Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Алфа 147 - доста проблеми

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да - имам едни познати (двама братя - добри техничари), които пътуваха по 1 седмица от София до морето.
    По пътя няколко пъти сваляха мотор, скорости и пр. Ма къв е проблемът, като всичко можеш да поправиш с подръчни средства?
    Ама стигаха.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Между другото всичко, което си изброил, с изключение на карбуратора, ме е оставяло неподвижен на пътя.
    носиш си една бобина, евтина е, един картоф за кондензатор и една пиличка за чукчето и си караш , като се скапе помпата едно шише на чистачките и по принципа на скачените съдове в карбуратора
    Last edited by lordliness; 16-07-2016 at 22:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Между другото всичко, което си изброил, с изключение на карбуратора, ме е оставяло неподвижен на пътя.
    +1001,че и карбуратура ми е разказвал играта
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Да ви питам, отказах се от първоначалната, какво мислите за тази :
    Клик
    Визуалните модификации ми допадат.
    От тези снимки нищо не се разбира. Иди я виж

  5. #35

    Default

    Мисля че е форумна...или поне е била...може и да бъркам,но съм я виждал някъде,изключвам сайтовете за продажба...или пък във ФБ....??
    Last edited by undy; 17-07-2016 at 12:28.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мисля че е форумна...или поне е била...може и да бъркам,но съм я виждал някъде,изключвам сайтовете за продажба...или пък във ФБ....??
    И аз мислв, че беше тул, макср да бягсм от тях все пак ги поглеждам

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И аз мислв, че беше тул, макср да бягсм от тях все пак ги поглеждам
    Ще отида да я погледна ,400км ме чакат от Варна петък

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Абе да ви питам, за кола с този двигател ,в изправност и подобно оборудване , каква цена да и търся? Някои обяви са с надути цени, някои не.

  9. #39
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Съмнително евтините най-вероятно прикриват някакъв дефект (да не казвам дефекти). Аз лично обява за 147-ца под 3 бона не бих отварял да разглеждам.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #40

    Default

    Колега, ти ако за тези пари (2700) очакваш да вземеш нещо читаво, обслужено и различно от разнебитена кошница, просто се откажи! Не че нещо, ама човек отива с половината от парите, нужни да купи някаква вървяща кола и после се чуди, защо трябва да налее още толкова в нея, за да може да се каже, че има горе-долу надежден автомобил. Без лоши чувства, решението си е твое, парите също... поне докато не ги хвърлиш за някой подобен кенеф на колела... Тая втората я виж в сервиз, качи я на компютър, да видиш какви грешки ще изплюе, на подемник, да и огледаш ръждите отдолу и така.
    Last edited by novice; 17-07-2016 at 22:59.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Колега, ти ако за тези пари (2700) очакваш да вземеш нещо читаво, обслужено и различно от разнебитена кошница, просто се откажи! Не че нещо, ама човек отива с половината от парите, нужни да купи някаква вървяща кола и после се чуди, защо трябва да налее още толкова в нея, за да може да се каже, че има горе-долу надежден автомобил. Без лоши чувства, решението си е твое, парите също... поне докато не ги хвърлиш за някой подобен кенеф на колела... Тая втората я виж в сервиз, качи я на компютър, да видиш какви грешки ще изплюе, на подемник, да и огледаш ръждите отдолу и така.
    Първата е вече вън от картината. Точно това ,което го каза, стигнах и аз до този извод. Ще отделя повече пари, ще си взема нещо стойностно и поддържано, а после ще избия тази по-висока сума с не постоянно ходене до сервиз, което би било нужно с тези бройки от 2500-3000лв. Втората мисля да я заведа до Пловдив за сервиз, бях чел ,че там има хубав сервиз, Дино нещо си май?

  12. #42

    Default

    По принцип е най-добре ако имаш някой да ти я докара от чужбина по той избор. Тук всичко по автокъщите е леш - я проблеми с мотор, я ударено и замаскирано или цялостно омазано. Италианките отдолу изглеждат като нови, обаче те берат душа с двигателите. Немските са поддържани по механиката, но купетата обикновено са позагнили. Но в този вариант ти трябва още 2 хилки върху цената за човека, който ще ти я докара. Иначе по автокъщите, всичко, което гледаш за 4-5 бона е купено за няколкостотин евра и тук ти се продава за толкова хиляди лв., напудрено и накипрено за да ти го пробутат за "като ново". Аз човек имам, но съм от София. Не че няма да ти я докара в Пловдив, той ги кара на собствен ход от другия край на Европа, но си зависи от теб. За сключване на предварителния договор вероятно ще трябва да се разходиш до тук.
    Last edited by novice; 17-07-2016 at 23:38.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    По принцип е най-добре ако имаш някой да ти я докара от чужбина по той избор. Тук всичко по автокъщите е леш - я проблеми с мотор, я ударено и замаскирано или цялостно омазано. Италианките отдолу изглеждат като нови, обаче те берат душа с двигателите. Немските са поддържани по механиката, но купетата обикновено са позагнили. Но в този вариант ти трябва още 2 хилки върху цената за човека, който ще ти я докара. Иначе по автокъщите, всичко, което гледаш за 4-5 бона е купено за няколкостотин евра и тук ти се продава за толкова хиляди лв., напудрено и накипрено за да ти го пробутат за "като ново". Аз човек имам, но съм от София. Не че няма да ти я докара в Пловдив, той ги кара на собствен ход от другия край на Европа, но си зависи от теб. За сключване на предварителния договор вероятно ще трябва да се разходиш до тук.
    Това е и причината да гледам само и единствено коли от частни лица, които са карани няколко години в България и като цяло проблемите ,които са изскочили , са поправени вече. С бюджет от 3500-3700лв чисто за колата без обслужване, не мисля ,че ще мога да направя варианта с докарване от чужбина.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Това е и причината да гледам само и единствено коли от частни лица, които са карани няколко години в България и като цяло проблемите ,които са изскочили , са поправени вече. С бюджет от 3500-3700лв чисто за колата без обслужване, не мисля ,че ще мога да направя варианта с докарване от чужбина.
    Не мисля, че като вземеш регистрирана всичко и е наред. Вече виждам гледани от мен коли, вече регистрирани и ... пуснати в продажба дори обслужени. А защо ли?

  15. #45
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мисля че е форумна...или поне е била...може и да бъркам,но съм я виждал някъде,изключвам сайтовете за продажба...или пък във ФБ....??
    Преди някой друг месец и аз я бях засекал из ФБ.Да иде да я види колегата не изглежда зле
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •