но ако ми отговори правилно аз ще съм тъп селяндур, ако ли не - това призвание ще е негово, както досега

    И едно желание - да престане да нарича хората СЕЛЯНИ - това не е обидно, но обижда една част от нас, които даже са много по сват от някои граждани.

    ---------- Post added at 06:44 ---------- Previous post was at 06:44 ----------

    Ако искаш Иве, бъди ти съдията - ще ти пратя отговорите на ЛС за да няма после хър мър
    Обяснявам нещо на всеки, който проявява поне елементарно възпитание.

    А конкретно това за което питаш, вече го обясних дори и на теб, въпреки селското ти поведение.


    Поради това приключих с теб.

    Същите неща за които питаш бих ги обяснил отново и отново на всеки друг, който се интересува и се държи възпитано.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обяснявам нещо на всеки, който проявява поне елементарно възпитание.

    А конкретно това за което питаш, вече го обясних дори и на теб, въпреки селското ти поведение.


    Поради това приключих с теб.

    Същите неща за които питаш бих ги обяснил отново и отново на всеки друг, който се интересува и се държи възпитано.
    Ма те не са верни! Давай да те видим

  8. #53
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Само да взема семки и ще ви гледам с удоволствие.

    Пс Със сол или без сол да взема ? Я със сол...

    !!! FIGHT !!!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Само да взема семки и ще ви гледам с удоволствие.

    Пс Със сол или без сол да взема ? Я със сол...

    !!! FIGHT !!!
    И кола чери за мен, па да му гледам сеира. Бил съм го обидил като съм му казал, че не ми е на нивото на електрониката. Па наистина не е

  10. #55
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И кола чери за мен, па да му гледам сеира. Бил съм го обидил като съм му казал, че не ми е на нивото на електрониката. Па наистина не е
    Така в бързината четеики аз, никъде несъм видял ти лично да си написал нещо което да е обосновано и добре пояснено и с добра материална стоиност!
    Подмяташе нещо еи така и другите да се оправят после. Като почваш да обясняваш, го прави от-до.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Така в бързината четеики аз, никъде несъм видял ти лично да си написал нещо което да е обосновано и добре пояснено и с добра материална стоиност!
    Подмяташе нещо еи така и другите да се оправят после. Като почваш да обясняваш, го прави от-до.
    Прав си, но ако не можеш да се справиш с моите подсказки значи няма да успееш сам да отстраниш проблема. Поне така мисля аз

  12. #57
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз пък не мога да разбера ко са прайш на интересен, хем искаш да помагаш пък говориш двузначно или по начин който никой не може да те разбере. Обичаш да поправяш всеки който опонира, все пак и другите имат гледна точка. Особенно ти се дразня като искаш да кажеш същото нещо но по твой си начин, естествено другия също не е грешен. Приеми го като градивна критика и си извади поука, няма да ти се вържа на акъла да ти търся цитати или да влизам в словестни спорове, това е моето мнение и ми е все тая дали някой ще се прави на остроумен. Не ми отговаряй, нЕма нужда.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз пък не мога да разбера ко са прайш на интересен, хем искаш да помагаш пък говориш двузначно или по начин който никой не може да те разбере. Обичаш да поправяш всеки който опонира, все пак и другите имат гледна точка. Особенно ти се дразня като искаш да кажеш същото нещо но по твой си начин, естествено другия също не е грешен. Приеми го като градивна критика и си извади поука, няма да ти се вържа на акъла да ти търся цитати или да влизам в словестни спорове, това е моето мнение и ми е все тая дали някой ще се прави на остроумен. Не ми отговаряй, нЕма нужда.
    Цитати, не се занимавай с глупости.
    Градивната критика я приемам. Но не мога да обяснявам на някой лекар как работи CMOS транзистор, нали? Затова казвам, че като чета поста на някой решавам дали ще се справи или не. Пиша кратко и като го видя, че вдява, давам нататък. Иначе е безсмислено. А ако и друг го интересува - той пише също

  14. #59

    Default

    Хаха....по сервизите колят шилета,кози и човешки бебета...че даже кръв от девтственици пият...само и само да им се пръкне професионалист като теб и да лекува от клозета даже....аре стЕгни се......и моля те,без повече покани да се запознаваме,защото почвам да го тълкувам погрешно ....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Хаха....по сервизите колят шилета,кози и човешки бебета...че даже кръв от девтственици пият...само и само да им се пръкне професионалист като теб и да лекува от клозета даже....аре стЕгни се......и моля те,без повече покани да се запознаваме,защото почвам да го тълкувам погрешно ....
    Знаеш ли, подковавай елените, че като те гледам с твоите постове ептем нищо не пишеш, дори и за раздел спам не ставаш

Page 4 of 45 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •