Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Видеокамера за кола

  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Видеокамера за кола

    Колеги, Напоследък много се замислям да монтирам такава джаджа на колата. тук има една оферта....

    http://www.aliexpress.com/item/Origi...e-d63b26ff867f

    ... само не мога да разбера ако теоретично имам 10 гб мемори карта колко време за запис е това ? Гледам че записа е тип MJPG. Някой запознат в тази сфера да изкаже мнение ?

    П.С. Гледам че качеството на видеото не е лошо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails HTB14aZ2HpXXXXcKXFXXq6xXFXXXg.jpg   HTB1FNk3HpXXXXXIXFXXq6xXFXXXk.jpg  
    Last edited by consol; 27-06-2016 at 23:08.

  2. #2
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    На моята 5 минути излизат 500мб. Грубо казано ако тази записва по горе долу същия начин (силно вероятно според мен) в 10гб ще ти се съберат около 100 минути. След като се изхаби ще почне да трие най старите клипове и да записва на тяхно място новите.

    Едит: ако качеството наистина е такова се хвърляй, за 20 долара няма какво да губиш. Дори да е крап се преглъща. Моята я взех за бая повече уж маркова и тн ама качеството е пълен боклук сравнение с тия скрийншоти. Няма да ти казвам като какъв идиот се чувствам сега, ама който не чете предварително си сърба попарата.
    Last edited by xen0s; 27-06-2016 at 23:12.

  3. #3

    Default

    В началото е готино, после ти става досадно да я лепиш по стъклото и да гледаш как пътя върви без нищо интересно. И триеш после без да гледаш. И после въобще не я слагаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Значи тези камери трият най-стария запис и записват постоянно докато не спра видеото ?

    lordliness проблема е че напоследък се навъдиха много дебили ! И със цялата си наглост в съда викат някакви момци където дори не са били на местопроишествието. Продажници някакви за 40-50 кинта.... и говорят глупости. Камерата не я слагам да гледам пейзаж
    Last edited by consol; 27-06-2016 at 23:13.

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Точно така, имат и G сензор, който спрямо настройката преценява кога да запази видеото. Прочети малко за този тип камери. Идеята не е да снимаш как караш, ами да имаш запис на евентуален инцидент.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Точно така, имат и G сензор, който спрямо настройката преценява кога да запази видеото. Прочети малко за този тип камери. Идеята не е да снимаш как караш, ами да имаш запис на евентуален инцидент.
    сега се загледах с характеристиките на камерата:
    Seamless loop - cycle recording function
    Motion detection function
    G - sensor function

    наистина записва нон-стоп и има Г сензор.

    явно това ще е камерата

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Виж дали има паник бутон или нещо от сорта, с който да запазиш и избран момент...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Значи тези камери трият най-стария запис и записват постоянно докато не спра видеото ?

    lordliness проблема е че напоследък се навъдиха много дебили ! И със цялата си наглост в съда викат някакви момци където дори не са били на местопроишествието. Продажници някакви за 40-50 кинта.... и говорят глупости. Камерата не я слагам да гледам пейзаж
    Това е ясно. И аз я слагах за това. Полезно е. Но за щастие нищо не ставаше и ми писна
    Онзи ден нямах камера и една глупачка с джип навлезе в моята лента след завой и се опита да мине през мен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Аз имам точно същата камера и като цяло съм доволен. 3 минути клип е около 500 mb.
    Има G сензор, обаче поне по нашите пътища е неприложим. Задейства се по дупките и прави клипа който записва в този момент заключен, така че да не може да го изтрие когато паметта се напълни. Но точно тук е проблема, защото прави почти всеки клип заключен и пълни паметта със заключени клипове и естествено в един прекрасен момент казва че паметта е пълна и спира записването.
    Качеството не е лошо или поне през деня.
    Ето клип от камерата да се види качеството как е.
    https://www.youtube.com/watch?v=0bs2zx2zcrE

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това е боклук!
    Търси с чипсет Новатек. Виж GoX 60 или нещо по-ново.
    Аз съм с такава и наистина качеството е HD, а не с интерполация. До 30 метра номерата се виждат отлично.
    Като си харесаш нещо, веднага го търси в Ютюб. Там руснаците дават добри презентации.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Аз имам точно същата камера и като цяло съм доволен. 3 минути клип е около 500 mb.
    Има G сензор, обаче поне по нашите пътища е неприложим. Задейства се по дупките и прави клипа който записва в този момент заключен, така че да не може да го изтрие когато паметта се напълни. Но точно тук е проблема, защото прави почти всеки клип заключен и пълни паметта със заключени клипове и естествено в един прекрасен момент казва че паметта е пълна и спира записването.
    Качеството не е лошо или поне през деня.
    Ето клип от камерата да се види качеството как е.
    https://www.youtube.com/watch?v=0bs2zx2zcrE
    Дарк изгледах видеото. кадрите са задоволителни не е HD но все пак няма да снимам филм. имам 2 въпроса към теб:
    1. Колко дълъг е кабела от камерата към запалката. Да премеря на 147-цата дали ще успея да го монтирам без да стърчи и да преминават кабели по стъклото
    2. клиповете който се заключат при евентуален G-point ще мога ли да ги изтрия ръчно от устройството или е нужно смъкването на карта памет и формат ?

    mordohy огледах камери със наистина добро качество но цените започват от 60 долара нагоре. не мисля че мога да заделя толкова пари. То по добре да си взема едно GoPro и да го сложа на предното стъкло

    П.С. Попадна ми предложение да си сложа "Dash Cam" приложение на телефона (Андроид) ще огледам и тази алтернатива камерата на телефона ми е 8 MP
    Last edited by consol; 28-06-2016 at 15:04.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by consol View Post
    Дарк изгледах видеото. кадрите са задоволителни не е HD но все пак няма да снимам филм. имам 2 въпроса към теб:
    1. Колко дълъг е кабела от камерата към запалката. Да премеря на 147-цата дали ще успея да го монтирам без да стърчи и да преминават кабели по стъклото
    2. клиповете който се заключат при евентуален G-point ще мога ли да ги изтрия ръчно от устройството или е нужно смъкването на карта памет и формат ?

    mordohy огледах камери със наистина добро качество но цените започват от 60 долара нагоре. не мисля че мога да заделя толкова пари. То по добре да си взема едно GoPro и да го сложа на предното стъкло

    П.С. Попадна ми предложение да си сложа "Dash Cam" приложение на телефона (Андроид) ще огледам и тази алтернатива камерата на телефона ми е 8 MP

    За точната дължина на кабела не мога да ти кажа, но мога да ти кажа че в мойта 147ца, камерата стои точно зад огледалото. Видимата част на кабела са 3-4 сантиметра, от камерата нагоре до ръба на прозореца и тавана. От там върви към лявата колона, в нея и от там влиза при бушоните. Отначало я включвах в запалката, но оригиналната запалка е плитка и изпада, та затова я вързах при бушоните. Та кабела си стига до запалката без никакви ядове.

    А за заключените клипове, мисля че могат да се трият, но не съм на 100 процента сигурен. Могат да се гледат снимки и клипове, та предполагам че могат да се трият, но трябва да ида да проверя.

    А иначе аз я взех от този продавач:
    http://www.aliexpress.com/item/Novat...8.0.103.6MGXLn
    Last edited by darkmiracle; 28-06-2016 at 15:32.

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Тези баш китайските може и да са добри не знам но ми писна от еднодневки !
    Затова си взех пак произведена в Китай ама не за 10-12 €
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    darkmiracle можеш ли да споделиш как си я вързал камерата за бушоните ?

  15. #15

    Default

    Еми разглобих зарядното за камерата и му извадих кабели. Избрах си да я вържа отново към запалката. След бушоните намерих кабела на запалката и свързах камерата там. Нищо неочаквано не съм правил.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •