Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59

Thread: Почна се ....

  1. #46
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivoshaklev View Post
    Личи си че е правена. Най вероятно не е зацепена правилно. Цилиндъра не е надран . Ще я правим . Нов мотор и регистрация после става интересно и не е за хора със слаби нерви .
    Познат на Хондата (дизелова) къса ремък и изпокриви клапани и тн (нее бил на обороти двигателя за късмет).... Смени ги нагласи всичко и след около 500км се получи същото като от снимките по-горе.... Беше се скъсал самия клапан и...дупка в буталото...
    После си призна че е взел някакви евтини...
    Как става да се скъса така нов клапан незнам ама е факт...
    Та ако и тая колица нещо е човъркана и са и сложили някакви ментета е възможно
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #47

    Default

    МАМКА МУ, ПРЕДУПРЕДИХ ТЕ

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by tuning7350 View Post
    Коя Алфа купи?! Сивате 156-ца фейс лифт с кожения салон ли .. 3300лв
    Да / Защо ?
    Обороти му е майката...

  4. #49
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    И аз я гледах тази и ми се видя бая правена и ръчкана даже беше готов да сваля без да сме говорили
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Познат на Хондата (дизелова) къса ремък и изпокриви клапани и тн (нее бил на обороти двигателя за късмет).... Смени ги нагласи всичко и след около 500км се получи същото като от снимките по-горе.... Беше се скъсал самия клапан и...дупка в буталото...
    После си призна че е взел някакви евтини...
    Как става да се скъса така нов клапан незнам ама е факт...
    Та ако и тая колица нещо е човъркана и са и сложили някакви ментета е възможно
    И тук клапане е скъсан. Всичко е правено ,главата е шлаифана , още няма нагар по клапаните. Силикон има навсякъде. Гарнитурата е чисто нова както и ремъка. Дори скоростите са сменени.
    Обороти му е майката...

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурно са сложили някои клапани ментаци.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурно са сложили някои клапани ментаци.
    Така де... На моя човек се случи същото с чисто нови клапани.. Скъса се единия...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #53
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Лош късмет
    алфа ромео 156 тс

  9. #54
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Сега се сетих, че преди време един човек правеше една Астра, която беше изпокривила клапани след късане на ремък и човекът, за да спести някой лев провери клапаните и тези които бяха леко ударени ги чукна да ги изправи и провери дали влизаха и найстина влизаха перфектно, но тук е грешката ... един път изкривен ли е, няма изправяне, а и в цял свят знаят, че удариш ли клапани сменяш всчиките независимо дали другите изглеждат наред, защото дори и най-малкото отклонение при загряла кола се получава голямо, както знаем, какво става с метала като се загрее. Та явно човекът като го е изправил, той клапана си е бил разтеглен вече няма същата здравина и след като собственика си взе колата, каза, че е нямал никакви грижи първия 1 час като карал, но след това се скъсал клапана по същия начин като на колегата. Та 100% някой "майстор" си е оставил ръчичките.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Лош късмет
    Не е лош късмет. Беше предупреден да бяга от нея

  11. #56
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Да да и аз не можах да повярвам,че е взел точно тая още по малко ,че го предупредихтеН.Няколко хиляди са алфите из сайтовете. Но дявола като те следва е неизбежно.............
    алфа ромео 156 тс

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не е лош късмет. Беше предупреден да бяга от нея
    И как го предупреди? "Не се разкарвай". Щото теб не те кефи? Щото "волана е претапициран"? Видял си техническа неизправност? Ако беше дал повече инфо, то сигурно човека не би се метнал да я взима, пък и щеше мрънкането от тип " аз казах ли ти" да е обосновано, в момента е точно толкова полезно, колкото и "предупреждението ти".



  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    Колегата ecotronic е точен пич и многократно е помагал във форума със съвети!Знае какво говори и е компетентен в 99% от случаите ! Супер се дразня ,когато някои "специалист" влиза в ненужен спор и спами темата!!!Когато нямаш какво да кажеш по темата по-добре върви да си чешеш езика някъде другаде!Форумът е за това да си помагаме с каквото можем,а не да си мерим оная работа....не го разваляйте с празни бращолевици.

  14. #59

    Default

    Друже, човекът попита, аз отговорих. Ако имаше повече въпроси, можеше да ги зададе по телефона. Тук ми го има. А и аз не мога да помня всяка кола, която съм гледал, какво и е. Знам само, че я гледах като опция и не ми хареса въобще. А аз гледам не само външен вид. А и собственикът като разбра, че има срещу себе си разбиращ човек ми каза, че не е за мен и ми предложи друга. Но не беше Алфа

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •