Results 1 to 7 of 7

Thread: Мнение за първа кола

  1. #1

    Default Мнение за първа кола

    Здравейте! Голям фен съм на алфа. Баща ми взе една преди 8-9 години и до тук не сме имали никакви ядове с нея. Решил съм да си купувам 147. Капарирал съм една, всички екстри, запазено купе, двигателя е перфектен (105 коня 1.6 TS, добър съединител, без течове на масла, работи къде къде по-тихо от нашия TS 1.8 156, без тракания, виения и т.н.). Кожен салон (не е изпонадран, разпокъсан и т.н.), климатроник (работи, изпробвал съм всичко), базово CD - работещо ... Забелязах обаче един толкова дребен проблем, че чак ме дразни, че го има на фона на останалото... Ключа има бутони за заключване/отключване на вратите + такъв за отваряне на багажника. Да, ама не работят (силно се надявам да е батерията). Другото, което ми направи впечатление е, че при отключване на шофьорската врата се отключва само тя, а всички останали са заключени (с 4 врати е). Когато вляза и натисна бутона за отключване/заключване (под ЦД-то) си се отключват и всичко си е ок. Някой има ли представа голям проблем ли е това и дали е лесно отстраним, ако е. Мерси предварително ПС: Ако имате мнения/препоръки/въпроси пишете

  2. #2

    Default

    Здравей колега! Има няколко причини да не ти работят бутоните на ключа:

    1. Повреда в платката, която се намира в ключа.
    2. Изтощена батерия в ключа.
    3. Повредени микроключета в ключа.
    4. Повреден модул на алармата в колата.
    5. Ако колата е нов внос много е вероятно да са изключили алармата, за да не пищи, докато я возят на автовоза, поне при мен на 156-цата беше това. Нека по-запознатите със 147-ците да кажат има ли ключе за деактивиране на алармата и ако да - къде се намира ключалката за активиране/деактивиране на алармата.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Дано да е проблем в ключа, че инак за да си го оправиш това централно си е много пари. Бях направил запитване към представителството на алфа ромео, да си изкарам 2ри ключ (че имам само 1) там с пълните ексри - да отключва с дистанционно. Цената леко ме шокира 550-600лв...
    Това го казвам само да го имаш в предвид и да си готов, ако искаш нов ключ с централно дистанционно отключване.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  4. #4
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Ае за 2ри ключ може да се мине много по евтино. Аз си изкарах 2ри ключ с дистанционно абсолютно както е оригиналния за ГТ. Търсех на бая места и ми обявяваха или диви цени или че не могат да го направят въобще.

    По случайност намерих ей тия хорица в гоогле докато търсих ключ за алфата. За няма 2 часа ми свършиха работата, останах доволен от цената и ключа си работи перфектно. Даже после ми дадоха ПИН-а на ключа, ако ми се наложи да го ползва (по техни думи това не било практика на други места, не знам колко е вярно). Корпуса е предполагам оригинален защото е абсолютно не различим като вид и привидно качество от този който имам. Само перото на ключа е малко по различен цвят/метал. Може да се обадиш да видиш какво ще ти кажат.
    Last edited by xen0s; 04-07-2016 at 10:56.

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    А колко ти излезе крайна цена?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Като говорихме казаха че цената варира според специфичната кола, на мен ми излезе 170, като горната граница която ми бяха обявили беше 220. Това е всичко - самия ключ с дистанционно, нярязване, програмиране и тн. На повечето други места където казаха че има шанс да го направят почваха от 250.

  7. #7
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Ае за 2ри ключ може да се мине много по евтино. Аз си изкарах 2ри ключ с дистанционно абсолютно както е оригиналния за ГТ. Търсех на бая места и ми обявяваха или диви цени или че не могат да го направят въобще.

    По случайност намерих ей тия хорица в гоогле докато търсих ключ за алфата. За няма 2 часа ми свършиха работата, останах доволен от цената и ключа си работи перфектно. Даже после ми дадоха ПИН-а на ключа, ако ми се наложи да го ползва (по техни думи това не било практика на други места, не знам колко е вярно). Корпуса е предполагам оригинален защото е абсолютно не различим като вид и привидно качество от този който имам. Само перото на ключа е малко по различен цвят/метал. Може да се обадиш да видиш какво ще ти кажат.
    Благодаря за инфото, тъкмо навреме. Важното е сега дали във Варна ги има или до София ще трябва да се ходи.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •