Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100

Thread: Закопчаване на съединител

  1. #1

    Default Закопчаване на съединител

    Колеги, как се закопчава съединител на издърпване (при дизелите ни), че вече двама Майстори се осират и лагерът все се откопчава.

  2. #2

    Default

    Ми има една пластина дето се намества да е върху закопчаващата "зегерка", при избутването тя се намества, а зегерката се закопчава.......
    В смисъл не е кой знае ква философия.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Ники, тази част е ясна. Чувам я как клопва. Но защо след това се откопчава по време на движение

  4. #4
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ники, тази част е ясна. Чувам я как клопва. Но защо след това се откопчава по време на движение
    Дефект.Смяна на новия Нов-за съжаление.


    Не е до майстор.

  5. #5

    Default

    И с нов същата греда. Смята се, че причината е помпа, която не държи налягането в системата и лагерът вибрира и се откопчава

  6. #6
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Кое ново е ново?

    Рекламира се всичко комплект.
    Last edited by rubig; 27-06-2016 at 23:14.

  7. #7

    Default

    Два вече смених, оригинални! И пак Значи не е причината в съединителя

  8. #8
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Два вече смених, оригинални! И пак Значи не е причината в съединителя
    Аре понеже бирата ми дойде в повече и се размекнах , да взема ти дам един съвет. Свали зегерката от лагера , разтвория повече от колкото е в момента и слагай.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #9
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Default

    Цецо аз пък ти казвам че е от там- купил си си боклуци

  10. #10

    Default

    Италиянско Валео, с щемпел оригинал в/у него, гравиран на притискателя Valeo R, с нищо не се различаващ от LUK .
    Скобата е достатъчно отворена и не можеш я разтегна повече, защото е стоманизирана (закалена)
    Няколко МАЙСТОРИ ми обясняват вече, че проблемът идва от това, че някоя от помпите ми изпуска от налягането и затова вилката треперела и не опъвала лагера, което пък довеждало до играене на зегерката и в даден момент тя закачала и освобождавала

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-06-2016 at 11:20.

  12. #12
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Италиянско Валео, с щемпел оригинал в/у него, гравиран на притискателя Valeo R, с нищо не се различаващ от LUK .
    Скобата е достатъчно отворена и не можеш я разтегна повече, защото е стоманизирана (закалена)
    Няколко МАЙСТОРИ ми обясняват вече, че проблемът идва от това, че някоя от помпите ми изпуска от налягането и затова вилката треперела и не опъвала лагера, което пък довеждало до играене на зегерката и в даден момент тя закачала и освобождавала
    Колега ако не ми се е случвало , няма да ти дам съвет !! Но щом казваш че не може ОК.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #13

    Default

    Друже, вярвам ти, че ти се е случвало. Но и двата лагера, и двата притискателя са чисто нови. Като махна тефтлоновия предпазител на скобата тя отваря поне 5мм. Казват, че това се получава когато имаш скапана долна помпа. А моята изпуска и мисля да сменя двете. Дори в Е-лърна пише, че имаш ли вибрации в съединителя - помпи

    ---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:59 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    По мое мнение кубчето Рубиг, както и собственика на единственото Ферари във форума са прави.
    Цецо, имах по-високо мнение за финансовите ти възможности...
    Братко, ако имах нужните пари, тази да съм я дал на Коко (Scareface) да я разпродава на части и щях да си взема една Джулиа

  14. #14

    Default

    Да оставим Джулията настрана, тя е само фикс
    Колкото до ментетата - сегашният ми комплект е Рикамби Оригинали. И въпреки всичко вътре е Валео. Има метално гравиране в/у маховика, в/у лалмела на притискателя Valeo®
    Въпросът е може ли това да е от помпа или и двете, защото не поддържат необходимото налягане в системата. Все пак маховикът е демпфер и има някакви малки вибрации, които се предават на лагера. И долната помпа, заедно с успокоителят ги улавят и винаги държат лагера в леко опънато състояние

  15. #15
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Честно да ти кажа, струва ми се, че няма как да се откачи само след като захапе. Дали е възможно да има проблем с канала на притискателя? Огледай го добре(ако е възможно).
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •