Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Подобаваща диагностика при закупуване на 147

  1. #31
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Само ми трябваше да видя снимката където се вижда двигателното отделения ми става ясно ! Само виж казанчето на разширителния съд и ти става ясно каква гняс е вътре в него..... И бягай далеко от тази кола
    Нищо му няма да двигателното отделение, даже ми допада че не е мито а си има автентичен прашен вид.
    Казанчето ти изглежда мърляво защото в колата е сипан зелен а не червен антифриз
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Може ли да ме насочиш към проблема, не мога да разчетс двигателното отделение толкова лесно.
    Време е да спреш да четеш и да си купиш кола
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Казанчето на антифриза ми беше пожълтяло, но се виждаше вътре течността, отделно от възрастта се беше напукало леко на няколко места и системата губеше налягане (маркучите бяха доста меки). След като подмених съда с нов (ако сте любопитни, вижте тук) всичко беше окей. А по мотор не съм пипал нищо, освен масло + консумативи. Понавъртях километри и проблеми не е имало (дай Боже все да е така). Така че съм съгласен с колегата ecotronic, това по никакъв начин не може да бъде критерий за техническото състояние на автомобила.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #34
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Понеже колата е като моята капачката за маслото не е оригиналната !,тънкото червено маркуче на казанчето предполагам е сменяно и то /трябва да е черно/.А да се стигне до смяна какъв зор е видяло то си знае !!! Отзад няма надписи на модела това предполага боядисване а пък може и да не му е харесвало така !Никой нищо не каза за белите циферблати на таблото,така ли е, ново табло ли е слагано....абе много въпроси момчето да си разсъждава върху тях ! На миносовата клема има един проблем ама виждам ,че всеки мой пост се провокира и аз спирам до тук
    Last edited by eproHD; 23-06-2016 at 18:45.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #35
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Този мотор 16 винтила 1.9 изобщо не е рядко изпълнение, казанчето за антифриза е наистина гняс, седалките са доста нацепени, което предполага или собственик 100+кг, или яко каране на къси разстояния тип - ставам - сядам, подлакътникът е яко износен. За мен колата е на доста километри и технически не много читава, аз лично само снимките като гледам не бих отишъл да я видя на живо.Преден десен калник ми изглежда претърпял деформация. Разбира се и колата е 2002г. , ако това има значение. Атрактивна е само цената и 6-те скорости, но мерака да се вземе нещо на тънка лайсна може да доведе до големи финансови кахъри в последствие.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #36

    Default

    Мале колко бързи, я да видим сега. Гайдаров- Добре дошъл! Закарай колата в сервиз и ако е наред я взимай, Двигателния отсек е просто прашен.
    Last edited by lordliness; 23-06-2016 at 20:15.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Време е да спреш да четеш и да си купиш кола
    Хаха, много вярно. Новак съм, опитвам се да се образовам
    Водя я наистина в сервиз и ако всичко е наред става моя.
    Благодаря на всички за помощта , още винаги ще бъде оценена

  8. #38
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Венера сервиз

    Венера сервиз в Ст. Загора. Търси Милен Минчев и Дидо Генов. На изхода за Чирпан се намират, над главния път. Има инфо и в нета. Ако наистина питаш, пиши на лично да ти пратя телефон на Милен.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Хаха, много вярно. Новак съм, опитвам се да се образовам
    Водя я наистина в сервиз и ако всичко е наред става моя.
    Благодаря на всички за помощта , още винаги ще бъде оценена
    И да се пазариш!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И да се пазариш!
    Разбира се, имам доста неща,които съм си набелязал ,за да се аргументирам защо съм предложил дадена сума. Целта е 3000-3200лв, мисля че забележките са достатъчно,за да се каже ,че е разумно.

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    А защо не потърсиш Емо и тои е Ст.загора,а и имаше същата
    П.с.Когато я продаваше никои не я искаше,а беше изцяло ревизирана.Уви Маи е Rip
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    Този мотор 16 винтила 1.9 изобщо не е рядко изпълнение, казанчето за антифриза е наистина гняс, седалките са доста нацепени, което предполага или собственик 100+кг, или яко каране на къси разстояния тип - ставам - сядам, подлакътникът е яко износен. За мен колата е на доста километри и технически не много читава, аз лично само снимките като гледам не бих отишъл да я видя на живо.Преден десен калник ми изглежда претърпял деформация. Разбира се и колата е 2002г. , ако това има значение. Атрактивна е само цената и 6-те скорости, но мерака да се вземе нещо на тънка лайсна може да доведе до големи финансови кахъри в последствие.
    Абе големи сте анализатори. Ще каже човек всички коли от магазина на година максимум карате.
    Да ти покажа снимка на моята да се изкажеш. Ще видиш надран с ключ преден калник и капак, Цялата е тук там в следи от добри съседи, седалката е направо скъсана, от зад е удряна и после оправяна, топката на скоростния лост е от кола с 6 скорости, километража показва 230 000 а ECU то не знае изобщо на колко е, мокета на пода пред шофьора е много износен. Изобщо даже да не идеш да я погледнеш.
    Но пък ако познаваше колата щеше да знаеш че върви чудесно чипосана до 180 коня, не харчи грам масло, не грее, климатроника си работи целогодишно, цялото окачване е сменено, има нов съединител, маховик, демфер, всички ролки и ремъци. Фаровете са преправени перфектно с лупи и цялата музикална система е подменена. Всички възглавници са си на местата. Та такава кола би ли отишъл да погледнеш?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Здравейте. Каза ми собственика , че има проблем с климатика и че ще го оправи, ако не - ще го приспадне от цената , надявам се. Какъв знак може да е неизправността на клима, може лу да е придизвикано от нещо по-мащабно? Колата на родителите ми имаше същия проблем и се оправи с някаква течност, която уплътни дупка в радиатора.

  14. #44
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Да не стане да ти го закърпи колкото да тръгне и после да си чукаш главата. Може да има недостиг на фреон или теч в системата отнякъде(най-често), но има и вариант да е ел. проблема. Не може да се каже така. Огледай я добре и тествай всичко на по-дълго пробно каране.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  15. #45
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Alexanderbb
    Да ще дойда да я видя, ама за 3000 лв ли се продава ? За 3000 може да се купи само каруца, кой нормален човек си продава хубава кола за без пари ? Само това дето си изброил по колата ти е 3000 лв.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •