Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 66

Thread: Алфата не върви добре

  1. #1
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default Алфата не върви добре

    От известно време има чувството че колата ми не върви както трябва. Двигателя ми е 2.0 ТС. Може би повечето ще кажат че това е нещо нормално за този двигател. Имам това впечатление защото преди време имаше едно Пежо 307 2.0 ХДИ и давах след него обаче ми дръпна .. тия дни един пасат 5-ца 110 коня върна една скорост аз си бях на 5-та но пак ми дръпна леко. От какво може да ми се получава тези неща и да е загубила мощност?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз на 5 - та трябва да карам с над 120 за да мога да разчитам на добро ускорение. При скорости 90 - 100 връщаш предавка за да не те дърпат.

    Другото е диагностика.

    Грешки, дебитомер, ламбда сонда.......


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Чудя се дали да не сложа един чип на колата. Не че ми трябва много да върви, но просто за такива пикльовци като днешния пасат дето ме засичат да им оставям домашно. Иначе ако се закачи на лаптоп предполагам че може да изпише нещо? Твоята кола със същия мотор ли е?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, корабът си е доста тежък, та не очаквай от него чудеса. Друг е въпросът, ако е започнал да върви по-малко от преди.
    Аз бих започнал с една диагностика, а най-напред с филтрите.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Чудя се дали да не сложа един чип на колата. Не че ми трябва много да върви, но просто за такива пикльовци като днешния пасат дето ме засичат да им оставям домашно. Иначе ако се закачи на лаптоп предполагам че може да изпише нещо? Твоята кола със същия мотор ли е?
    Със същия мотор съм.
    От чип на атмосферка не очаквай чудеса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Пасата дори с ремап би трябвало, ако всичко при теб е наред да го накажеш.
    Вместо пари за глупости (чипове) направи една диагностика и виж всичко дали е наред... свещи, дебитомер. Ако искаш много да наказваш слагаш валове 1000лв, вместо 300 за нищо.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    От известно време има чувството че колата ми не върви както трябва. Двигателя ми е 2.0 ТС. Може би повечето ще кажат че това е нещо нормално за този двигател. Имам това впечатление защото преди време имаше едно Пежо 307 2.0 ХДИ и давах след него обаче ми дръпна .. тия дни един пасат 5-ца 110 коня върна една скорост аз си бях на 5-та но пак ми дръпна леко. От какво може да ми се получава тези неща и да е загубила мощност?
    И дете, дето са те дръпнали са дизели, доколкото разбирам, а дизелът набира в други обороти. Ако ще се дърпате, не го правете на пътя. Настигнал те е някой, да върви м*йната си. Аз даже отпускам да минат. Това не е обективен критерий за вървенето на колата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    mordohy Наясно съм че колата е тежка. Такова чувство имам че върви по-малко от преди. По колата тази година е сменено всичко (масла, филтри, ремъци, съединители, маховици и т.н) Може би става въпрос за други филтри за които не мога да се сетя?
    ecotronic Знам че няма да има голяма разлика и с чип и че ако се сложи подобренията са минимални при бензин.
    Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?
    italfen Едни валове на този двигател и по-бързо ще издаде багажа до колкото знам?
    myato Вуйче не съм на 18 години за да ми казваш къде да си правя гонки. От една година имам колата и никъде до сега не съм ходил на състезания и да си правя експерименти.. Не съм се уточнил за пассата по горе, но ме изнерви защото ме засече и затова се опитах да го настигна.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виж какво Гарго!
    Опитваме се да помогнем, но за това се иска елементарно уважение.
    Изказваме предположения на база на твоите данни, а ти си позволяваш да се заяждаш.
    Нито Любо, нито Доктора, нито пък Италфен заслужават такова отношение.
    В тоя форум си имаме правила и едно от тях е :
    Можеш да се гъбаркаш и да му казваш каквото си искаш, но само ако сте седяли на една маса и се познавате лично.
    Освен това: това , че са ти сменили филтрите не означава, че не може да задръстиш въздушния филтър. Това може да стане за само половин киклометър каране в пушилка. От гняс в резервоара също може да се запуши горивен филтър. Помпата също може да се е скапала.
    За това първо диагностика, а после проверка на хеви метъла.
    Last edited by mordohy; 27-06-2016 at 11:49.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Колега, не се заяждам! Ако така ви изглежда се извинявам! Просто се допитвам до нещата да са ми по ясни.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Със същия мотор съм.
    От чип на атмосферка не очаквай чудеса.
    Дано колегата го възприеме това твое мнеие

    ---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:07 ----------

    Вземи наистина си направи диагностика и ако не си сменял свещи и си на газ ете ти един проблем

    ---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

    166 бензин има ли бензинов филтър или е като останалите на цедка в резервоара?

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?
    Атмосферка казваме на атмосферен двигател. Т.е. такъв, който не е турбо.

    ---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    166 бензин има ли бензинов филтър или е като останалите на цедка в резервоара?
    Няма. Само този, който е на кошницата в резервоара.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    mordohy Наясно съм че колата е тежка. Такова чувство имам че върви по-малко от преди. По колата тази година е сменено всичко (масла, филтри, ремъци, съединители, маховици и т.н) Може би става въпрос за други филтри за които не мога да се сетя?
    ecotronic Знам че няма да има голяма разлика и с чип и че ако се сложи подобренията са минимални при бензин.
    Какво искаш да кажеш с "атмосферка"?
    italfen Едни валове на този двигател и по-бързо ще издаде багажа до колкото знам?
    myato Вуйче не съм на 18 години за да ми казваш къде да си правя гонки. От една година имам колата и никъде до сега не съм ходил на състезания и да си правя експерименти.. Не съм се уточнил за пассата по горе, но ме изнерви защото ме засече и затова се опитах да го настигна.
    Видно е, че не си на 18, но е видно че реагираш хлапашки. И аз се дразня от тапашки изпълнения на пътя, но гледам да отстъпвам, щото меренето на тестостерон на пътя, завършва често в купчини метал, кръв и кокали.
    Не съм имал никакво намерение да те засягам, нито пък се чувствам засегнат от отговора ти, щото е факт, че не съм първа младост.
    За това и съм написал отдолу, че такива ситуации не са обективен измерител. Ако те "сърби", отиваш с някой изявен "спортист" някъде в шуштака и правите една дръпка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма лошо да се съпоставят нещата. На колегата просто му е направило впечатление, че някакви 110 коня са го дръпнали, което не е нормално и наистина би могло да бъде симптом за нещо нередно.
    Това не означава непременно, че се състезава по пътищата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма лошо да се съпоставят нещата. На колегата просто му е направило впечатление, че някакви 110 коня са го дръпнали, което не е нормално и наистина би могло да бъде симптом за нещо нередно.
    Това не означава непременно, че се състезава по пътищата.
    При определена ситуация и с моята например, дето е 105 магарета ще го дръпна. Това не е обективно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •