Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Пъргавина на газ

  1. #16

    Default

    Или мембрана.

  2. #17

    Default

    Тея дни и аз взех една 156 2.0тс и нещо не ми харесва на газ.
    Обръща много бързо на газ, в ниски и средни обороти върви добре, но във високите почва да тъпче.
    След 5000 оборота придърпва и не върви.
    А на бензин върви яко и до край.

    Филтрите са и сменени (проверих).
    Също копчето с лампичките на таблото не показва вярно (когато иска сочи пълно, когато иска сочи празно...)
    И разхода не ми харесва нещо.
    За 300-350км свърши 50л бутилка.

    Газовата така и не разбрах каква е.
    Това пише в документите:


  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Със сигурност може да се настрои газовата така че да не усещаш никаква разлика между газ и бензин. Този мотор доста удачно се газифицира. Разходът ти е горе долу нормален.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Казаха ми че сигурно изпарителя бил за малко коне и затова не въряла толкова..?

    Сигурни ли сте, че е от настройката и ако е това, кой може да ми я оправи?

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Казаха ми че сигурно изпарителя бил за малко коне и затова не въряла толкова..?

    Сигурни ли сте, че е от настройката и ако е това, кой може да ми я оправи?
    Възможно е, причината да е и в "слабия" изпарител.

    Каквото и да е - то подлежи на коригиранe и приказки от сорта на "на газ толкова си може" са абсолютно погрешни.

    Съвсем отговорно заявявам това, след около 25 годишна експлоатация на различни газифицирани коли.

    Потърси съдействие от добър специалист по газови системи и сам ще се убедиш в думите ми.

    Можеш направо да се обърнеш към модератора на този раздел - колегата Robygas.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Колеги проблемът се оказа високо налягане на изпарителя а именно 1.58 бара намалено е в момента на 1.20 бара и промяната е повече от осезаема. Бензиновите и газовите времена се разминават в допустими граници. Единствено ме притеснява,че картите които е записал газовия компютър се разминават на високи обороти на пълна мощност, кривата на газта не може да достигне бензиновата което за мен значи че не и достига газ. Предполагам дюзите вече са амортизирани и са за смяна.
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не подлежат ли на ръчна корекция газовите времена във високите обороти?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Ако говориш за точките които мога да вдигна за по богата смес да може вдигнах ги 3 деления но промяна нямаше и реших да не базикам повече. А и проблема е че ако бензиновата карта е 10 см дъла газовата е 8 и колкото и да вдигам не се вдига до нивото на бензина.
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Налягането на изпарителя как се държи при високи обороти? Да не би да пада?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Е те тва вече не съм го видял. Видях че като давам газ пада но от 1.20 на 0.80 и то място. В движение не съм го гледал но предполагам е същото?
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_m_k View Post
    Е те тва вече не съм го видял. Видях че като давам газ пада но от 1.20 на 0.80 и то място. В движение не съм го гледал но предполагам е същото?
    Не би трябвало да е същото, защото в движение и при по-голямо натоварване инжекторните времена са максимално големи и тогава ако изпарителят е хилав, следва налягането да пада. Знаеш ли, какъв е размерът на дюзите?
    Аз съм с 2,4 мм и изпарител tomasetto. При диференциално нялягане от 1100 mbar. моторът се храни нормално в целия си диапазон от мощности.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Нямам идея за размера,рейката е Rail 1om изпарителя също е Томасето мисля че модела е Аляска.
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_m_k View Post
    Нямам идея за размера,рейката е Rail 1om изпарителя също е Томасето мисля че модела е Аляска.
    Същият е. Т.е - с предостатъчен ресурс за този мотор.
    Падане на налягането с 0,4 bar при това на място на мен ми се струва много и това би обяснило недохранването във високите обороти.

    Нека и друг колега да се изкаже по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Ами добре благодаря, аз така или иначе нямам друг избор ще почакам някои колега да се включи.
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Другото върху което си мисля, че е редно да се замислиш е това, че при пълна бутилка изходното налягане е било високо а при празна - нормално. При един изправен изпарител разликата между входното налягане при пълна или празна бутилка не следва да влияе така върху изходното.

    Не е зле да погледнеш и температурата на изпарителя. Ако не се грее добре, ще му пада и производителността.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •