Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Трудно ускорява

  1. #1
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default Трудно ускорява

    Здравейте.
    Пиша във връзка с Alfa 156 1.9 JTD 105 к.с.

    Проблемът е, че колата не може да ускорява хубаво. Стига до 4-5000 оборота, което би трябвало да значи, че турбото ми работи. Аз го и чувам, когато свири...
    Ходих при един майстор и го закачихме на диагностика.
    Показва си атмосферно налягане, но като цъкнахме на турбото не мърда от 0%, без значение колко газ се подава на колата. От време на време и оборотите се менят. Той(майстора) не можел да разбере от какво е. Стиснахме си ръцете и си тръгнах без да му плащам, заради негодната работа.
    Някакви идеи? Четох из гугъл за някакъв соленоид или иначе казано вакуумен регулатор, че правел подобен проблем.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А за съединител мислил ли си?
    Нещо не е наясно явно въпросния "майстор" и с диагностиката.
    Тоя соленоид е в една друга бира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Мдааа... Имах друга тема, в която бях писал, че имам съмнения за горна помпа, понеже 1-2 пъти ми беше потъвал съединителя и като го бутна с крак назад се оправя. Отдавана не ми прави тоя проблем.
    Но и съединител да е... Дали на диагностиката турбото ще ми стои на 0% ?
    Last edited by Pantheon; 14-07-2016 at 21:40.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Мдааа... Имах друга тема, в която бях писал, че имам съмнения за горна помпа, понеже 1-2 пъти ми беше потъвал съединителя и като го бутна с крак назад се оправя. Отдавана не ми прави тоя проблем.
    Но и съединител да е... Дали на диагностиката турбото ще ми стои на 0% ?
    Не знам с каква диагностика е работено, но доколкото помня, показва налягане в Барове, не процентни стойности. В проценти са други неща.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Налягането в диагностиката си го показва в mbar-ве, няма проценти. Кажи с каква диагностика е работено за да се ориентираме.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Здравейте.
    Пиша във връзка с Alfa 156 1.9 JTD 105 к.с.

    Проблемът е, че колата не може да ускорява хубаво. Стига до 4-5000 оборота, което би трябвало да значи, че турбото ми работи. Аз го и чувам, когато свири...
    Ходих при един майстор и го закачихме на диагностика.
    Показва си атмосферно налягане, но като цъкнахме на турбото не мърда от 0%, без значение колко газ се подава на колата. От време на време и оборотите се менят. Той(майстора) не можел да разбере от какво е. Стиснахме си ръцете и си тръгнах без да му плащам, заради негодната работа.
    Някакви идеи? Четох из гугъл за някакъв соленоид или иначе казано вакуумен регулатор, че правел подобен проблем.
    Ти нямаш соленоид, твоята турбина не е с променлива геометрия.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ти нямаш соленоид, твоята турбина не е с променлива геометрия.
    Добре... Не съм запознат.
    А някакво запушване някъде може ли да влияе по този начин? Примерно задръстен катализатор...

    ---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Налягането в диагностиката си го показва в mbar-ве, няма проценти. Кажи с каква диагностика е работено за да се ориентираме.
    Да, налягането ми го показваше в mbar-ве. В другa графа ми показваше за турбото в проценти.
    Не знам каква е диагностиката, за съжаление. Вероятно ще трябва да пробвам при друг майстор, пък да видим какво ще каже той.

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    мойта беше така. запуших и егр, махнах катализатор и после и чипа опрайхме и стана фурия
    JTDm 170+

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    мойта беше така. запуших и егр, махнах катализатор и после и чипа опрайхме и стана фурия
    Моята пък е с работещ ЕГР, с катализатор и без чип, и върви мамка и. Вероятно просто щото е техническа изправна. Знам ли?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    228

    Default

    В% ти показва работата на селеноидния клапан, но ти нямаш такъв, предполагам затова показва 0%. Виж ЕГР, дебитомер, но в движение.
    105 коня бързо им се свиква, това също е причина за невървяща кола.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ти нямаш соленоид, твоята турбина не е с променлива геометрия.
    Той няма променлива геометрия ма има друг тип клапан турбината му.

  12. #12
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Колега я сподели като я изръчкаш за колко време ускорява до 100 км/ч?
    То си се и усеща когато турбото дУйва?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  13. #13
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Свикнал си с колата и ти се струва по-бавна от преди, това е нормално. Другия вариант е кофти гориво или топлото време (за дизел това оказва голямо влияние особено ако не си мил интеркулера скоро).
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  14. #14
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    Колега стигаш до 5000к оборота,чуваш турбото,а не ускорява?

    Някой по нагоре ти каза да погледнеш амбреажа,какво стана някакво развитие има ли по въпроса.

    п.с.Тея мотори 105 к.с.,толкова си могат,неочаквай чудеса,имам я същата и ми идва алтава,ще ми се да я позасиля с чип
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  15. #15
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by NINONENO View Post
    Колега стигаш до 5000к оборота,чуваш турбото,а не ускорява?

    Някой по нагоре ти каза да погледнеш амбреажа,какво стана някакво развитие има ли по въпроса.

    п.с.Тея мотори 105 к.с.,толкова си могат,неочаквай чудеса,имам я същата и ми идва алтава,ще ми се да я позасиля с чип
    Да, стигам до 5000 оборота. Ускорява, но доста бавно. Говорим за 2-ра и 3-та. На 4-та и 5-та ми е направо невъзможно да вдигна тези обороти. Дори до 4000 оборота не мога да стигна, но пък си върви със 160-170.(днес я тествах). За съединителя нищо не направих. Както и аз казах... Имам съмнения за горна помпа и че може да не отделя хубаво, което вероятно ще ми доведе до реален проблем със съединителя в един прекрасен момент. Днес махнах катализатора и сложих резонатор. Живна доста, но все пак има още нещо, защото на 3000 оборота почва да ми секва нещо и вече не ускорява много много. Ако някой има нужда от информация за катализатора ми и цената му да пита.

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Колега я сподели като я изръчкаш за колко време ускорява до 100 км/ч?
    То си се и усеща когато турбото дУйва?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Днес като я изправих ми вдигна 100 за около 13-14 секунди(броих си на ум г/д). Теста го направих след като махнах катализатора. Турбото се усеща, но слабо. Ако почистя ЕГР клапана дали ще даде ефект? И дали мога да го изчистя с carb cleaner?

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Свикнал си с колата и ти се струва по-бавна от преди, това е нормално. Другия вариант е кофти гориво или топлото време (за дизел това оказва голямо влияние особено ако не си мил интеркулера скоро).
    Ами колега, на мен ми е първа кола, но курсовете карах на бензинова. В жегата определено е умряла в кожата(ламарината) си. Има го и този момент, че съм й свикнал, но като я взех беше доста по-пъргава. Горивото е от Shell. Зареждам обикновен дизел. От днес почвам да зареждам VPower и ще видим дали ще даде ефект уж по-доброто гориво.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •