Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Трудно ускорява

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Да, стигам до 5000 оборота. Ускорява, но доста бавно. Говорим за 2-ра и 3-та. На 4-та и 5-та ми е направо невъзможно да вдигна тези обороти. Дори до 4000 оборота не мога да стигна, но пък си върви със 160-170.(днес я тествах). За съединителя нищо не направих. Както и аз казах... Имам съмнения за горна помпа и че може да не отделя хубаво, което вероятно ще ми доведе до реален проблем със съединителя в един прекрасен момент. Днес махнах катализатора и сложих резонатор. Живна доста, но все пак има още нещо, защото на 3000 оборота почва да ми секва нещо и вече не ускорява много много. Ако някой има нужда от информация за катализатора ми и цената му да пита.

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:27 ----------



    Днес като я изправих ми вдигна 100 за около 13-14 секунди(броих си на ум г/д). Теста го направих след като махнах катализатора. Турбото се усеща, но слабо. Ако почистя ЕГР клапана дали ще даде ефект? И дали мога да го изчистя с carb cleaner?

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:28 ----------



    Ами колега, на мен ми е първа кола, но курсовете карах на бензинова. В жегата определено е умряла в кожата(ламарината) си. Има го и този момент, че съм й свикнал, но като я взех беше доста по-пъргава. Горивото е от Shell. Зареждам обикновен дизел. От днес почвам да зареждам VPower и ще видим дали ще даде ефект уж по-доброто гориво.
    Имаш два варианта.
    1. Променяш стила на каране.
    2. Ремап. Евентуално силов тунинг.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Колега това е дизел. На 3800 оборота колата спира да върви. На 5000 оборота нищо не се случва.
    Колата върви най-добре до към 3800 от там нагоре всички усилия са безсмислени,няма ускорение. Не се втиросвай и си карай колата. Пак ти казвам това е дизел,а не бензин,и да го караш в лютеницата е все тая. На състезател с тази моторетка няма смисъл да се правиш слабичка е.

    -----------
    пай ... сеееее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #18
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Че дизела не си ли достига конете при 4000 оборота? След тях вече спира да ускорява.

    А до колегата с темата - свикнал си ѝ на възможностите, и на мен моята в началото ми беше самолет, после почнах да си въобразявам, че не върви както преди, но далеч не е така. Човешкото въображение е голяма работа, да знаеш.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #19
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Колега това е дизел. На 3800 оборота колата спира да върви. На 5000 оборота нищо не се случва.
    Колата върви най-добре до към 3800 от там нагоре всички усилия са безсмислени,няма ускорение. Не се втиросвай и си карай колата. Пак ти казвам това е дизел,а не бензин,и да го караш в лютеницата е все тая. На състезател с тази моторетка няма смисъл да се правиш слабичка е.

    -----------
    пай ... сеееее ...
    Проблема е, че при мен на около 3000 оборота вече не може повече. На мен идеята ми не е да се правя на състезател.

  5. #20

    Default

    Горивен филтър сменял ли си? Може и гориво да не и стига...щом пък толкова спъната ти се струва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Проблема е, че при мен на около 3000 оборота вече не може повече. На мен идеята ми не е да се правя на състезател.
    Откачи буксата на дебитомера, покарай с изключен дебитомер и кажи как е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Това е ускорението на моята. Мери,засичай пресмятай,сменям на около 4200 RPM.
    https://youtu.be/kUDzQ36GgL8
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #23

    Default

    Давай.Сменяй, ремапвай, откачай, ...., но недей да праеиш диагностикс в никакъв случсй

  9. #24
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Горивен филтър сменял ли си? Може и гориво да не и стига...щом пък толкова спъната ти се струва.
    Купих я в края на април. Сменил съм всичко, филтри, масло, ремъци и каквото още се сетиш. Напълно обслужена.

  10. #25
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Откачи буксата на дебитомера, покарай с изключен дебитомер и кажи как е.
    Ей сега влизам. Откачих я и покарах. Ми да ти кажа, че тая кола можела да върви. Сега от 2000 до около 3800-4000 оборота се изстрелва. До преди това на 3000 оборота изведнъж се набива в земята, сякаш си я хванал за гушата. Не знам точно какво се променя с изключването на дебитомера, ама има си има разлика.
    Last edited by Pantheon; 16-07-2016 at 20:54.

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Ей сега влизам. Откачих я и покарах. Ми да ти кажа, че тая кола можела да върви. Сега от 2000 до около 3800-4000 оборота се изстрелва. До преди това на 3000 оборота изведнъж се набива в земята, сякаш си я хванал за гушата. Не знам точно какво се променя с изключването на дебитомера, ама има си има разлика.
    Айде сега едно ново дебитомерче и си готов.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Pantheon View Post
    Ей сега влизам. Откачих я и покарах. Ми да ти кажа, че тая кола можела да върви. Сега от 2000 до около 3800-4000 оборота се изстрелва. До преди това на 3000 оборота изведнъж се набива в земята, сякаш си я хванал за гушата. Не знам точно какво се променя с изключването на дебитомера, ама има си има разлика.
    Купуваш си сега нов дебитомер Бош, 019 са му последните три цифри и ще тръгне още Променя се това с изключването, че твоя е тотално умрял и дава грешна информация на Екуто.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А моя съвет е иди в някой истински сервиз, те да ти го купят, те да ти го сменят и да ти дадат гаранция.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Само в истинските сервизи ли има истински дебитомери?

  15. #30
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Само в истинските сервизи ли има истински дебитомери?
    не,но само там дават "гаранция"
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •