Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Alfa 147 - изчезнаха тоците на управлението на вентилацията

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Че аз схемички не съм поствал. Директно казах на кои пинове на управлението да мери захранването. Ако не вярваш, виж схемичките.
    Замълчи за малко да помогнем на колегата, а после ще припиша цялата слава на теб

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Замълчи за малко да помогнем на колегата, а после ще припиша цялата слава на теб
    Че аз преча ли? Както кажеш. Щом толкова искаш, махам се


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    me4o4ko, послушай ecotronic за поредността на проверката, че ако тръгнеш да слушаш колегата технически инвалид-карък (Alex_26), най-много да загубиш излишно време в търсене на проблема. Той и без това е винаги на принципа на проба-грешка, като от 50 случая до сега на този принцип, винаги удря на грешния вариант на предложението, в неговия случай на лотарията.

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Дисплеят мига и когато има проблем с КАН шината
    Само техническата инвалидна-каръшка глава може да ти мига от проблем с КАН шината.
    Дисплея не мига при проблем с КАН шината.

    А и да те цитирам - Щом има ток, значи е КАН. Значи мига от проблем с акумулатора - изгоряла втора клетка, защото и там има ток, значи акумулатора е КАН.
    Last edited by BO; 18-07-2016 at 23:51.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #34
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На конектора на управлението на климатика, мери дали има +12V на:

    Пин 2 (проводникът е с основен цвят червен и зелена ивица), постоянно.

    Пин 3 (проводникът е с основен цвят светло син с жълта ивица), когато колата е на контакт.

    Премери също така и дали има 0V (шаси) на пин 1 (черен).
    Колеги,след като разглобих всичко по конзолатата - радио,поставки за чаши и стигнах до пулта за управление на климатроника,направих предложените от ecotronic замери и се оказа,че идват правилните напрежения,точно както той ги е описал(Благодаря ти Eco)
    На пулта за управление на климатроника се намират и фаровите за мъгла,бутона за отключване на багажника,аварийните мигачи,задната светлина за мъгла и заключването на вратите.
    Всички те си работят,но те са си на съвсем отделен сноп кабели и отделен куплунг.
    След като го демонтирах го огледах внимателно без да го разглобявам и видях,че за всеки куплунг си има отделна платка с микроелементи.
    Всичко това ме кара да си мисля,че е възможно да има повреда в платката,която отговаря за управлението на климатроника и вентилацията.
    Мога да проверя дали е така само с друг пулт за управление и за това пуснах отделна тема,че търся в раздел КУПУВА - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=94431

    Мигането на километража с изминатите километри се дължи на това,че бодито не открива някой от елементите си,в случая този пулт,и съответно мига за да индикира грешка.Потвърдено е от няколко човека,които са имали същият проблем.
    След като се сложи друг пулт,през MES се прави процедурата PROXI ALIGNMENT от меню Body,за да се обучи новият елемент към текущото Body
    Това е за сега.Ако на някой му се намира,да пише в темата или на ЛС
    Last edited by me4o4ko; 23-10-2016 at 14:44.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Колеги,след като разглобих всичко по конзолатата - радио,поставки за чаши и стигнах до пулта за управление на климатроника,направих предложените от ecotronic замери и се оказа,че идват правилните напрежения,точно както той ги е описал(Благодаря ти Eco)
    На пулта за управление на климатроника се намират и фаровите за мъгла,бутона за отключване на багажника,аварийните мигачи,задната светлина за мъгла и заключването на вратите.
    Всички те си работят,но те са си на съвсем отделен сноп кабели и отделен куплунг.
    След като го демонтирах го огледах внимателно без да го разглобявам и видях,че за всеки куплунг си има отделна платка с микроелементи.
    Всичко това ме кара да си мисля,че е възможно да има повреда в платката,която отговаря за управлението на климатроника и вентилацията.
    Мога да проверя дали е така само с друг пулт за управление и за това пуснах отделна тема,че търся в раздел КУПУВА - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=94431

    Мигането на километража с изминатите километри се дължи на това,че бодито не открива някой от елементите си,в случая този пулт,и съответно мига за да индикира грешка.Потвърдено е от няколко човека,които са имали същият проблем.
    След като се сложи друг пулт,през MES се прави процедурата PROXI ALIGNMENT от меню Body,за да се обучи новият елемент към текущото Body
    Това е за сега.Ако на някой му се намира,да пише в темата или на ЛС
    Стигнахме до КАН шината, а ВО?
    Колега, МЕС открива ли модула все пак?

  6. #36
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Стигнахме до КАН шината, а ВО?
    Колега, МЕС открива ли модула все пак?
    Как да проверя дали MES намира модула?

    Alex_26 ,моля да не се заяждаш с колегите в моята тема,имате други,в които да го правите.
    Проблема не е в самата КАН шина,а в някой от елементите,които комуникират помежду си,посредством нея...в случая модула за управление на климатроника.
    С най-добри намерения...
    Last edited by me4o4ko; 23-10-2016 at 18:45.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Как да проверя дали MES намира модула?

    Alex_26 ,моля да не се заяждаш с колегите в моята тема,имате други,в които да го правите.
    Проблема не е в самата КАН шина,а в някой от елементите,които комуникират помежду си,посредством нея...в случая модула за управление на климатроника.
    С най-добри намерения...
    Не се заяждам с никой, той с мен го прави. Прочети поста му по-нагоре.
    Колкото до МЕС - трябва да направиш чек на климата. Но за тази цел трябва да префасонираш кабела VAG - K.
    Ако имаш проблемен куплунг нама да можеш да имаш комуникация и пак е КАН. Опитай да я направиш тази настройка за да видиш какво ще ти покаже. Изобщо нещата изискват проверки и тестове. Трудно е дистанционно

  8. #38
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Колеги,най-накрая разреших този проблем.
    Смених целият модул за управление и всичко тръгна.
    Остана да направя процедурата за обучение на модула към бодито,но нямам подходящият кабел и ще го направя друг ден,тъй като премигването на дисплейчето за изминатите километри продължава,но всичко по управлението работи както си е било.
    Благодаря на колегата ickata156 ,че ми изпрати хубав модул на приемлива цена и ми се обади за потвърждение на пратката.Оценям високо неговата колегиалност.
    След като смених модула,реших да разглобя дефектиралият,за да открия има ли поне някаква видима причина да се повреди така изведнъж.
    Още когато го свалих,ми направи впечатление,че разклащай ги го,нещо "дрънчи" отвътре.
    Оказа се,че дрънченето идва от някаква пружинка,която се мятка навсякъде из модула,и прилича на пружинка от химикалка,която се слага на пълнителя.
    Много странно ми стана каква е тази пружинка,защото го разглобих нацяло и друг такъв елемент не открих.
    Предполгам,че тази пружинка е предизвикала късо съединение някъде по микропроцесорната платка.
    Няма нищо друго метално в модула.
    Колеги,проблема е решен,но само за спорта да ви попитам какво по дяволите е предназначението на тази пружинка и как се озовала там?

  9. #39
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Здравейте колеги,

    Моята сага около управлението на климатроника продължава.Не мога да направя PROXI ALIGNMENT процедурата от меню Body,за да обуча новият пулт за управление.
    При опит през MES ми дава съобщението от прикачената снимка,въпреки,че имам всичко необходимо като софтуер,кабел и т.н
    Пулта си работи,но премигването на дисплейчето за изминатите километри продължава.
    Всички други менюта работят без проблем,но не и това
    Някакви идеи да имате какво се случва?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20161106_104312219.jpg  

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Здравейте колеги,

    Моята сага около управлението на климатроника продължава.Не мога да направя PROXI ALIGNMENT процедурата от меню Body,за да обуча новият пулт за управление.
    При опит през MES ми дава съобщението от прикачената снимка,въпреки,че имам всичко необходимо като софтуер,кабел и т.н
    Пулта си работи,но премигването на дисплейчето за изминатите километри продължава.
    Всички други менюта работят без проблем,но не и това
    Някакви идеи да имате какво се случва?
    Както и преди съм казал - явно имаш проблем с куплунг. Щом всичко работи, но нямаш връзка по кан шината, търси в двете шички за КАН които са обозначени като двойни на по-горната схема.
    Колкото до пружинката - може да е от някоя от врътките
    Провери ли в модулите дали климата не ти е ОФФ

  11. #41
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Както и преди съм казал - явно имаш проблем с куплунг. Щом всичко работи, но нямаш връзка по кан шината, търси в двете шички за КАН които са обозначени като двойни на по-горната схема.
    Колкото до пружинката - може да е от някоя от врътките
    Провери ли в модулите дали климата не ти е ОФФ
    Връзка по КАН имам ,защото от меню Body->Can Info виждам всички модули,включително Climate Control Node,който е със статус Present.
    Така,че според мен комуникация между Body и управлението на климатика по КАН има.
    Всички други менюта работят.
    Какво всъщност трябва да представлява това Proxy Alignment?

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Връзка по КАН имам ,защото от меню Body->Can Info виждам всички модули,включително Climate Control Node,който е със статус Present.
    Така,че според мен комуникация между Body и управлението на климатика по КАН има.
    Всички други менюта работят.
    Какво всъщност трябва да представлява това Proxy Alignment?
    Е каква комуникация имаш, като не можеш да осъществиш връзка с модула. Това, че е PRESET, хубаво. То просто ти казва, че бодито е настроено да търси този модул. Ма не го намира

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •