Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Alfa romeo 156 facelift въпрос

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Smile Alfa romeo 156 facelift въпрос

    Здравейте на всички! Днес гледах ето тази кола http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...60797562843152 , беше със сервизна история до 140 000км, направих проби, които един приятел със същата ми каза и се оказа доста читава. Капарирах я, но сега се зачудих понеже не видях да пише че е 4х4, а пък в autodata само crosswagon е с този двигател и нещо се обърках. Според вас 156 sportwagon ли е, защото отзад пише само 156 от лявата страна и от дясно пише 16v m-jet?
    Също така имате ли идея в Пловдив къде да я закарам на специализиран сервиз и какви неща да гледам за кусури?

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На вид прилича на обикновен спортвагон. Те са с няколко версии на 1.9жтд (110/115/140/150кс), както и 2.4жтд (150/175кс). Кросвагона има прагове, броните са малко по-ръбати, във височина има видима разлика, отделно джантите са минимум 17".
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Smile

    И на мен ми прилича на спортвагон, а пък си мисля че ако беше кросвагон щеше нещо по надписчетата да го издаде. Не видях копчета за блокажи или нещо такова, момчето от салона каза че е с предно и наистина гумите отпред си бяха по-износени.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Хич не прилича на 4х4. Иначе добре изглежда и доста екстри има. Малко ме озадачава само този обикновен волан.
    Ако колегата има ВИН лесно ще вдигнем завесата. Все пак малката табелка под 16V се вижда, а такава имат тези с по 150 коня
    Last edited by Alexanderbb; 12-07-2016 at 17:06.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Default

    Вина е : zar93200001383351

    Излезе ми

    Variant: SW PROGRESSION MY.03
    Еngine: 1.9 JTD 16V CF3
    Last edited by vas10; 12-07-2016 at 17:29.

  6. #6

    Default

    Спорт вагон е. Аз имам такава. Хубава кола е, но има скрити проблемчета. Натискаш леко съединителя - вибрира ли отиваш на ремонт на съединител. Турбото вие ли в обороти, ако не са махнали вакуума, отиваш на 800лв.
    Задният капак ми стои леко крив. Снимкте нарочно са направени така, че да не се виждат луфтовете. Но трябва да се види наживо и да се пробва от някой, който разбира и да я сканира с комп.
    Километрите не са реални, сервизна история струва 20 евра

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Default

    Да, аз имам познат, който кара същата алфа и ми каза точно да пробвам така съединителя и че турбото като я настъпиш на място и задържиш няколко секунди на 3000 оборота трябва от ауспуха съвсем леко да изпуши като се включи турбината. Нямаше виене, като натисна леко газта на празен ход оборотите се повишаваха плавно, без зачудвания. Двигателя не е мит, което е добре и го огледах за течове и подобни, скоростите са много мазни, пробвах я на неравен чакъл с едри камъни и окачването не тракаше изобщо. Като я качихме на ремаркето я погледнах цялата отдолу, имаше си кора под двигателя, всичко беше правичко, нямаше кръпки или ръжда където и да е било. Вдигнах към 130, нямаше странни шумове, като я настъпя и тругва веднага да дърпа без да се зачудва. Също така в крайните положения на волана нямаше проблеми, както и в завой с висока скорост. Ако се сещате такива неща за проверка казвайте. Баща ми е доста опитен с колите и по негово мнение колата е на не повече от 160 000 км.

  8. #8
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Със сигурност не е Crosswagon. Той е по-висок, освен това има видима разлика в праговете и калниците. Мисля си да не би да е SW 1.9 JTD 16V (140 Нр), но пък волана не би ли трябвало да има някакви бутончета? А конете, посочени там не ги гледай, най-вероятно човека, пуснал обявата ги е объркал.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Smile

    Той и скоростите беше объркал, тя е с 6 той писал 5. Общо взето това, че не беше запознат много с модела ми хареса, защото предполага, че не крие някакви косурчета.

    Задния капак и на живо си изглеждаше леко вдлъбнат, но по купето няма следи от удари.

  10. #10
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    На мен ми изглежда добре, все пак няма как кола n-та употреба да изглежда като от завода. Щом сте я огледали и карали и не сте видели и чули нещо фрапиращо, скачайте.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Default

    Малко ми е странно да ти кажа... Единствените кусури бяха, че нямаше течност за чистачки и наляхме към 1 литър ама така и не пръснаха, сенника на шофьора го нямаше и крууз контрола не можах да го накарам да тръгне, но първо ще прочета как става и тогава ще заключа дали работи или не. Ще ми оправят чистачките и сенника и след това ще я регистрирам.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Круиза 90% е от стопмашинките на съединителя и спирачката. Като го врътнеш трябва да светне иконка на таблото, ако не светва провери машинките в педалите. Ако светва значи работи, вдигаш над 30км/ч и завърташ бутона в позиция +.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Пловдив
    Posts
    20

    Default

    Доста бързо се движех, цъкнах го на ON, нищо не светна и като се опитах да завъртя на + целия "селектор" се завъртя чак до на 100 и косур градуса сигурно. Надолу минуса си кликваше със завъртане от 10 градуса примерно. Може би копчето е за смяна.

  14. #14
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Alex_26, какво имаш предвид под това турбото вие ли в обороти...защото моята след смяна на главата на двигателя започна да вие в обороти, един тънък звук издава, но по някога и на място се чува този звук.

    И според мен колата е SW 140 кс. но защо волана не е с копченцетата. Всички фейсове са с мултифункционални волани.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  15. #15

    Default

    Трудно е да ти обясна така
    Тази няма и кожен салон, не е дистинктив, та може и да е без мултиволан. Но не е и на 160 000
    По описание ръчката за круиза е счупена. Бутончетата на педалите нямат общо, все трябва да свети круизът. Това не е 147

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •