Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Усилвател + Суббуфер

  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Усилвател + Суббуфер

    Здравейте колеги,предния собственик е сменил оригиналното CD с това на пайнер: http://www.pioneerelectronics.com/St...50MP_large.jpg
    и реших вместо да продам от предната си кола суббуфера и усилвателя да си ги монтирам на алфата но гледах гледах и така не видях от къде да прокарам кабел от акумулатора за усилвателя,буфера ще е в багажника както и усилвателя,
    буфера е този: https://im9.cz/iR/importprodukt-orig...10474e8ffb.jpg 300mm, max. power 850W
    усилвателя е този: http://www.technomarket.bg/usilvatel...a-255-09116590 усилвателя го монтирах в багажника зад левия стоп,и стигнах до това да прокарам кабели сигналния кабел е ясен от цд-то до усилвателя,него ще го прокарам от дясната страна в прага но самия плюсов кабел не намирам от къде да го вкарам в купето от акумулатора,към самия усилвател ще има и допълнителн плюс който ще взема от cd-то който ще минава през ключе което още не съм решил къде ще монтирано което служи за спиране и пускане на усилвателя когато реша, четох дали беше тук или някъде другаде не помня точно някой написал в нея тема да се изкарал от долу под колата и да се пробие дупка в багажника,аз не искам си дупча пода на колата,на предната ми кола фиат пунто намерих някаква като гумена капачка в която влизаше жилото на ръчката за отваряне на предния капак и там пробих дупка и вкарах плюс в купето от акумулатора,но тук е различно няма място и нищо не се вижда.
    Ако има някакъв лесен вариант да не дупча нищо по купето,нещо като гумена капачка или някъде където бързо и лесно ще вкарам кабел от акумулатора към купето.

    Вече 2-3 дена гледам от къде да прокарам кабел но така и не можах да намеря от къде.

    Благодаря предварително.



  2. #2
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    На буксата на радиото има два "+" жълт кабел и червен кабел.
    Един от двата е постоянен,другия минава през контактния ключ. Провери,мисля,че жълтия беше постоянен,а червения през контактния ключ.
    Виж къде мина снопа с кабелите от двигателния отсег в купвто и от там пусни кабела.

    ----------------------
    Spaghetti racing Team
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #3
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    На буксата на радиото има два "+" жълт кабел и червен кабел.
    Един от двата е постоянен,другия минава през контактния ключ. Провери,мисля,че жълтия беше постоянен,а червения през контактния ключ.
    Виж къде мина снопа с кабелите от двигателния отсег в купвто и от там пусни кабела.

    ----------------------
    Spaghetti racing Team
    Благодаря колега ще видя там с снопа.за буксата не ми трябва по принцип постояннен плюс а ще е плюса който идва от контакния ключ към буксата,просто целта ми е с него кабел когато дам на контакт да тръгне и буфера но примерно шофирам и возя наще особено майка ми и тя не обича много шум тоест "бас" да мога си изключвам усилвателя.



  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    По-добре виж на този плейър кой му е кабела управляващ буфера. И защо ще слагаш ключе, не можеш ли просто да си намалиш звука?
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Да използвам темата на колегата и да попитам
    Спрял съм се на този PIONEER DEH-1800UB
    Та въпроса са ми е какви адаптери ще ми трябват при свързването,виждам също ,че този модел поддържа управление от волана това дали ще работи ?
    Някой линк ще ми свърши работа
    Също така ще изглежда ли добре на мястото на оригиналния
    Рамки съм си взел вече 1 DIN една сива и една цвят антрацит
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531
    Last edited by Alexanderbb; 30-06-2016 at 10:03.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Да точно такава джаджа ще трябва !Ще видя тук как са цените , и ще видя колко ще ми излезе заедно с плеъра и въобще дали да се занимавам с смяна на CD-то
    Накрая ще взема един Yatour както са направили повечето колеги
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Дали ще стане да се управлява от волана само с тези адаптери без черната кутийка
    Днес от четене на разни места стигнах до убеждение ,че кутийката трябва само на коли след 2004 г !
    Другия вариант е да си взема PIONEER DEH-1801UB който има мъничко IR дистанционно управление към него и разлика в цената към 20€
    от този без
    Няма ми се налага да дам 90 € за джаджата за да работи мулти волана
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Дали ще стане да се управлява от волана само с тези адаптери без черната кутийка
    Днес от четене на разни места стигнах до убеждение ,че кутийката трябва само на коли след 2004 г !
    Другия вариант е да си взема PIONEER DEH-1801UB който има мъничко IR дистанционно управление към него и разлика в цената към 20€
    от този без
    Няма ми се налага да дам 90 € за джаджата за да работи мулти волана

    Колега, потърси в ebay. Мисля за 20 евро го взех миналата година (за 156 фейс и Пайнер 560BT)

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Колега, потърси в ebay. Мисля за 20 евро го взех миналата година (за 156 фейс и Пайнер 560BT)
    Намирам само ей това...такова ли е при теб
    http://www.ebay.it/itm/ALFA-ROMEO-14...p2056016.l4276
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Да си кажа честно аз дистанционно за Сонито имам ама няма и един случай за 5 години да съм го ползвал.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Ей никой не иска да плесна една снимка как изглежда нов плеър на мястото на стария !
    Не мога да приема,че всичките сте с YATOUR

    ---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:11 ----------



    Travel_Mate
    Имаш ли възможност за някоя снимка да видя как изглежда в колата
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Намирам само ей това...такова ли е при теб
    http://www.ebay.it/itm/ALFA-ROMEO-14...p2056016.l4276
    Точно това е, CTSAR001, но мисля го взех малко по-ефтино миналата година. Снимка мога ти покажа утре, но ще е на 156 фейс. Иначе аз съм с Пайнер mvh-x560bt, както му се настройват цветовете, за мен е супер и се вписва чудесно с таблото (с бленда разбира се), а USB-то съм го извел под кората в краката на пасажера и е с набучена 16GB флашка. За мен YATOR и подобните не е опция, още 2007 ползвах такова на нов VW и не ми хареса изобщо, въпреки че вършеше работа.

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Точно това е, CTSAR001, но мисля го взех малко по-ефтино миналата година. Снимка мога ти покажа утре, но ще е на 156 фейс. Иначе аз съм с Пайнер mvh-x560bt, както му се настройват цветовете, за мен е супер и се вписва чудесно с таблото (с бленда разбира се), а USB-то съм го извел под кората в краката на пасажера и е с набучена 16GB флашка. За мен YATOR и подобните не е опция, още 2007 ползвах такова на нов VW и не ми хареса изобщо, въпреки че вършеше работа.
    Ок !Поне ще добия представа някаква.Да отначало се бях замислил за това YATOUR....но исках нещо дето ще ми чете дискове с мп3 и ще има и USB едновременно.Абе все пак сме 2016 и не може да влача все тоя оригиналния от 2003.Все пак мисля ,че ще живне музиката с тоя pioneer малко надявам се !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Ок !Поне ще добия представа някаква.Да отначало се бях замислил за това YATOUR....но исках нещо дето ще ми чете дискове с мп3 и ще има и USB едновременно.Абе все пак сме 2016 и не може да влача все тоя оригиналния от 2003.Все пак мисля ,че ще живне музиката с тоя pioneer малко надявам се !
    Утре ще снимам. Това за дисковете и аз го мислех, после се замислих, че от години не съм пускал нормален диск, направих проучване сред приятели, кога за последно са слушали диск... и на финала с резултата, взех пайнера без CD и вече година грам не съжалявам 16GB флашка ми събира всичките глупости и BT когато имам нещо ново от телефона. Ако не ти се дават 250лв, разгледай X360BT модела. За мен диска вече е предното хилядолетие

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •