Results 1 to 6 of 6

Thread: надлъжни греди за 159SW

  1. #1

    Default надлъжни греди за 159SW

    Здравейте, ако колата заводски е без надлъжните греди, могат ли да се монтират в последствие оригинални такива?

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    За можене, всичко може, но дали си струва? Принципно, щом не излиза заводски колата с такива, значи не е предвидено да се монтират такива (това е допълнителна екстра) - липсват съответните монтажни отвори и си трябва тенекеджийска работа. В Словения срещу 800 евро, могат да ти монтират оригиналните. Сам прецени дали си струва. Иначе несравнимо по-евтино ще ти излезе да ползваш афтърмаркет напречни - такива, които се ползват при седаните за ски багажници. Е, не са най-красивите на света, ама не вярвам целогодишно да са ти необходими.
    Last edited by AlfaMan; 26-06-2016 at 23:47.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3

    Default

    Има упътване:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане.JPG  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4

    Default

    Благодаря, аз от 47-цата си имам напречни, които със смяна на лапите стават и за 59-ка, но идеята ми е за цялостната визия тъй-като с надлъжни греди се подчертава цялата линия на комбито някак си, а тази на която съм се спрял е без такива греди. 800 евро е много за такова нещо, но дори и да ги дам сигурно и боя ще играе...

  5. #5
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Аз като купувах моята бях пред същата дилема.Ако колата е читава я грабвай без да мислиш за рейлинга.Начинанието за поставяне после е изключително трудно и скъпо.Трябва да се свали тавана отвътре,после се заваряват допълнителни планки,за които да се захванат гредите отгоре след дупчене на покрива,после боя,връщане на тавана в изходно състояние с незнайно колко счупени щипки.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by svetlin pilev View Post
    Аз като купувах моята бях пред същата дилема.Ако колата е читава я грабвай без да мислиш за рейлинга.Начинанието за поставяне после е изключително трудно и скъпо.Трябва да се свали тавана отвътре,после се заваряват допълнителни планки,за които да се захванат гредите отгоре след дупчене на покрива,после боя,връщане на тавана в изходно състояние с незнайно колко счупени щипки.
    Само дето на 159 надлъжните греди не седят на тавана,а на дебелата греда над вратите.Моята бивша,когато беше разглобена за ремонт от градушката,разгледах обстойно,ами трудна работа,защото гредата отвътре е плътна.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •