Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Мултимедия за 159

  1. #1
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default Мултимедия за 159

    Пуснах темата в раздел "мултимедия", но явно раздела не се чете от много хора и получих само 2-3 мнения.
    Затова реших да я пусна и тук в раздел 159.
    Дано някой може да помогне.
    Монтирах медията която е на снимката, доволен съм, работи си съвсем прилично, но има един проблем.
    Като загася колата, се изключва, работи само на контакт.

    ---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

    Обиколих 5-6 сервиза за аудио техника......... и нищо.
    Всички по телефона казват...... няма проблем елате и ще я оправим, и след 2 часа борба се отказват.
    Никъде не ми взеха пари .
    Предположения много, но най честото е , че функцията да работи без колата да е на контакт, е изключена софтуерно и да търся хакер за андроид.
    Доставчика е пловдивска фирма и по телефона твърдо ми заявяват, че трябва да работи, но трябва да отида при тях.
    Не ми пречи да си направя една разходка до тепетата, но се притеснявам ,че и те си мислят ,че не е свързана правилно и само ще ме разкарват.
    Остана само да пиша на производителя в Китай, дано изпратят някакво инфо.
    Дотогава се надявам, че някой може да даде някаква идея тук.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    За да не ти включва, значи нямаш перманентно +12V захранване (което не минава през контактното реле а е директно от акумулатора), тоест нещо не е свързано както трябва. Трябва да имаш описание на буксите на мултимедията, къде какво влиза и излиза и да се сравни с оригиналното радио.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Медията е специално за 159-ка., чете всичко по КАН.
    Буксите са изциало съвместими, включих я към оригиналните букси и всичко си заработи веднага......... всички копчета по волана, показва като има отворена врата или багажник,щом дадеш контакт и се включва.
    До канбуса....... "не знам как точно се казва това", но е една кутийка която явно чете колата, та до там има постоянен плюс, но тя пуска плюс към медията само когато колата е на контакт.
    Опитахме да дадем постоянен плюс директно на медията, заработи ,но спря да се включва и изключва когато палиш и съответно гасиш колата.
    Не е болка за умиране, трябва да я включваш и изключваш от нейното копче.
    Но има един проблем, дори и изключена дава доста голяма консумация, от порядака на 0.5 А, което е възможно за ден два да ме остави без акумулатор.
    Явно заради това е направена да остава без захранване без да работи двигателя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Nueva-IOKONE-coches-reproductor-de-DVD-para-Alfa-Romeo-Spider-2006-2008-Alfa-Romeo-159-2005.jpg  
    Last edited by kimi_raikkonen; 03-07-2016 at 12:19.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  4. #4
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Ще опитам да опиша за какво "чудо" на китайската техника иде реч.
    Явно съм единствения сдобил се с подобна медия и ако някой друг се заглежда в нета за нещо подобно това може да му е от полза.

    Започвам по ред и ще оценявам по десетобалната:
    Звук- 6
    нищо по различно от оригиналното СД, не е перфектен, но е съвсем приличен.
    Приличен еквилайзер, при добри настройки съвсем прилично качество и мощност.

    дизайн- ...... въпрос на гледна точка.

    навигация-9
    има качено IGO, работи перфектно, gps-а се свързва за секунди.

    Скорост на браузване-10
    работи много бързо,

    радио тунер- 7
    на някои станции се бъзика, но това го отдавам на радията в София, на някои сигнала им е доста слаб.

    камера заден ход- 7
    можеше да е една идея по добре.

    тв- тунер-8
    в София работи перфектно, извън града не съм го тествал.

    Блутут телефон-10
    чувам и ме чуват съвсем нормално, нямах вграден оригинален в колата за да сравнявам.

    OBD 2 четец- ???????
    Не мога да подкарам програмата която е качена за да чете колата, тук вече проблема е в мен, не знам как се работи с това чудо.

    видео регистратор- 7
    записва в карта памет, дели клиповете на по 2 мин., на самата медия се виждат прилично, като ги пусна на лаптоп е още по добре, но можеше и да е една идея по качествен записа, ясен е ,не размазан , четът се номерата на колите пред теб, но не е върха на сладоледа.

    Свири всякъкви дискове, флашки, и sd карти, даже звукът е определено по добър от радиото, пуснах и оригинално сд, при него вече нещата са си супер, при mp3-ките е много относително, често самите записи са си кофти.

    има слот за сим-карта, но не съм го пробвал,пускам си интернет от телефона през WIFI и си ровя в нета. На практика си е един таблет.

    Всичко комплект ми излезе 1300лв.
    Не е супер, но определено не е и боклук........ работи си съвсем прилично.
    Наясно съм ,че не е BOSE, но там говорим вече за сериозни цифри.

    Като цяло ако BOSE-то е 10-ка.......... това чудо е около 6-ца.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Не се знае чичко ти китаец какви ги е сътворил. Пробвай да окъсиш 4-то със 7-мо краче на букса "A". Четвърто краче е перманентното +12V захранване, а седмо - от контактния ключ. Ако не е направил някоя софтуерна простотия със CAN шината (когато не е на контакт, да не иска да се включи мултимедията), би трябвало да се оправят нещата.
    Last edited by AlfaMan; 03-07-2016 at 13:02.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Писах до производителя HIFIMAX в Китай, не очаквах, но почти веднага ми отговориха.
    Цитирам:

    Dear Nikolay,

    Thanks for your mail.
    The device without this function, sorry for that.

    Демек да си мислил преди да поръчваш.
    Явно ще се отива на вариант побългаряване.........
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  7. #7
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Може и да не стане побългаряването
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  8. #8
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Колега, как е навигацията, забива ли, прави ли ти някакви проблеми? Споменаха ми, че със сигурност се променял към по-лошо звука от колоните в колата. Също, ако не е проблем, ако си от София да се засечем на някоя среща, искам да видя как изглежда таблото с това бижу

  9. #9
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Колега, как е навигацията, забива ли, прави ли ти някакви проблеми? Споменаха ми, че със сигурност се променял към по-лошо звука от колоните в колата. Също, ако не е проблем, ако си от София да се засечем на някоя среща, искам да видя как изглежда таблото с това бижу
    Работи перфектно, звука е като от оригиналното СД, аз не намирам разлика. От София съм, но в момента не съм в БГ, пътувам с камион, ще се прибера към края на месеца и излизам в отпуск, така, че никакъв проблем да се видим. Само ме светни кога и къде се събирате.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  10. #10
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Колега малко извън твоята пиша за което се извинявам , искам да попитам в момента съм с обикновеното СД но се оглеждам за оригинално Нави, искам да попитам дали пасва точно на мястото на сд то или не.
    Alfa 159 JTD

  11. #11

    Default

    Не, навигацията и СД-то са с малко различни размери. Ще трябва и централната конзола да смениш.

  12. #12
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    Отказах се от навито(за момента) и си купих XcarLink къде във Варна да го закарам за монтаж ,знам че е лесно монтирането ,но няма нито инструмент да извадя сд-то , нито пак се наемам да дупча и да изкарвам устройството в жабката.
    Alfa 159 JTD

  13. #13
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Малко да съживя темата с един въпрос.
    При разговор по телефона, човекът отсреща ме чува идеално, но в същото време чува и собствения си глас.
    Получава се нещо като микрофония.
    Някой има ли идея как да се отстрани този проблем.
    Медията има вграден микрофон.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Да попитам ... 159-ката ти с фабрично Нави ли беше или не ... интересува ме това китайче на кой размер дупка пасва,нали имало разлика м/у тези с Нави и тези без

  15. #15
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Моята беше фабрично с CD, но като поръчвах изрично ме питаха с какво ми е оригинално колата......... има два размера, оригиналната навигация е една идея по голяма, мисля ,че около 2 мм.
    Китайците предлагат и от двата размера, затова винаги питат , за да не ти изпратят нещо което няма да пасне.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •