Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Alfa 159, Saab 9-3, Fiat Croma или Peugeot 407 2,2 hdi?

  1. #1
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default Alfa 159, Saab 9-3, Fiat Croma или Peugeot 407 2,2 hdi?

    Умислил със се дълбоко относно новото семейно возило, събирам мнения всякакви. Общото при избора ще е 1,9 16v дизел, комби. Повече от 8000 не ми се дават и ми се иска кола с поне малко по здраво окачване от сегашната 156 и повече пространство.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Точно 407 пежото го забрави - не питай защо

    Фиат Крома - Може би това е най-доброто от изброените като цена-качество. От пред е на алуминиеви носачи (скъпи 300-400лв парчето), но пък са само 2 броя, а не 4 като при 159 за 1000+ Вози като лодка малко и прилича на миниван (на мен ми е грозна, но всеки си има вкус). Голям багажник и просторно купе. Правилният мотор за тая кола е 1.9 8в 120 коня + лека софтуерна намеса! Няма пеперуди !

    СААБ и 159 - Алфата е по-красива спор няма, теснотийка си е. СААБ-а държи цена, а и тези които са AERO идват скъпички. Също така визията е пак въпрос на вкус, но на мен лично ми допада, вътре може да е дървено и дялано с теслата, но пък е страшно удобно и нещата си личи, че са мислени

    Ако питаш мен вземай СААБ
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 18-07-2016 at 23:14.

  4. #4

    Default

    Кромата е твоят автомобил.
    120 коня 1.9

    Алфата не е много семейна кола.

    За СААБ-а забрави.Имат си капризи, по-редки са и от алфата, а за резервните части ...

    Най-практичка е Кромата.И обслужването и най-евтиното.

    Отделно за 8000 лв Крома ще намериш свестна, но АР и СААБ се съмнявам.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    да поясня ,че сааб 9-3 след 2003г е на обща ходова част с Фиат Крома и Вектра Ц и предвид ,че моторите са сходни с 90% от Опелите, не виждам кое се намира трудно, аз сменях носач на Сааба - Монро преден ляв 170лв нов...
    Единствено на сааба ще се намерят трудно части по купето втора ръка и задълже си треба каско
    От изброените Алфата е най красива,а кромата най-грозна но пък практична, Пежото е тотална издънка на френското автомобилостроене и не напразно върви на смешни цени..
    Ако ти трябва семейна- Кромата е вариант , ако искаш да е красива- Алфата, а ако искаш да се кефиш и да е здраво и Сааб , но не АЕРО че вози доста твърдо
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    И аз съм "ЗА" Кромата. Читава дизелова 159 за тези пари е трудна работа все още. А все пак трябва да те радва автомобила, не да го проклинаш.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Аз също давам глас за Кромата, ако не държиш толкова на външният вид. Основната причина е бюджета, който имаш - за 8000 лв. би взел доста по-добър екземпляр Крома отколкото 159-ка. Освен това Кромата е една идея по-семейна кола от 159-ката - по-просторна е вътре, багажника съшщо ми се вижда по-голям. Пежото, както и колегите по-горе казаха направи го забрави като вариант.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз имах доскоро подобна дилема. В крайна сметка реших че ще е 159ка, може да не е просторна, практична и евтина, но всеки път щом ги видя и ми текват лигите. Та така..., разума казва НЕ, но сърцето... Иначе всички си имат предимства и недостатъци, т.е. перфектна няма.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Аз имам впечатление от АР 159(моята) и Крома(от возията и пространството) и Кромата е по -практичната, освен това си вози доста прилично, като разход е по-ниско от АР.

    Имам познат който има и двете.На дълъг път със семейството на почивка задължително е с Кромата.

    За мен лично Кромата има страхотен дизайн за комби.

    СААБА има малко специфичен дизайн отвън и не мога да се произнеса дали е хубав или лош, по-скоро е индивидуален, но не колкото на АР.Отделно СААБ-а вътре е като "сделано в СССР" ... Като му погледна таблото имам чувството че съм се пренесъл в кухнята на някоя американска тетка от 50-те години на миналия век ...
    Last edited by alfa racer GTA; 14-07-2016 at 12:44.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Благодаря за мненията, ако 159 не беше толкова красива избора нямаше да е толкова труден, крома е функционален, но малко странен автомобил, ако не беше външния вид... Ще се по разходя из държавата и ще видя, все едно от двата модела ще е.

    ---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Ако питаш мен - вземай Алфата.

    P.S. Населеното място, в което живееш, се казва Караисен, а не Карайсен. Наистина дребна подробност, но важна - поне според мен.
    Хм да по документи е Караисен, но хората си го пишат Карайсен. Табелите на входа на селото са по стария начин на изписване. Неусетно някой чиновник му смени името, почти бях почнал да подготвям нещата за промяна на името, но ще се стигне до масова смяна на лични карти, та...

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  11. #11
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Имах същата дилема преди 2 години...
    Но сърцето не ми да де да взема друго освен 159 А и бюджета ми, въпреки че беше малко по висок от твоя, се оказа че се е удвоил, не питай как

    Да сме сериозни - Кромата е разумният избор, за тези пари можеш да вземеш 2008-2009та година, фейслифт, която е много по красива. По икономична е и май по здрава.
    Сааба е странен и зверски пластмасов вътре, това ме прогони мене.
    159...хм, ми тя си е 159 - неудобна и тясна отзад, лакома, ниска и какво ли още не, ама и много любима. За две години не съм спрял да се обръщам към нея като я оставям някъде. Тя е моята осъществена мечта, така че не ми обръщай внимание

    Зависи какво искаш да послушаш - сърцето или разума си, а и зависи семейния съвет какво ще каже. Моята жена е вдигнала ръце от мене на тази тема и се радвам на свобода в решенията си ( макар и не в бюджетните )
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #12
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    СААБА има малко специфичен дизайн отвън и не мога да се произнеса дали е хубав или лош, по-скоро е индивидуален, но не колкото на АР.Отделно СААБ-а вътре е като "сделано в СССР" ... Като му погледна таблото имам чувството че съм се пренесъл в кухнята на някоя американска тетка от 50-те години на миналия век ...
    Чее така, така е, 159 отвън е по красива, но за това дървеното което говориш вътре нее много далече алфата...
    Специално в сааба централната конзола е прекалено Плоска (това си им е запазена марка де) , но честно казано това е и единственото което не ме кефи в 159- супер плоската централна конзола....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa 159.jpg   Saab_9_3X_f?rarplats_2010.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Ако ще взимаш Опел, то най-добре да вземеш първоизточника - демек Вектра, а не 93. Най-малкото след това няма да имаш ядове с габаритни части и ще са мнооого по-евтини. А ако избереш комбито, то имаш огроомен багажник, с по-голям вътрешно пространство, защото и междуосието е по-голямо там. Но пък е грозна, което е чисто субективно мнение и не трябва да се взима предвид.
    Демек избираш на външен вид или Вектра, или Крома и се насочваш натам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14

    Default

    честно казано това е и единственото което не ме кефи в 159- супер плоската централна конзола....
    Сега остава да постнеш и две снимки на конзолата на 159 и на СААБ и двете БЕЗ навигация ...

    СААБ - конзола и табло с "аеродинамиката"(нали е АЕРО) на тухла четворка ...

    Иначе и аз преди 2-3 години се бях захласнал по външността на СААБ, но таблото ...направо ме утрепа ... уби всички детски и настоящи мечти у мен ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2005_saab_9-3_linear_convertible-pic-4760597112762426174.jpg   46932769.jpg   48509652.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-07-2016 at 23:37.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •