Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Колебание при избор..

  1. #1

    Default Колебание при избор..

    Здравейте колеги, нов съм във форума затова ако нещо не съм направил правилно, не ме линчувайте
    Та на темата..намислил съм да си взема Алфа, спрял съм се на 147(Фейслифт) и 156(фейслифт) след 2004-та които са..колата ще е дизел на 100%, ако може да ми кажете мненията си за двете коли, как са за обслужване поддръжка мотори и окачванията..като цени
    Принципно съм се спрял на 1.9JTDM-150 и 2.4-150..но може и да ме разубедите?
    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    Привет колега! Не си купувай Алфа, много се чупят и постоянно ще си на тръни. Постъпи като мен, имах три Алфа 156 (две бензинови и една дизелова) и минах на VW Golf, изключително здрав автомобил, не се чупи и частите са евтини. Да, знам че сега ще почнат да те убеждават колко здрава и надеждна е Алфата, но ти не се връзвай, казвам ти: Алфа Ромео се чупи много! Ако искаш постоянно да си в разходи и без кола - хвърляй се смело.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    BADMIN не го слушай !
    Вечна машина НЯМА. Взимаш това което ти хареса радваш му се и когато се счупи го сменяш. Имал съм 2 немски коли сега карам Алфа 147 и съм щастлив. След тази кола ще си купя друга Алфа.

    dansguardian имам комшия майстор на коли. Той казва че марката не е от значение. Всичко зависи от предишния собственик
    Last edited by consol; 28-06-2016 at 19:31.

  4. #4

    Default

    Има изписано за конкретните мотори доста...хубави,надеждни с доста потенциал.
    По-скоро се ориентирай към модела. 147 е по-малка от към багажно ,по-лека и подрусва спрямо 156....поне при мен 156 с черен айбах и 225/45/17 возеше много по-комфортно от 147-цата ми със стокови пружини и 205/60/16.Много зависи какво търсиш и към какво се стремиш.Сега на 147 съм с червен айбах и 225/40/18.....подрусва,но няма две добри
    Ако тия неща не те интересуват,просто търси най-читавата и запазена.....каквато и да е тя.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Първо се бях зарибил само на 147мицата, че искам бИгачка..но в последствие гледах и 156тица и тя доста ми хареса та затова се и чудя..

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by BADMIN View Post
    Здравейте колеги, нов съм във форума затова ако нещо не съм направил правилно, не ме линчувайте
    Та на темата..намислил съм да си взема Алфа, спрял съм се на 147(Фейслифт) и 156(фейслифт) след 2004-та които са..колата ще е дизел на 100%, ако може да ми кажете мненията си за двете коли, как са за обслужване поддръжка мотори и окачванията..като цени
    Принципно съм се спрял на 1.9JTDM-150 и 2.4-150..но може и да ме разубедите?
    Благодаря предварително!
    Привет и добре дошъл във форума.

    За съжаление не мога да дам съвет за мултиджет мотора, тъй като моята 156-ца е малко по-старичка, но дори в този си вариант (сток, без никакви подмени на турбо, разпръсквачи и чипове) върви доволно и дава приличен разход и в града, и извън него. С този въртящ момент предполагам по-новите им разновидности ще имат доста тяга дори без ремап. По принцип всички JTD мотори са доста здрави, стига да им сменяш консумативите навреме, така че щом си се ориентирал към дизела, проблемите ще са малко (ако ги има изобщо).

    За окачването знам обаче, че е малко по-друга бира - скъпичко е и бързо се разтропва по нашите хубави пътища. Аз за 5000 км (половината изминати в дупки и кратери) проблеми все още нямам, така че нито мога да потвърдя, нито да отхвърля твърденията на колегите. Няма вечни неща, всичко се чупи и се прави, тъй че давай смело напред и не се плаши. За глезотии, интериор и екстериор няма да ти говоря щом твърдиш, че си се возил.

    Успех в избора и да се похвалиш, като я купиш.
    Last edited by sollider; 29-06-2016 at 17:28.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7

    Default

    Сега като гледам 156тиците, м/у 2.4-150 и 1.9-140, няма голяма разлика(да не кажа никаква) при нютони и ускорение..тоест трябва да вървят д/г на едно, НО в разхода разликата е видима..какво ще кажете за този 1.9-140?

  8. #8
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Аз бих ти предложил да гледаш коли (и 156 и 147 след 2003) и каквото ти изпадне запазено на добра цена от тези двигатели да вземеш него, а не сега да се ограничаваш към 1 тип кола/двигател, щом нямаш претенции. Попринцип 2.4 звучи много по-яко от 1.9, за мощност няма смисъл да говорим все пак единият двигател е с 1 цилиндър повече ...
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  9. #9
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Аз като собственик на 156 2.4 150 коня бих казал, мотора приляга перфектно на автомобила, няма замисляне, няма момент в който да няма мощност. Разхода ми е сравнително добър м/у 6 и 7 на 100 км. като карам колата само извън градско. Преди да си купя такава слушах как горяла 4-5 и не вярвах. Убедих се че може да гори 5 но трябва да съм сам в колата и да карам с не повече от 90, та това което искам да кажа е че мотора знае 2 и 200, ако не се зориш много ще ти даде добър разход. Като обслужване колата си има своите тънкости, но определено поддръжката не е особено скъпа. Колата ми е на 278000 реални км и определено не и личат и според мен мотора има още много ресурс . Не се подлъгвай на малките километропоказания и нека не те плашат големите. Бях много скептичен в началото че е на толкова километри, но след като си направих проста сметка се успокоих, защото колата е внесена от Германия и според мен е нормално да е минавала средно по 21 000 км годишно, пък и по добре да знам на колко е наистина отколкото да гадая. Та така, малко се отплеснах. Ако имаш някакви въпроси, можеш да ми пишеш винаги Пожелавам ти да откриеш твоя автомобил скоро
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  10. #10
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by BADMIN View Post
    Здравейте колеги, нов съм във форума затова ако нещо не съм направил правилно, не ме линчувайте
    Та на темата..намислил съм да си взема Алфа, спрял съм се на 147(Фейслифт) и 156(фейслифт) след 2004-та които са..колата ще е дизел на 100%, ако може да ми кажете мненията си за двете коли, как са за обслужване поддръжка мотори и окачванията..като цени
    Принципно съм се спрял на 1.9JTDM-150 и 2.4-150..но може и да ме разубедите?
    Благодаря предварително!
    Без разлика в цените на обслужване и консумативи. Железен мотор, окачването отдавна не е скъпо, но ако искаш да караш 100 000 км без да го сменяш в България няма да стане. Всяка кола има плюсове и минуси , на алфата минус е само ходовата част , но не е болка за умиране. Мятай се смело.
    Голфовете и аудита и т.н. никога , ама никога не се чупят. Купиш ли голф ще трябва да го караш до гроб. Ще ти омръзне след 20-30 години и как ще издържиш не знам.
    Last edited by ivo_63; 29-06-2016 at 19:35.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  11. #11
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Добре си се спрял на дизелова алфа. Моторите са здрави, нормални каото цена при обслужване. Слабото звено и на 2та модела е окачването, по точно предното. Ако го сменяш със сухабви части (да знаеш че ще изкараш години с него дори и по ншите пътища) трябва да оставиш не малка сума. Но вече поне има много евтини заместители, който вършват работа (колегите ползва въпросните Atec носачи ще дадат примери в цифри изминати километри). Лично за мене нещата са така - искаш здрава и евтина кола, вземаш голфу (може и грам екстра да няма). Искаш красива кола, с спортен дух и много екстри, ама малко по чуплива, вземаш една от алфите, който си харесал.
    А то вече с кола 2ра употреба, всичко е на късмет. Успех с покупката и вземи това което би те радвало и би те карало с кеф да го караш.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  12. #12
    Алфахолик linkos's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Gent-Belgiq
    Posts
    21

    Default

    алфата е любов и е прилично здража и даваща много от себе си кола.Аз имам 166 2,4жтд която върнах от оня свят и мога да кажа,че мн и се радвам и я карам всеки ден макар и да е на 14 години е доста по-добра като поведение звук и обзавеждане и наи-вече като цена и поtдръшка поне в Белгия.Но всеки си има предпочитание и различен поглед върху нештата.Мерак цена няма.С читава потдръжка и свестен стопанин всяка кола ще е благодарна.За това си вземи това което на тебе ще ти хареса но с петака ще се гордееш успех

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Колеги, за да не пускам нова тема, питам тук, а може и на колегата да му е полезно да знае. Та, 1,9 GTD 16 клапана, 140 коня мотора мултиджет ли моторчето или си е само 16 вентилка? И има ли от тези мотори много в България, че един майстор се изказа, че били едва ли не 2-3
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  14. #14
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by tym56 View Post
    Колеги, за да не пускам нова тема, питам тук, а може и на колегата да му е полезно да знае. Та, 1,9 GTD 16 клапана, 140 коня мотора мултиджет ли моторчето или си е само 16 вентилка? И има ли от тези мотори много в България, че един майстор се изказа, че били едва ли не 2-3
    Не знам дали правилно разбрах въпроса ти, но 16-клапановите мотори са 140 коня. Само кросвагона е 150 16v.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #15
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Мулти джет има и 120 кс, мотора изобщо не е рядък, майстора ти не е виждал много коли. Монтира се и на Фиат.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •