Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем с ел.прозорец

  1. #1
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default Проблем с ел.прозорец

    От известно време прозореца на шофьорската врата започна да се движи много трудно. Все едно среща голямо съпротивление. Отвреме навреме отказва тотално, после започва пак да работи. От няколко дни обаче изобщо не реагира. Като натисна копчето се чува леко цъкане накъде под кормилото, но движение няма.
    Някакви идеи какво става и какво да правя?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Профанско мнение:
    Щом чуваш цъкане значи релето ти работи. Аз бих свалил кората на вратата и бих огледал водачите на стъклото.
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, и аз имам сходен проблем. Точно с шофьорското... Ако намериш решение споделяй
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Козлодуй
    Posts
    20

    Default

    При мен пасажерското ако го сваля до долу, после стига до половината в посока нагоре и "затяга". Проблемът при мен е изгнила в основата си направляваща релса и излизащо от там стъкло ...

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 hp.

  5. #5
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Профанско мнение:
    Щом чуваш цъкане значи релето ти работи. Аз бих свалил кората на вратата и бих огледал водачите на стъклото.
    Вчера свалях кората, дзверих се, нищо нередно не видях (доколкото изобщо се вижда нещо). Обаче стъклото не мърда. Пробвах да го местя с ръка - слиза около 5 мм и край.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  6. #6
    Безграмотен HeBpo3a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Fear and Loathing in Las Obelias
    Age
    43
    Posts
    56

    Default

    Има водач на стъклото, който фиксира прозореца към релсата. И аз имам същия проблем, но го дърпам съсвем леко назад и си тръгва без да се мъчи. Търсил съм на 155-цата ми по оригинален номер и го има като авточаст, но е голяма разправия да го смениш. Дърпаш леко назад и си свиркаш!!!
    146 1.6 Boxer 103 EX
    155 1.7 TS 115 EX
    145 1.9 JTD 105 +Chip - Maximum Overdrive EX
    156 1.9 JTD 115 +Chip - Maximum Overdrive, My Love

  7. #7
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Това с дърпането го играх няколко месеца, докато отказа напълно...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Колега , вчера свалях на моята 166 един от задните джамове. Проблема беше същия като твоя. Вътре де що подвижно имаше беше зверски клеясало. Внимателно мазане с грес + едно спрейче на MANNOL и сега се движи като нов прозореца. Успех !

  9. #9
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Аз като бърниках не видях нищо клеясало - напротив, имаше бая грес навсякъде. Но достъпа е доста труден, щото се бърка през едни отвори между двете страни на вратата и нищо не се вижда. Работих само с напипване. Ако някой може да ми каже къде точно трябва да се гресира?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Отиди в Княжево там има фирма за механизми на стъкла, жила и т.н. Аз имах същия проблем и с двете ми стъкла още преди 2 години и свалях няколко пъти кората като успявах да ги закрепя за по месец-два да бачкат и после пак старата песен на нов глас, тъй като беше лято и всеки ден сваляш-качваш джама по 10 пъти. Момчетата ми подмениха някакви чаркове непомня вече кои точно и до ден днешен няма проблеми. Дават и гаранция 2 години.

  11. #11
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Фирмата се казва Микрон Доцев. Ползвал съм тяхните услуги. Обаждаш се,записваш си час и си готов. Всички ремонти и части имат 2 години гаранция,издават гаранционна карта и всичко е 6. Налагало ми се е в края на втората година да ползвам гаранцията за единия механизъм на Витото,смениха го безплатно покривайки гаранционните условия.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •