Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Проблем с наводняване и прекъсване

  1. #16

    Default

    Първо трябва да оправиш колата на бензин!!! За тази цел я включи на бензин като прекъснеш всички шлаухи за газ към колекторите и съответно затапиш входовете в колекторните тръби , изтрий всички грешки, запали и покарай. После виж имаш ли грешки и пиши какво става

  2. #17
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Първо трябва да оправиш колата на бензин!!! За тази цел я включи на бензин като прекъснеш всички шлаухи за газ към колекторите и съответно затапиш входовете в колекторните тръби , изтрий всички грешки, запали и покарай. После виж имаш ли грешки и пиши какво става
    Преди да пишеш/цапаш и в тоя раздел поне прочети за какво става дума!!!
    Къде прочете примерно че колата е с газов инжекцион та да затапва питащия разни маркучи и тн!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Преди да пишеш/цапаш и в тоя раздел поне прочети за какво става дума!!!
    Къде прочете примерно че колата е с газов инжекцион та да затапва питащия разни маркучи и тн!?
    Стига си се пенил! Ето това го пише още в първия пост
    ...и да се мъчи да гасне на газ
    Ако не съм го разбрал правилно, моля за извинение

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Стига си се пенил! Ето това го пише още в първия пост
    Ако не съм го разбрал правилно, моля за извинение

    "като прекъснеш всички шлаухи за газ към колекторите и съответно затапиш входовете в колекторните тръби "

    Еи това как да го направи питащия ми кажи!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    "като прекъснеш всички шлаухи за газ към колекторите и съответно затапиш входовете в колекторните тръби "

    Еи това как да го направи питащия ми кажи!?
    Вади маркучетата и с едно тиксо. хайде стига сега, толкова ли е некадърен?
    Па и има ли газ или няма? Или само и ти са като някой - нападаш ме по повод и без повод

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Вади маркучетата и с едно тиксо. хайде стига сега, толкова ли е некадърен?
    Па и има ли газ или няма? Или само и ти са като някой - нападаш ме по повод и без повод
    По-горе написах, да прочетеш преди да пишеш!
    Или ти си мислиш че щом има газова ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е инжекцион газов!
    Ако беше прочел нямаше да пишеш да се вадят някакви несъществуващи маркучи от незнам си къде нали?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Първо трябва да оправиш колата на бензин!!! За тази цел я включи на бензин като прекъснеш всички шлаухи за газ към колекторите и съответно затапиш входовете в колекторните тръби , изтрий всички грешки, запали и покарай. После виж имаш ли грешки и пиши какво става
    Аlex,този пост е като кихване(като те напъне,кихаш).По-нагоре в темата автора пише за "гърмялка"-това би трябвало да ти говори нещо.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Колеги не се карайте все пак човека може да е пропуснал да прочете някое и друго изречение. Иначе все пак мерси за помощта. Правилно с обикновена газова съм. Има даже и развитие по темата. Колата като загрее си е 6+ че направо 7 като се има предвид как беше преди. Обаче ми прави впечатление друго. Преди студена до към 60° работеше перфектно като изключим зачудването при натискане на газта като карам на бензин. Сега обаче се е появило някво набиране на тласки което е много по ясно изразено при каране на бензин отколкото на газ. При задържане на 1500 оборота примерно почва да се клати цялата кола. Малко прилича на избягала центровка на разпределителните валове. Така ми правеше но по силно когато майсторите дето ми правиха главата бяха по невнимание завъртяли всмукателния вал с 1 зъб. Съмнява ме да не е имало наистина лек воден удър от който да е мръднала веригата или валовете или няква беля да е направило по сериозна защото ако наистина е изместена центровката би обяснило защо колата почна да върви повече във високите. Другия вариант е от гърменето в ауспуха да е изчистила някви наслоени боклуци и от там тотално да е избягала центровката на газта и на дебитомера...
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Няма как да обяснявам всичко наведнъж понеже колата е шантава. Единия ден го прави другия не както и ако вън е жега е едно ако е хладно е друго. Ако карам по бързо също е едно ако карам по бавно е друго и присто няма как да забележа всичко в 1 ден през който минавам 30 км +-...
    П.П. Ето одеве примерно като писах поста беше ОК всичко сега като покарах пак изгърмя на газ... А колкото до идеи за майстори- няма смисъл понеже при който и да ида ми казва или да махна колата щото за нищо не ставала или, че няма идея от какво е. Затова се обръщам към вас.
    Last edited by boro2006; 21-07-2016 at 09:57.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •