Results 1 to 9 of 9

Thread: Светъл салон AlfaTex

  1. #1

    Default Светъл салон AlfaTex

    Здравейте, дали може да ми дадете малко повече информация относно този салон. Интересува ме подръжката. Какви препарати ползвате за почистването му. Дали се цапа лесно и после трудно ли е самото почистване.
    И в общи линни дали е добър вариант за избор на салон.

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Предишната ми беше с такъв салон. Ако беше алкантара, нямаше да има проблеми, защото тази материя може и да се цапа, но после се чисти много добре. Тази светлата AlfaTex е някаква материя, донякъде наподобяваща алкантара и за мен е доста калпава откъм поддръжка. Тя си е за жена, която ще си и я пази - захабява се бързо и си иска редовно почистване - поне веднъж годишно. А ако имаш дете/деца, бягай далеч от този цвят - това от личен опит ти го казвам.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Като си търсих 159-ка имах няколко ....... да кажем претенции, да не е със светъл салон, да има достатъчно екстри ,да е черна или червена и тн.
    Нормално е като даваш пари да е за нещо което ти харесва, за да не те дразни всеки път когато влезеш в колата.
    Та пообиколих доста коли и на доста "скрап" се нагледах.
    По едно време се бях отчаял, или салона е почти унищожен, или е с ниво на оборудване на Голф 2, или е нескопосано поправяна и боядисвана след удар и тн.
    Излезе една обява в мобилето и същия ден отидох да я гледам, много потдържан екземпляр..... с всички екстри на които държах, перфектен външен вид, черна, но........ със светъл салон. Безупречен като следи от употреба, здрав и чист, но светъл.
    Поне един час стоях, гледах и умувах, но като цяло автомобила много ми хареса и направих компромис със това.
    Капарирах веднага и на другия ден я взех.
    вече около месец я карам и засега си е супер, не ми е дала никакви ядове.
    Дори салона започна да ми харесва, явно се свиква.
    Трябва да се пази повечко, да не се слага багаж по седалките, и периодично да се почиства.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  4. #4

    Default

    При мен е обратно - харесва ми светъл салон и такъв искам.
    Но не съм карал до сега кола със светъл салон, а и този тип материя изглежда е по-различна от останалите и от тази гледна точка ми се иска да събера малко повече информация относно чистенето и замърсяването

  5. #5
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Като я купувах си личеше че салона е пран, което е съвсем нормално.
    В какво състояние е бил преди това нямам идея, важното е че никаде няма скъсано, прогорено или захабено, само на подглавника на шофьорската седалка стои малко като по тъмно петно........ тъпите жабари нали си слагат гел по косата и предполагам, че е от това.
    Иначе както вече казах, вече ми харесва.... на черна кола много и отива, а и някак придава усещане за по просторно купе.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Салона си е добър, ако си мърльо ще го съсипеш бързо, ако го използваш нормално без да си превозваш бурканите от мазето ще те кара дълго !
    Тъмните салони също се цапат, но като не се поддържат, пак ще кирлясат !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Карам 7 години вече 159-ка с такъв салон и мнението ми е , че няма никакъв проблем стига да полагаш елементарни грижи и внимание.Вярно , че се цапа сравнително лесно /имам две деца вече на 15г. и 10г./ , но и много лесно се пере особено с препарати , които може да вземеш навсякъде в търговката мрежа/Астониш например/.Повече трябва да внимаваш да не го изгориш с цигара например, тогава пораженията са по неприятни и не могат да се отстранят.Иначе от към здравина е по-добре от кожения салон , за който и грижите трябва да са повече за да го съхраниш в добър вид.Едно цялостно пране годишно и няколко с препарат при инцидент са си нормални неща за да се возиш в приятна обстановка.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  8. #8

    Default

    Дайте съвет коланите с какъв препарат се перат?

    На мен ми е необходимо само за колана на водача.Само той има леко зацапване.За другите според мен не е необходимо, но от друга страна защо да не ги "мина" профилактично?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by krasy View Post
    При мен е обратно - харесва ми светъл салон и такъв искам.
    Но не съм карал до сега кола със светъл салон, а и този тип материя изглежда е по-различна от останалите и от тази гледна точка ми се иска да събера малко повече информация относно чистенето и замърсяването
    Аз от 2 г. съм с такъв салон и нямам никакви ядове.Почиства се мн. лесно,но и лесно се цапа.Ако си голям мърляч нямаш шанс,но това се отнася и за кожения салон.Използвам разреден препарат за килими марка Emsal и съм доволен.Зиме и лете материята е мн. приятна на допир.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •