Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с мушичките - течност за чистачки и чистачки

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Проблем с мушичките - течност за чистачки и чистачки

    Здравейте хора.
    Колкото пъти съм карал по магистралата София - Бургас, толкова пъти цялото ми предно стъкло става на гъз - цялото в мушички и всякакви насекоми. Чистачките не само че не помагат но и влошават нещата.

    Нарочно си изфъшках почти цялата течност за чистачките - само на дъното има малко. Имам намерения да я сменя. Понеже самите чистачки не изглеждат изхабени, първо ще пробвам само с течността а ако не стане ще сменя и тях.

    Та бихте ли препоръчали добра течност за чистачки и чистачки че да могат петната от насекоми да се изчистват (и при висока скорост на движение ако това има значение въпобще). Колата е Алфа ГТ.

    Поздрави.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Май каквато и да сложиш е все тая. Някога слагахме веро във водата. Това чисти гадините, но пък започват да скърцат перата.
    Майката му е на всяко спиране да се чисти стъклото.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Съсипва и метала верото

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Здравейте хора.
    Колкото пъти съм карал по магистралата София - Бургас, толкова пъти цялото ми предно стъкло става на гъз - цялото в мушички и всякакви насекоми. Чистачките не само че не помагат но и влошават нещата.

    Нарочно си изфъшках почти цялата течност за чистачките - само на дъното има малко. Имам намерения да я сменя. Понеже самите чистачки не изглеждат изхабени, първо ще пробвам само с течността а ако не стане ще сменя и тях.

    Та бихте ли препоръчали добра течност за чистачки и чистачки че да могат петната от насекоми да се изчистват (и при висока скорост на движение ако това има значение въпобще). Колата е Алфа ГТ.

    Поздрави.
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5

    Default

    Един приятел слага в казанчето някакви таблетки, разработка на БМВ, долива вода (става въпрос само за лятна течност) и казва, че повече никога няма да налее от другата течност. Мнението му е, че чистела в пъти по-добре от другата.
    Former Alfa owner.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Един приятел слага в казанчето някакви таблетки, разработка на БМВ, долива вода (става въпрос само за лятна течност) и казва, че повече никога няма да налее от другата течност. Мнението му е, че чистела в пъти по-добре от другата.
    Поразпитай малко и дай инфо

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Поразпитай малко и дай инфо
    http://olx.bg/ad/lyatna-technost-za-...t-ID5ZxEA.html

    http://www.maxmolix.com/car-care-pro...n-washer-tabs/
    Last edited by eproHD; 17-06-2016 at 10:36.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Oк намерих Nigrin концентрат 1:100 - точно таква, само дето я взех от ОМВ за почти двойно повече fuck it.
    Направих малко по концетриран разтвора - почти 3 капачки за 6литра вода, от които по малко от половината се събраха в колата. Утре ще изляза да покарам за тест да видя дали ще помогне и ще драсна резултата.

    Някой може ли да сподели размера на чистачките на Алфа ГТ. Гледах разни ама или не пише алфа въобще или примерно пише 147/156 но не ГТ. Странното е че дори тия които ми изглеждаха същия размер като тези които имам ми изглеждаха че ще станат, отзад не пишеше ГТ или дори алфа изобщо...

  9. #9

    Default

    Би трябвало да са като на 147, 55см дългата, късата май беше 45, като цяло винаги може да опънеш рулетката за да си сигурен



  10. #10
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Oк намерих Nigrin концентрат 1:100 - точно таква, само дето я взех от ОМВ за почти двойно повече fuck it.
    Направих малко по концетриран разтвора - почти 3 капачки за 6литра вода, от които по малко от половината се събраха в колата. Утре ще изляза да покарам за тест да видя дали ще помогне и ще драсна резултата.

    Някой може ли да сподели размера на чистачките на Алфа ГТ. Гледах разни ама или не пише алфа въобще или примерно пише 147/156 но не ГТ. Странното е че дори тия които ми изглеждаха същия размер като тези които имам ми изглеждаха че ще станат, отзад не пишеше ГТ или дори алфа изобщо...
    Късата е 45см.За дълга без яд се събира 60см аз съм с такава и не остава малкото разстояние долу в центъра на стъклото.Сложи 60 дълга и 45 къса и с хубава течност би трябвало да са екстра нещата
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Алфа 147 - 55/40
    За GT не знам колко са
    P.S
    Направих справка и на GT са 55/40 така ,че много моля да не се подвеждат хората с грешна информация с тези 60/45
    Това,че може да стават тези размери не значи ,че са правилните за модела !
    Иначе кой какви успява да побере не ме вълнува ама хич
    Last edited by eproHD; 18-06-2016 at 11:36.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Поразходих се днес -> София, Самоков, Дупница и пак София. За "нещастие" нямаше мушички и не можах да тествам акто че ли. Все пак понеже ми предстоят разни пътувания по продължителни сложих едни нови чистачки Шампион 40/58. Разбрах че голямата трябва да е 55, но нямаше, а не мислех че разликата ще е пагубна. Така де наместиха се перфектно и чистят ... не знам как щото не ми е мръсно стъклото

  13. #13
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    [QUOTE=eproHD;1482267]Алфа 147 - 55/40
    За GT не знам колко са
    P.S
    Направих справка и на GT са 55/40 така ,че много моля да не се подвеждат хората с грешна информация с тези 60/45
    Това,че може да стават тези размери не значи ,че са правилните за модела !
    Иначе кой какви успява да побере не ме вълнува ама хич[/Оригиналните са този размер който си посочил.Но ако сложиш голямата да е 60 с нищо няма да се навреди.Напротив няма да остава ъгълчето непочистено по средата на прозореца
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    [QUOTE=Ханкоо;1482368]
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Алфа 147 - 55/40
    За GT не знам колко са
    P.S
    Направих справка и на GT са 55/40 така ,че много моля да не се подвеждат хората с грешна информация с тези 60/45
    Това,че може да стават тези размери не значи ,че са правилните за модела !
    Иначе кой какви успява да побере не ме вълнува ама хич[/Оригиналните са този размер който си посочил.Но ако сложиш голямата да е 60 с нищо няма да се навреди.Напротив няма да остава ъгълчето непочистено по средата на прозореца
    Не знам аз на моята съм с 55/40 както трябва да си е и не остава никакво ъгълче !
    Да допълня докато сме на вълна чистачки сега съм с тази марка и бият BOSCH
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Аз от VW форума научих за тея чистачки, продават ги в Бау(Хоум)макс и са евтини. Доволен съм!


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •