Results 1 to 14 of 14

Thread: Цена на 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Vraca
    Posts
    27

    Default Цена на 156

    Здравейте алфа маняци,много се пише тук за цена на 156,чета аз някакви цени от рода на 6000-7000лв.Според мен приятели тези цени са някакси не реални,моята я купих преди 2 месеца като от януари я търся в mobile.de,защото исках кола от Германия,с 300 зора спазарих 99г. 1.9jtd на 3700евро обаче в идеално състояние,лично аз съм я докарал от там,така че тези цени и то в BG са за коли според мен който са докарани на(мекица)или в доста окаяно състояние,погледнете как вървят в чужбина
    ALFA 156 1.9JTD

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    68

    Default

    Напълно съм съгласен с теб, аз мисля че кола под 9000 в България читава е много трудно да намериш
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, 1999
    VW Passat 1.8, 1991
    Seat Leon 1.4, 2007

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    май ще се окаже наистина че 9000-10000 са "вододела" за коли на около 8-10 години. 7000 некси хич не ме дърви за кола 99 г. По всяка вероятност не си знае биографията или полувината и коне са отишли на паша

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Върнах се от Германия преди 5 дни най-евтината 156 я купих аз 3700 евро 98 г.,мой приятел си взе 156 комби 2001г за 5500 евро плюс около 400 евро разходи смятай цената.Видях 156 комби 2001 за 9800 евро, тия дето ги продават в БГ за 7000 лв. не не знам от де са ,но със сигурност не са от Германия .Видях една блъсната 156 и като попитах за цената ми отговориха 2900 евро ,като ударът си беше сериозен отзад.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    80

    Default

    Пичове, няма к'во да коментираме.Тези цени са просто нереални- спор няма.В Италия, преди 1.5 месеца алфи 156.2000г се оферират на 5.000 Е.След уникални сцени може и да свалиш 7/800 Е, което чисто и просто означава, че кола, която се продава в Бг за 6.000 лв, е събирана от замята.Не искам да ангажирам никого с моето мнение, но за мент реалността е такава.
    Alfa 156, 1.9 JTD
    Alfa 166, 2.4 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Здравейте първо, от близо 1-2 години чета форума без да се регестрирам . Та насъбрах смелост и аз да пиша най-сетне, защото и аз съм хвърлил очо на 156-а . По въпроса за цените, мога да дам информация при обикалянето на дупнишките автокъщи. С две думи пълна трагедия нямам други думи да го опиша, при положение че не съм баш от разбирачите .... имаше една единствена 156-а която да не беше събирана парче по парче или можеби от кой знае какъв автомобил ... ужас . Тази единствената "не удряна" , която пък за сметка на това беше пътувала само по пресечена местност, беше изпожулена цялата .... Другото което е тамошните търговци бяха супер умници - "... тва италянското го за*би нищо не става, частите са му по скъпи от на бмв, земи си е те тая астра...", "... мен ме питай аз коли продавам, по убаво от голво нема, ако ти трябва багажник земи си венто ...." . Е мерси от такива хора да купиш нещо. Пълно разочоравание ... Остава ми един единствен вариант за що годе хубава 156-а от Swiss, лошото е че трябва да се плаща ДДС ама какво пък поне ще знам за какво ...

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default

    Забравяте нещо много важно при закупуването на автомобили от чужбина. Едно е един човек да отиде да си търси кола, друго е когато отиват "професионалните търговци"
    Познават автокъщите, знаят от къде какво да търсят, и може би най-важното, когато натовариш един автовоз ти правят значително намаление в цената, което при закупуването на единични бройки не го правят. То си е като пазаруването на едро. Така, че ако човек за първи път отива да си копува автомобил от чужбина, накрая може цената да му излезе приблизително същата, както ако си го бе купил от БГ. Малко работата е на кантар.
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Raddo
    Забравяте нещо много важно при закупуването на автомобили от чужбина. Едно е един човек да отиде да си търси кола, друго е когато отиват "професионалните търговци"
    Познават автокъщите, знаят от къде какво да търсят, и може би най-важното, когато натовариш един автовоз ти правят значително намаление в цената, което при закупуването на единични бройки не го правят. То си е като пазаруването на едро. Така, че ако човек за първи път отива да си копува автомобил от чужбина, накрая може цената да му излезе приблизително същата, както ако си го бе купил от БГ. Малко работата е на кантар.
    Абсолютно си прав
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9

    Default и аз да си каза мнението

    4есно казано аз смятам 4е по малко от 10 000 лв за на6ти коли4ки е малко

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    68

    Default

    Относно това което каза Raddo съгласен съм с него, но едно е да видиш колата в реалното и състояние но друго е т. нар. автотърговци да докарват най големите боклуци с челни удари и незнам още с какво и отделно че взимат по цял автовоз и им правят отстъпки, пък след това ги правят тук и то така че само докато я вземеш и после троши си главата.
    Поне това е моето мнение!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, 1999
    VW Passat 1.8, 1991
    Seat Leon 1.4, 2007

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default

    stojan_bg - За тези пари и от правилните хора и в БГ може да намериш прекрасни автомобили. Аз проектирах една автокъща в Горубляне и те ми докараха колата, тъй, че когато се работи с що годе по-близки хора, крайния резултат е много добър, а и научаваш интересни неща относно реалните цени на автомобилите втора ръка...


    ADO 1982 - Те автотърговците на всякъде са "от един дол дренки"
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Vraca
    Posts
    27

    Default

    Quote Originally Posted by Raddo
    Забравяте нещо много важно при закупуването на автомобили от чужбина. Едно е един човек да отиде да си търси кола, друго е когато отиват "професионалните търговци"
    Познават автокъщите, знаят от къде какво да търсят, и може би най-важното, когато натовариш един автовоз ти правят значително намаление в цената, което при закупуването на единични бройки не го правят. То си е като пазаруването на едро. Така, че ако човек за първи път отива да си копува автомобил от чужбина, накрая може цената да му излезе приблизително същата, както ако си го бе купил от БГ. Малко работата е на кантар.
    Приятелю и ти си прав,но става въпрос за ALFA 156 специално,аз пътувам от 8год. по чужбина за коли и тези работи ги знам.Знам още че читава за толкова малко пари няма как да се намери,доста потърсих докато намеря моята.А,по въпроса за автовоза няма как да ти излезе по евтино докарването от това ти да си доидеш на ход с колата.
    ALFA 156 1.9JTD

  13. #13

    Default

    Здравейте.
    според мен почти повечето коли от Италия главно се вкарват ударени на стотици хиляди километри.Лично съм виждал как колите слизат от автовоза и веднага влизат в бокса за по 1-2 месеца (ремонти,връшане на км , лъжи и измами.)
    А пък дори и да намериш читава за 8000 лв. със смяната на консумативите пак ше ти отиде малко под 9....и това е ако имаш късмет да трябва да сменяш само въпросните консумативи.
    Единствения вариянт според мен да ти излезне малко по евтино е да имаш доверен човек в Италия който да избере и закупи колата и да ти я качи на автовоз , който предварително е уговорен в БГ.Така цялото докарване може да струва 400 евро + 2-3 телефона ...
    Така правят мои прятели и хем вкарват добри коли, хем са конкурентно способни на пазара.
    Но като цяло съм съгласен с другите колеги , че АР под 9000 лв. читава в БГ е почти невъзможно да купиш.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    burgas
    Posts
    12

    Default

    kupih si 156 2.0 t.s. s originalni djanti(leti) kojen salon italianska bez zabelejki za 9.500. mislq si 4e e dobra cena.no tova vie po dobre 6te kajete. dodzo@abv.bg
    AlfaRomeo 156 2.0 T.Sparck

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •