Results 1 to 6 of 6

Thread: мирише на бензин!!!

  1. #1

    Default мирише на бензин!!!

    колеги,

    имам следния странен проблем: при движение и на свалени прозорци се разнася адска миризма на бензин! проверих 2 пъти в 2 различни сервизи и ми казаха че никъде бензин не тече!!! обаче, като пълня резервоара много често пистолета спира като да е пълен а той не е което ме навежда на мисълта че отдушника се е запушил и изпаренията не могат да излизат от където требе! дайте акъл щото вече като карам и трябва по едно кисело мляко да вкарвам да не се натровя!

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ами подскачко като мислиш че е отдушника го провери. Намира се отзад, отдолу под резервара, едно маркуче такова кос срязано ше го видиш. Лапни мущука и надуй то ше си покаже. Айде късмет.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3

    Default

    и в багажника , зад кората , зад резервната гума (ако имаш такава ) , до акумолатора има едни черни кутии с маркучи , мисля ,че са нещо свързани с резервоара . Та може и некоя от тия джаджи да издиша .

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Писах онзи ден на мен от какво ми миришеше на бензин в купето на служебната кола но ми го няма мнението.Явно някои не го е взел на сериозно въпреки че пиша това което съм видял с очите си.Всякакви маркучи и отдушници ми бяха наред а имаше миризма.Особено както казва колегата на отворени прозорци.....

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Тук малко трудно се вижда... клапана N15 (четвъртия блок отдолу нагоре в дясно) се управлява от пин5 на Мотроник М2.10.3/4, както и от пин 36 при Мотроник М3.7. Единия му край е боднат към + през контакта. Мотроника управлява клапана по минус:


    Лошото е, че не пише точно каква е логиката на отваряне на клапана. Пише, че го отваря, когато няма да влияе на нормалната работа на мотора, но кога е това...?


    Едит: Ето и още малко инфо от Библията:



    Разбирам го, че Мотроника отваря клапана при яко натоварване на мотора.
    Last edited by b_angelov; 03-10-2011 at 16:39.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ето още инфо за клапана:
    Last edited by b_angelov; 04-10-2011 at 08:09.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •