Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Led Крушки за фар!?

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Май ще се наложи да се монтира от онези ксенон-китовете с лупите. Има такива и за мотоциклет, вместо ксенонова ламБа се слага LED-а и така.
    И това всичко само и само да избягаш от ксенонова крушка, за да си фешън с диодна?
    Отделно, че топлината за лед-а е много критична. А да изкараш 20 или 30 вата от диод и да го охлаждаш пасивно с такъв радиатор отзад, хайде няма нужда.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Към настоящия момент в повечето случаи, що се касае до LED автомобилните крушки, търговските амбиции се разминават с техническата реалност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И това всичко само и само да избягаш от ксенонова крушка, за да си фешън с диодна?
    Отделно, че топлината за лед-а е много критична. А да изкараш 20 или 30 вата от диод и да го охлаждаш пасивно с такъв радиатор отзад, хайде няма нужда.
    За момента охлаждането което китаеца е реализирал с вентилатора се справя отлично (при мен се получи че задната част на крушката е навън от фара)! Довечера ще пробвам да си поиграя още...
    (там където е ограденото на снимката, вътре е вентилаторчето доста високооборотно, колко ще изкара самото то... )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 24-06-2016 at 13:14.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И това всичко само и само да избягаш от ксенонова крушка, за да си фешън с диодна?
    Отделно, че топлината за лед-а е много критична. А да изкараш 20 или 30 вата от диод и да го охлаждаш пасивно с такъв радиатор отзад, хайде няма нужда.
    Е добре де, защо се продават тогава тези ламби, след като са капризни по отношение на температура и светене? Според мен тези лампи са риплейсмънт за ксенонови крушки във фарове с лупи. Иначе не виждам смисъл.
    Former Alfa owner.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако не настъпи нещо революционно в LED технологията, което да позволи:

    1 - Да се повиши ефективността на енергийното преобразуване (да излъчват повече енергия във видимия спектър и по-малко в инфрачервения).

    2 - Да се повиши значително количеството излъчвана видима светлина от единица обем.

    ...........

    не остава нищо друго освен "work around" решението:

    Конструирането на съвсем друг вид оптична система за фокусиране и насочване на светлинния поток.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако не настъпи нещо революционно в LED технологията, което да позволи:

    1 - Да се повиши ефективността на енергийното преобразуване (да излъчват повече енергия във видимия спектър и по-малко в инфрачервения).

    2 - Да се повиши значително количеството излъчвана видима светлина от единица обем.

    ...........

    не остава нищо друго освен "work around" решението:

    Конструирането на съвсем друг вид оптична система за фокусиране и насочване на светлинния поток.
    Все пак си мисля че може да се постигне доста добър резултат дори и с тая крушка наличната... Като имам време да ровя ще споделя какво се е случило и получило
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Е добре де, защо се продават тогава тези ламби, след като са капризни по отношение на температура и светене? Според мен тези лампи са риплейсмънт за ксенонови крушки във фарове с лупи. Иначе не виждам смисъл.
    Защото жабата като видяла, че подковават коня, то и тя вдигнала крака да ѝ слагат подкова?
    Ей за същото. Някой е решил, че диода е фешън и докато има купувачи, до тогава ще има и продавачи.
    Хайде, тия по-нови крушки със светлина събрана в относително по-тесни размери иди-дойди.
    Ама кажи защо се произвежда такъв вид крушка:

    Много хора просто им е кеф да слагат диоди за щяло и нещяло. Ама дали е по-функционален е без значение. Важното е, че е диодизирал таратайката. Същото все едно да си лепиш лепенки Брембо, Ремус и т.н. по колата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Разглобих си лупите, защото рефлекторите се скапаха и се заиграх с един 50 ватов диод.
    Там , където добре се получаваше светлинния поток, просто светеше на точки.
    За сега диодите стават само за улични лампи, но не и за прожектори с голяма мощност.
    Най-доброто си остава ксенон 4 500-5 000 или халогенна крушка, както и класическия фар. Лупите май имат само една функция. След 2-3 години да престанат да светят и да ти създадат ония дискомфорт, който те кара да си намразиш колата и да купуваш друга.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24

    Default

    Ивееее, я виж новите Опели. Те са само на лед. Рекламата е даже по телевизията.

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    И аз се заигравам с лампата която взех онзи ден.... Мисля че накрая ще се получи нещо с много приятен за мен (та и за тея срещу мен) резултат!!!
    Ще пусна снимки като съм готов...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •