Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Подобаваща диагностика при закупуване на 147

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default Подобаваща диагностика при закупуване на 147

    Здравейте!
    Предполагам пускам темата в грешната секция, но не намерих по-подходящо място .
    Имате ли идея за качествен сервиз в Стара Загора, който си разбира от Алфа и има сравнително ниски цени,едва едва събрах за самата кола и регистрация.
    Засега съм се спрял на VIANOR , защото имам познат там, но ако има по-добри предложение, отворен съм за тях.
    Благодаря.
    Last edited by tishobg; 23-06-2016 at 03:18.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте!
    Предполагам пускам темата в грешната секция, но не намерих по-подходящо място .
    Имате ли идея за качествен сервиз в Стара Загора, който си разбира от Алфа и има сравнително ниски цени,едва едва събрах за самата кола и регистрация.
    Засега съм се спрял на VIANOR , защото имам познат там, но ако има по-добри предложение, отворен съм за тях.
    Благодаря.
    щом нямаш заделени едно 1000лв. за обслужване след покупка, не взимай тази кола

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    щом нямаш заделени едно 1000лв. за обслужване след покупка, не взимай тази кола
    Дрън дрън 1000 лева.
    Чакай забравих, той човека може да ти звънне
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Дрън дрън 1000 лева.
    Чакай забравих, той човека може да ти звънне
    Ти па нищо не разбра....човека каза,че не обича да изпада в подробности....пък и вече му е ясно,че колегата с темата нищо не разбира и така мнооого му помага....

    Извинявам се за спама и съжалявам,че не мога да помогна .
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    И до двамата над мен - колко струва комплект ремъци, водна помпа, труд - над 450лв. с отстъпките. А ако няма познати? Стаб щанга, някой носач, акумулатор, гуми, ...
    аман от философи

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте!
    Предполагам пускам темата в грешната секция, но не намерих по-подходящо място .
    Имате ли идея за качествен сервиз в Стара Загора, който си разбира от Алфа и има сравнително ниски цени,едва едва събрах за самата кола и регистрация.
    Засега съм се спрял на VIANOR , защото имам познат там, но ако има по-добри предложение, отворен съм за тях.
    Благодаря.
    По-добре почакай докато събереш достатъчно за обслужване и някой друг ремонт (и двете задължителни при 99% от колите втора ръка) и тогава се хвърляй. В противен случай рискуваш да си дадеш парите пък да си джиткаш с градския. Колко си заделил за самата кола, ако не е тайна?



  7. #7
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    И аз съм на мнението, че не бива да си хвърляш и последните пари за закупуването на автомобил. Винаги трябва да имаш заделени поне едни 500лв за спешни ремонти и обслужване. Никой не продава автомобил без забележк. Но купил си го вече.. свършен факт. Дано да няма големи проблеми колата. Нека колегите от Стара Загара да те насочат към хубав сервиз.
    п.с. Честито за придобивката
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И до двамата над мен - колко струва комплект ремъци, водна помпа, труд - над 450лв. с отстъпките. А ако няма познати? Стаб щанга, някой носач, акумулатор, гуми, ...
    аман от философи
    Ремъци - 160 лева
    Водна помпа - 60 лева
    филтри - около 100 лева
    масло - 60 - 70 лева
    Общо 390 лева. Айде с труда 450 без грам отстъпки.

    И човекът търси да му направят диагностика точно за да няма изненади с допълнителни ремонти. Принципно ако колата е обявена за цена Х и се констатира нужда от ремонти за Y то следва една процедура за договаряне обикновено.

    И ти кога всъщност ще чуеш препоръките на половината форум да спреш да лъжеш хората
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Alexanderbb е прав за цената, то ако колата е с тотално разбити носачи никой няма да я купи, като се качи и покара и дрънка като каруца. Така че, освен нормалното обслужване, ако си гледал внимателно при покупка може да ти изкочи и нещо друго малко за смяна, но според мен 1000 лв. е една много високо поставена цена, освен ако не купиш коптор
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Alexanderbb е прав за цената, то ако колата е с тотално разбити носачи никой няма да я купи, като се качи и покара и дрънка като каруца. Така че, освен нормалното обслужване, ако си гледал внимателно при покупка може да ти изкочи и нещо друго малко за смяна, но според мен 1000 лв. е една много високо поставена цена, освен ако не купиш коптор
    Нещо не съм съгласен тук. 1000 лв. даже са малко, ако сменяваш и предното окачване барабар с ремъците, ролките, водната помпа, филтрите, маслото и антифриза. Не заблуждавайте колегата, че ще му излезе тънко. Не всеки има възможност да пазарува в магазини с 30-40 процента отстъпка. Да бъдем реалисти, все пак.
    Former Alfa owner.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Здравейте. Носачите са сменяни и имам сервизна история,която го доказва. Имам заделени около 3700лв ,а е обявана на 3500лв с коментар. Има си забележки ,като Airbag Light On и други,както и съм убеден нещо,което ще изскочи на компютъра. Нося си OBDII reader ,но ще я заведа и на сервиз. Гуми два комплекта, гориво не е проблем, като изключим ремъци,масла ,филтри, няма друго ,което се изисква за смяна.
    AlexanderBB се изрази много точно - ако има нужда от ремонти, ще бъде свалено от цената толкова,колкото е нужно за тяхното извършване.
    След 1 месец получавам следваща заплата и ще си имам достатъчно за разни малки работи. Искам сега да я купя, защото 1.9 16V хем рядко излиза, хем рядко километрите са ниски(дори и да са въртени) , хем салонът е точно това,което търся. Ремонти ще се извършат във варненския сервиз Ауто тех 1 ,чувал съм ,че цените са сравнително достъпни, а качество е на много високо ниво.
    П.С. Нямам проблеми и един месец след покупка да не я използвам, просто бройката ми хареса.
    Last edited by tishobg; 23-06-2016 at 10:49.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте. Носачите са сменяни и имам сервизна история,която го доказва. Имам заделени около 3700лв ,а е обявана на 3500лв с коментар. Има си забележки ,като Airbag Light On и други,както и съм убеден нещо,което ще изскочи на компютъра. Нося си OBDII reader ,но ще я заведа и на сервиз. Гуми два комплекта, гориво не е проблем, като изключим ремъци,масла ,филтри, няма друго ,което се изисква за смяна.
    AlexanderBB се изрази много точно - ако има нужда от ремонти, ще бъде свалено от цената толкова,колкото е нужно за тяхното извършване.
    След 1 месец получавам следваща заплата и ще си имам достатъчно за разни малки работи. Искам сега да я купя, защото 1.9 16V хем рядко излиза, хем рядко километрите са ниски(дори и да са въртени) , хем салонът е точно това,което търся. Ремонти ще се извършат във варненския сервиз Ауто тех 1 ,чувал съм ,че цените са сравнително достъпни, а качество е на много високо ниво.
    П.С. Нямам проблеми и един месец след покупка да не я използвам, просто бройката ми хареса.
    Друже, свържи се с Пининфарина и се договори с него. Той е във Варна. Повече акъл няма да ти давам. Само напиши после какво си сменил и колко ти е излезнало. Моля те

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Здравейте. Носачите са сменяни и имам сервизна история,която го доказва. Имам заделени около 3700лв ,а е обявана на 3500лв с коментар. Има си забележки ,като Airbag Light On и други,както и съм убеден нещо,което ще изскочи на компютъра. Нося си OBDII reader ,но ще я заведа и на сервиз. Гуми два комплекта, гориво не е проблем, като изключим ремъци,масла ,филтри, няма друго ,което се изисква за смяна.
    AlexanderBB се изрази много точно - ако има нужда от ремонти, ще бъде свалено от цената толкова,колкото е нужно за тяхното извършване.
    След 1 месец получавам следваща заплата и ще си имам достатъчно за разни малки работи. Искам сега да я купя, защото 1.9 16V хем рядко излиза, хем рядко километрите са ниски(дори и да са въртени) , хем салонът е точно това,което търся. Ремонти ще се извършат във варненския сервиз Ауто тех 1 ,чувал съм ,че цените са сравнително достъпни, а качество е на много високо ниво.
    П.С. Нямам проблеми и един месец след покупка да не я използвам, просто бройката ми хареса.
    Щом те е грабнала - успех с покупката и да се похвалиш



  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Друже, свържи се с Пининфарина и се договори с него. Той е във Варна. Повече акъл няма да ти давам. Само напиши после какво си сменил и колко ти е излезнало. Моля те
    Точно за неговия сервиз говорих.

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Щом те е грабнала - успех с покупката и да се похвалиш
    Четейки се разколебавам само и вече не знам. Знаете 16V 1.9JTD колко рядко излизат,а като излязат,още колко по-рядко са и на неастрономично надута цена. Ще я прегледам и ако нещо не е наред я пропускам иии търся друга.
    Last edited by tishobg; 23-06-2016 at 12:19.

  15. #15

    Default

    Гледай едно важно нещо - натискаш съвсем леко съединителя. Има ли и най-леки пулсации, бягаш
    Чуваш ли турбината да вие като вятър в комин - също

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •