Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61

Thread: Подобаваща диагностика при закупуване на 147

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Гледай едно важно нещо - натискаш съвсем леко съединителя. Има ли и най-леки пулсации, бягаш
    Чуваш ли турбината да вие като вятър в комин - също
    Изчел съм безброй страници и съм си отделил г/д проблеми . Това, Airbag Light-а, други електроники , ръжда отдолу и също така на държачите на предна броня, очакването, турбина особено важно, цените им са непоносими. Engine Mount, други обичайни проблеми съвпътстващи с дизел . Датчик на колянов вал, относно паленето, ако не е сменял агремажен ремък по сервизна книжка (всеки 60к км) и т.н. Изпускам ли нещо?

  2. #17
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    ......турбо пътищата огледай също и копчетата в купето(ел. стъкла и др.).
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Изчел съм безброй страници и съм си отделил г/д проблеми . Това, Airbag Light-а, други електроники , ръжда отдолу и също така на държачите на предна броня, очакването, турбина особено важно, цените им са непоносими. Engine Mount, други обичайни проблеми съвпътстващи с дизел . Датчик на колянов вал, относно паленето, ако не е сменял агремажен ремък по сервизна книжка (всеки 60к км) и т.н. Изпускам ли нещо?
    Сервизната книжка струва 20 евра, за ръжда гледай вътре в технологичните отвори на гредите и пода (ако не е от Италия е ръждясала), двигателят не трябва да тресе на празен ход ....
    метни снимки дА Я огледаме отдалеч

  4. #19
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Моята Алфа ГТ също я взех със светеща еърбег лампа. Често срещан и ламав проблем е - кабелите за еърбега минават под предните седалки и често (особено при двувратките) се разкачат или не правят добър контакт, като се свържат всичко заспива, евтин фикс е и можеш даже сам да го направиш.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Моята Алфа ГТ също я взех със светеща еърбег лампа. Често срещан и ламав проблем е - кабелите за еърбега минават под предните седалки и често (особено при двувратките) се разкачат или не правят добър контакт, като се свържат всичко заспива, евтин фикс е и можеш даже сам да го направиш.
    Късметлия си, че си минал само с контактен проблем. Иначе главоболията започват, като се скапе централата на възглавниците.
    Former Alfa owner.

  6. #21
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    И това го има, но паз преди да я купя четох доста в alfaowner че най често е това. А и при мен бях забелязал че първоначално лампата не светеше и чак след едно дърпане на седлаките светна

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    90% от случаите е точно това със седалките, но пак изисква работа + за под 2004г модели трябва да се изчисти грешката от ECU-то => ще излезе определени пари, които ще гледам да сваля от цената и.
    Снимки за желаещите:
    Линк

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    90% от случаите е точно това със седалките, но пак изисква работа + за под 2004г модели трябва да се изчисти грешката от ECU-то => ще излезе определени пари, които ще гледам да сваля от цената и.
    Снимки за желаещите:
    Линк
    Само ми трябваше да видя снимката където се вижда двигателното отделения ми става ясно ! Само виж казанчето на разширителния съд и ти става ясно каква гняс е вътре в него..... И бягай далеко от тази кола
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Само ми трябваше да видя снимката където се вижда двигателното отделения ми става ясно ! Само виж казанчето на разширителния съд и ти става ясно каква гняс е вътре в него..... И бягай далеко от тази кола
    Може ли да ме насочиш към проблема, не мога да разчетс двигателното отделение толкова лесно.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Може ли да ме насочиш към проблема, не мога да разчетс двигателното отделение толкова лесно.
    Видът на казанчето съвсем не е определящ за състоянието на един автомобил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Може ли да ме насочиш към проблема, не мога да разчетс двигателното отделение толкова лесно.
    Теб харесва ли ти това дето виждаш при отворен капак на мен не ! Ако ти харесва мизерията дето виждаш я взимай,ако пък не ти харесва гледката търси друга бройка Това говори много как е поддържана тази кола
    Също така едва ли началото на 2003 е имало модел с бели циферблати на таблото но мога и да греша !

    ---------- Post added at 15:33 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Видът на казанчето съвсем не е определящ за състоянието на един автомобил.
    Едно казанче като е мръсно отвътре а то е, личи си....не знам какво ти говори
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Едно казанче като е мръсно отвътре а то е, личи си....не знам какво ти говори
    Съвсем нормално е едно казанче на 13 + години да изглежда точно като това от снимката.
    Моето казанче, което е на 18 г изглежда дори и по-зле. Това какво трябва да означава? Че моторът ми е скрап?

    За такива като теб търговците на автомобили втора употреба си имат своите похвати да направят така че един двигателен отсек да изглежда, като нов.

    За съжаление много хора са се подлъгали точно по това.
    Last edited by ecotronic; 23-06-2016 at 16:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съвсем нормално е едно казанче на 13 + години да изглежда точно като това от снимката.
    Моето казанче, което е на 18 г изглежда дори и по-зле. Това какво трябва да означава? Че моторът ми е скрап?

    За такива като теб търговците на автомобили втора употреба си имат своите похвати да направят така че един двигателен отсек да изглежда, като нов.

    За съжаление много хора са се подлъгали точно по това.
    Е на моята е чисто като на излязла от завода !Хора на които им изглеждат така колите за мен са мизерници, без да целя да обидя никого !
    Всяка една продавана стока трябва да има търговски вид за пред клиента ! Иначе да си тропнеш кочината и да и искаш тези пари просто
    Дано само да греша за нещо дето си го мисля но няма да го кажа !
    Last edited by eproHD; 23-06-2016 at 17:01.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Е на моята е чисто като на излязла от завода !Хора на които им изглеждат така колите за мен са мизерници, без да целя да обидя никого !
    Когато купувам лека кола втора употреба, предпочитам да видя всичко във вида му придобит от реалната експлоатация, вместо в резултат от търговското напудряне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато купувам лека кола втора употреба, предпочитам да видя всичко във вида му придобит от реалната експлоатация, вместо в резултат от търговското напудряне.
    Лошо няма всеки си знае как процедира ! То затова и има едни дето цакат други и такива дето биват прецакани от първите !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •