Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 100

Thread: Закопчаване на съединител

  1. #16

    Default

    Гледах го преди да поставя оригиналното Валео, не че другото не е. Каналът си беше ОК, скобата също. Почвам да си мисля все повече, че проблемът е в помпената част, имам теч от долната помпа. Но със стария си работеше на 6
    И този, дето го поставя е наясно с нещата, и той го гледа, гледа и сваления. Каза, че според него проблемът идва от помпения трак, който ми е поразбит
    Last edited by Alex_26; 28-06-2016 at 11:01.

  2. #17
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Не би трябвало да окаже влияние, защото той си закопчава и ако има проблем с помпата, ще стои леко хлабава самата вилка. При натиск ще се чува леко чукане, но не би трябвало да се откачи. Да не е по-дебела скобата от канала случайно?
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Не би трябвало да окаже влияние, защото той си закопчава и ако има проблем с помпата, ще стои леко хлабава самата вилка. При натиск ще се чува леко чукане, но не би трябвало да се откачи. Да не е по-дебела скобата от канала случайно?
    Не, оказва се масов проблем със съединителите на Валео. Преди малко говорих с един майстор. За последния месец само той има 6 случая на Алфи и Ланчий дизели. А се занимава само със смяна на съединители

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Привет, Лорде!

    Радвам се, че за днес съм си изпълнил ангажимента към теб. И преди да слезем в спа-центъра, все пак ще ти напиша нещо, което прочетох в английската преса и много ми хареса: "На исландците не им трябваше референдум, за да ни изхвърлят от Европа!"
    До утре...
    Е сега излизам от спа центъра във Велинград и гледам си оправил набързо темата, с нито един пост по нея. Той лично Цецко заслужава точно такова развитие, както той ачка по другите теми. А инак Лорда сега роб ли си има, послушник ли си му или някаква друга точно роля изпълняваш? Като цяло е забавно, как 4 потребителя без да ги изреждам поименно се надпреварвате да показвате на останалите, как по-неумния не отстъпва, давайте в същия дух.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20

    Default

    А поне нещо по моя въпрос да споделиш така, както си отпочинал след спато?

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А поне нещо по моя въпрос да споделиш така, както си отпочинал след спато?
    Ми то ти е написано, притискател и лагери нови. Ако на всяка припаднала помпа се откопчава лагера, сервизите ще сменят съединители по цял ден Пък и това лесно се установява, долната помпа е 30-40-50 лв., сменяш да ти мине мерака и споделяш резултата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22

    Default

    Ми аз съм написал, че веднъж вече сложих нови, след това смених маховика с чисто нов оригинали рикамби за да не би да е от него. След това отново нов комплект, произведен в Италия. И резултатът е един и същ. Не мисля, че причината е помпа, защото със старите притискател, маховик и т.н. си работеше без този проблем

  8. #23
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-06-2016 at 11:22.

  9. #24

    Default

    Не знам защо си мислите че като има някакъв надпис той отговаря на истината. Произведено в Италия, ама друг път.
    Last edited by lordliness; 28-06-2016 at 22:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-06-2016 at 11:22.

  11. #26

    Default

    Големите производители на части си поръчват на подизпълнители из целия свят да им правят разни части и какво да пише на тях. И после ги сглобяват.
    Last edited by lordliness; 28-06-2016 at 22:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-06-2016 at 11:22.

  13. #28

    Default

    По принцип е така. Но има разлика м/у турското и италианското.
    И въпреки всичко няма досега няма някакъв що годе отговор защо се получава така, а само общи приказки, които всеки ги знае

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    По принцип е така. Но има разлика м/у турското и италианското.
    И въпреки всичко няма досега няма някакъв що годе отговор защо се получава така, а само общи приказки, които всеки ги знае
    Няма разлика. Идвам при теб и искам да ми правиш нещо по моя технология, чертежи, машини и материали одобрени от мен. Ти почваш и аз те спуквам от одити и като се издъниш приключваме и отивам при Гайдаров. Той се справя отлично и аз му имам доверие и все пак го спуквам от одити.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ииииибасимуууууу Чистачуууууууу, ти кой пита та та пуъснаааааа в отпуск брееее......



    Цвятко си е пуснал сите никууууувииииии у действиееееее.......

    ПууууутемЪъъътЪъъъъъ.....
    Включи си помпътЪ у запалкЪтъ и напрай предна луевЪ гумъ 3,5 барЪ, колата шъ съ навдигниииии и нема да излизЪ поичиииииии.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •