Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86

Thread: Слаби фарове на 159 !

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Слаби фарове на 159 !

    Здравейте колеги...май тая Алфа колкото и да е красива, толкова е и нескопосана. Май слуховете за Алфа се оказват верни. Значи първо постоянно светещи лампи за ЕГР-и, системи за потегляне по наклон...то гарнитура на глава ли не беше...носачи по 25 000 лева ли не бяха...ма то звуци, шумове от опелски скоростни кутиии...ся и слабите фарове...до ся от три месеца не ми се беше налагало да карам по тъмно...хем съм със ксенон...извинявайте ама осветеността на пътя е все едно с фенерче светя...абе ква е тая гробница бе баси едно нещо няма което да ме радва освен визията...за 3 месеца вече всичко дрънчи в купето...баси гробницата...продавам я за 1000 лева, който иска да пише...

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Двама сте общо взето каръците във форума - ти и Miraco. Като сте попаднали на тотален гроб от някой измамен автосалон, незначи, че колата ти е виновна. Продавай я и се отървавая от мъките...купи си Ауди.

    п.с ...и ако може, недей да ревеш за всяко нещо кат' малко дяте.
    Last edited by GammaRay; 28-06-2016 at 22:58.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Абе, не е като да няма доза истина... Ама като ти харесва, поправяш и газ

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Много ми харесва бе хора ама само до там. Аз като смятма за да я стегне ми трябват 30-40 хиляди лева. Те я очукаха по паркингите...кутията хлопа при смяна на предавките...съединителя си проме ня звука като го натискам....окачването хлопа и скърца цалото...фаровете не светят...Ако направим сметка само за 2 нови фара ремонт на кутия и съединител ми трябват около 4000 лева.

  5. #5

    Default

    Колата от скрабта е като ретро автомобила.Най евтиното нещо е да си го купиш и след това започва наливането на паричните потоци
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    добре бе няма ли малко съпричастност в тоя форум...

  7. #7
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Моите фарове светят добре и не съм с ксенон.
    Какъв ще да им е проблема на твоите?
    Останалите неща няма да ги коментирам - купил си си кола с проблеми и се ядосваш, че трябва да ги оправяш и това струва пари.
    Аз си търсех 159 с бюджет 11к преди година.
    Е харесах си такава за 8к, и на пръв поглед нищо и нямаше, но излязоха не малко скрити проблеми в последствие, които разреших за 3к.
    Сега на модела ли да се сърдя, че за 8к съм си взел кола на 230000км с проблеми? Ами то в момента се продават 159 и за 7к, че и за по-малко може да се намери!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  8. #8
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Аз също съм с ксенон и като я купих беше изгоряла крушката която върви с запалката дадох 120 лева и я смених. Аз лично съм много доволен от късите всичко си виждам. Сигурен ли си ,че не им идва малко тока и затова да светят слабо? По електрониката нямам никакви грешки освен Airbaga ,но той свети защото съм махнал пасажерската седалка. Моята я купих с проблеми по мотора за изгодни пари и сега правя. Има моменти в които и на мен ми писва ,но като сложа чертата ми е много по изгодно да я правя от колкото да я купя направена.

    Пс - говоря за Ti 2.4

  9. #9
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Възможно е да ти е изгоряла лупата отвътре(лъскавото покритие на металната част). Без разглобяване обаче няма как да разбереш.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  10. #10
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    ...баси гробницата...продавам я за 1000 лева, който иска да пише...
    Ето пиша! Давай я за 1000 лева и я взимам.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    1100лв от мен, почва наддаването

    Наистина някой неща са така, това не значи че другите марки също са тип топ. Която и да вземеш над 500 000км ще е същата боза. Аз лично съм виждал Либра с 1.9жтд на 800 000км, врътнаха я на 170, с една добавка малко утихна и айде напудрена на плаца. Те такива са ни и джамбазите, селски тарикати дето с трици маймуни ловят. Интересно защо в чужбина няма почти нищо под 4000€, откъде ги мъкнат тия дето тука са по 6000лв ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12

    Default

    И на мен ксенона ми свети доста слабо, но ще отварям фаровете да видя какво става. Освен това си трябват хубави крушки
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  13. #13
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Моята беше с допълнително монтиран ксенон, когато я купих. Едната крушка изгоря и сложих 2 нови хубави. Светеше перфектно. Има огромна вероятност да са ти мръсни или прецакани рефлекторите в лупите. Може и стъклата отвътре да не са ок.
    Аз съм на 1150лв.
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  14. #14

    Default

    по подразбиране Слаби фарове на 159 !

    Здравейте колеги...май тая Алфа колкото и да е красива, толкова е и нескопосана. Май слуховете за Алфа се оказват верни. Значи първо постоянно светещи лампи за ЕГР-и, системи за потегляне по наклон...то гарнитура на глава ли не беше...носачи по 25 000 лева ли не бяха...ма то звуци, шумове от опелски скоростни кутиии...ся и слабите фарове...до ся от три месеца не ми се беше налагало да карам по тъмно...хем съм със ксенон...извинявайте ама осветеността на пътя е все едно с фенерче светя...абе ква е тая гробница бе баси едно нещо няма което да ме радва освен визията...за 3 месеца вече всичко дрънчи в купето...баси гробницата...продавам я за 1000 лева, който иска да пише...
    Всичко освен "гледане" и до малко късмет.

    Не знам точно колко пари си дал за нея/за колко си я закупил, но всеки един поддържан автомобил дори на 270 000 км си му искат парици.

    А на тези с малкото километри и поддържаните си им искат много парици ...За някои почти като за нов.Е, добре де, да кажем с отбита 1/3 от цената на новия от магазина.И сега има 159-ки за по 20 000 евро на 50 000-70 000 км.

    Моята откакто съм я закупил само масло + филтри, но аз не я и карам много - за 1 година 4-5 хиляди километра.Просто не ми се налага да ходя с нея на работа всеки ден, защото живея на 300 -400 метра от местоработата ми.

    Отделно предният втори по ред собственик не беше жалил пари явно- окачването на предицата цялото е "чисто ново" както забелязаха в един от форумните сервизи.

    Просто имах късмет + продавач с възможности и желание да я поддържа и си я е поддържал.

    Е, направих някои компромиси по моите разбирания = няма ксенон+няма ел.седалки+няма ел.отопление на седалките.
    Другото го има.

    Ама не съм имал такива сериозни проблеми и най-вероятно няма и да имам.


    [QUOTE добре бе няма ли малко съпричастност в тоя форум...][/QUOTE]

    С други думи, сори, имаш подкрепата ми,имаш съпричастността ми, но не е виновна твоята конкретна алфа 159-ка, а предишните собственици + продавача.


    Ако ми кажеш какъв цвят е и откъде си я закупил, може да ти кажа какво още да очакваш, ако тази е една от 159-ките които съм гледал преди да закупя моята.


    На ксенона ЛЕД крушки могат ли да се слагат вместо ксеноновите ламБи?


    Изобщо момчета не се коркайте.Така и така си я направил, направи още каквото трябва и си я карай със кеф.За същите пари за които си я закупил, най-вероятно щеше да имаш много повече проблеми с други марки -например немските.Особено аЛудита-та и БМВ-тата...а пък МерцеЛесите като ги видят по сервизите колко им се радват ...

    Дори Вагените не са това за което си си похарчил парите...

    Виж, ако си си закупил една Крома комби издание от 2005 година и нагоре 1.9 jtdm 120 коня едва ли щеше да имаш тези "терзания", но пък и усещането щеше да е друго ...


    Не се ядосвай, нервите, времето и енергията няма кой да ти ги върне.Вложи ги в някои мокра п***ка или в правенето на пари.

    Това което може да се реши с пари не е проблем.Проблем е това което не може да се реши с пари.

    Жив и здрав бъди.Оправи си 159-ката и се видим на някоя сбирка на италианките...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Между другото фаровете могат да се рециклират, отварят се и се вади рефлектора, праща се в Стрелча да му направят ново покритие и после по обратния ред. Неудобството е че стоиш 1 седмица без кола и 100на лева назад, но пък не е като да си купиш нови фарове.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •