Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 100

Thread: Закопчаване на съединител

  1. #76
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Сигурно и на фотошоп ги сменяте тия съединители, хаха...
    Е тЪ няма се гърчим я
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #77

    Default

    То хубаво, но тази на сегашния не можахме въпреки, че опитахме. И щом можеш да я кривиш така тя вече не е стоманена или е откалена. Зегерка не би трябвало да я разтегляш или свиваш и тя да запазва новата форма.

  3. #78
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Зегерката може да се разшири и стесни. Лично го пробвах сам преди 3-4 дни като сменях моя лагер от комплект турско Валео. Явно Валеото е по-качествено
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Зегерката може да се разшири и стесни. Лично го пробвах сам преди 3-4 дни като сменях моя лагер от комплект турско Валео. Явно Валеото е по-качествено
    Да, на моето Валео на което пробвахм,е зегерката пише made in Italy. На стария лагер, който е от усилен съединител и пак не е турски, също не можем да я разчекнем. Стоманата за това е стомана, за да е яка, а не за да можеш да я деформираш

  5. #80
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    То хубаво, но тази на сегашния не можахме въпреки, че опитахме. И щом можеш да я кривиш така тя вече не е стоманена или е откалена. Зегерка не би трябвало да я разтегляш или свиваш и тя да запазва новата форма.


    Я земи прочети малко за стоманата ,видове стомана , термична и химична обработка и закалка. Колко по- лесно е да кажеш извинявайте колеги тази материя ми е непозната,от колкото хем да знаеш че не знаеш , хем да ни убеждаваш в обратното .Пък ако наистина си сигурен в правотата си а останалите 99% грешим , кажи къде да дойда да ти я разтвора тази прословута италянска зегерка и да си караш с нов притескател. Ако аз бъркам смяната ще е за моя сметка , ако ти бъркаш си плащаш като пич едни 500 лв , за труд транспортни разходи и почерпка естествено .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  6. #81
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Аааааа, си имаме уважениетУууууу!!!
    Европейци сме!
    500-юро да си плаща и тва е.....

    Значи Цвяткууууу, тебе си вземе зегерка на Вюрт, най-хубавата и най-скъпа....

    Иначе нема ти се получи и ся само ще го мислиш тоаааа вехтия съединител.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Я земи прочети малко за стоманата ,видове стомана , термична и химична обработка и закалка. Колко по- лесно е да кажеш извинявайте колеги тази материя ми е непозната,от колкото хем да знаеш че не знаеш , хем да ни убеждаваш в обратното .Пък ако наистина си сигурен в правотата си а останалите 99% грешим , кажи къде да дойда да ти я разтвора тази прословута италянска зегерка и да си караш с нов притескател. Ако аз бъркам смяната ще е за моя сметка , ако ти бъркаш си плащаш като пич едни 500 лв , за труд транспортни разходи и почерпка естествено .
    Използвах съветите ти и пак си припомних малко за стоманите. Те са много видове с различни свойства. Все си мислех, че за тази зегерка трябва да се използва стомана с голяма здравина и малка еластичност. А то се оказа, че турската може наистина да я разпъваш и свиваш. Но тогава възниква въпросът какво става след като закопчае? Тя заема отредения и канал, но щом е толкова податлива на промени във формата евентуални вибрации биха могли да я освободят. Все пак демпферния маховик си има малки вибрации, а вилката може да дърпа лагера неравномерно, или той да се е повкопал в ламелите и пак да е накриво застанал и да последва откоп1аване.
    Май най-добре си е твърд маховик и нормален притискател с лагер помпа на бутане, а не на издърпване

  8. #83
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Използвах съветите ти и пак си припомних малко за стоманите. Те са много видове с различни свойства. Все си мислех, че за тази зегерка трябва да се използва стомана с голяма здравина и малка еластичност. А то се оказа, че турската може наистина да я разпъваш и свиваш. Но тогава възниква въпросът какво става след като закопчае? Тя заема отредения и канал, но щом е толкова податлива на промени във формата евентуални вибрации биха могли да я освободят. Все пак демпферния маховик си има малки вибрации, а вилката може да дърпа лагера неравномерно, или той да се е повкопал в ламелите и пак да е накриво застанал и да последва откоп1аване.
    Май най-добре си е твърд маховик и нормален притискател с лагер помпа на бутане, а не на издърпване
    Веднъж влезе ли добре, пробвай ако искаш и с чук да избиеш лагера ... ще ти трябва доста зор, ако искаш ще ти снимам клипче, ще удрам с чука и ще видиш, че хич не е лесно да се махне щом влезе в канала добре, но е възможно при прецакан лагер, който е запекъл да стане триене и зегерката да излезе/счупи. Това с дърпането накриво малко ми идва като фантастика, щото той се движи по муфата плътно и няма как да криви настрани.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  9. #84

    Default

    Абе има малък луфт по муфата, но това в лагера един вид пружина, нали е плаващ и може да изкриви. И явно може да откопчае щом Алфа дават как да го откопчаеш за да смениш само феродо. Има го в е-лърна. А и на живо като го откопчаха от притискателя повдигат средният (да го кажем цилиндър, дето държи ламелите на притискателя и в който е улеят за зегерката) с две отверки от едната страна и бутат единия край на зегерката да се вклини и го изкарват. А това може да се получи в реални условия

  10. #85
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ...Е това е разликата м/у реалният и виртуалният секс ))
    Шест страници писане....какво стана с тоя съединител....не го ли оправи ...?
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #86

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...Е това е разликата м/у реалният и виртуалният секс ))
    Шест страници писане....какво стана с тоя съединител....не го ли оправи ...?
    Боби, не си прочел всичко. Закопчан е, смених вилката с нова. Даже и снимки съм публикувал. Ама ти с тоя секс .... четеш през пръсти. Ще видя кога ще мина да видя какви пици майсторите там

  12. #87
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Боби, не си прочел всичко. Закопчан е, смених вилката с нова. Даже и снимки съм публикувал. Ама ти с тоя секс .... четеш през пръсти. Ще видя кога ще мина да видя какви пици майсторите там
    Заповядай....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #88
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Използвах съветите ти и пак си припомних малко за стоманите.
    И много да си припомниш пак до никъде няма да стигнеш.
    Техническия инвалид ще си остане такъв до края на живота. А съчетан с каръщина в твоя случай, дори това "припомняне", което се вижда, че въобще не си знаел нищо по материята преди това, а и след това, предвид поста ти след този цитат, нищо няма да ти помогне.
    Както не веднъж ти се каза в дооооста теми.
    Вместо да кажеш тъп съм, не разбирам от техническа материя, ама се пробвам да познавам, ама съм и карък и пак не успявам, то само продължаваш с лайната да си мажеш главата.
    Кефиш ме бе технически инвалид-карък.
    Разрешаваш ли ми да си сложа този бисер в подписа, че страшно ми хареса:

    Стоманата за това е стомана, за да е яка, а не за да можеш да я деформираш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #89

    Default

    Я, тапешникът се появи! И пак не каза нищо по темата свен да си обогати прякора
    Евала ти правя, беше ми доскучало определено

    ---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

    И стоманата е затова, да е яка, а не да е разтеглива. Зависи и коя от различните видове. Представям си танк на който куполът му се сгъва под действието на снаряд

  15. #90
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И стоманата е затова, да е яка, а не да е разтеглива.
    Току що затвори вратичката на все що има конструктори.
    Признавам ти го. Мажеш се с лайна не само по главата. Ама не ти стигат вече. Ама толкова си намазал вече, че няма от къде да вземеш повече. Поне размазвай само това, което е вече върху теб. Не търси още лайна с всяка една твоя дума.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •