Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Инфо за ЕГР-ра

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default Инфо за ЕГР-ра

    Здравейте колеги.
    Попаднах на тази инфрмация за ЕГР клапана в една страница за Алфа във Фейсбук и реших да я споделя тук. Аз също имах проблем с него и си мисля, че ще е полезно четиво.

    Моя се беше задръстил и беше блокирал отворен. Качвам ви и снимка на всичко, което излезе от всмукателния колектор...

    Click image for larger version. 

Name:	13718157_10205946526136257_555279211_o.jpg 
Views:	131 
Size:	74.8 KB 
ID:	154380

    http://www.diesel-club.com/forum/vie....php?f=16&t=14

  2. #2

    Default

    90% от жтд-тата във форума са с изолирани егр-и,а останалите с токущо почистени
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-07-2016 at 11:21.

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тъпкана тема, но е удобна за новите колеги да я прочетат
    И за нови, и за стари то все тая колко е търкана темата, ако нямаш акъл да разбереш какво пише вътре.
    А на хора като теб, хора които са технически инвалиди-каръци, като им се напише нещо толкова сложно, то се чувстват зле, като не могат да разберат какво пише вътре.

    За това е и нормално да реагираш така, вместо да благодариш на такива хора, като колегата, които са се постарали да споделят някакво знание.
    Нормално де. То и на мен някой да ми даде някакъв линк да чета за астрономия, то и аз ще се чувствам като теб.
    Така, че не се сърди. Просто приеми факта, че си технически инвалид-карък и не може да схванеш теми, в които се дискутират технически неща. По-добре просто подминавай такива теми. Ще се почувстваш по-добре просто в крайна сметка.


    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Алекс, а колко пъти си карал колата през тези 3 години?
    Разбира се, не ми трябва съвсем точен отговор.
    Нека задам въпроса така - карал ли си я редовно, в смисъл средно поне 4-5 дни в седмицата през тези 3 години?
    Е, хайде и да отговоря.
    Ако отговора ти е не, не виждам проблем.
    Ако обаче отговора ти е да, не ми се вярва ЕГР-клапана да работи "перфектно", защото в този случай се препоръчва той да се чисти веднъж в годината, като освен него да се почиства и всмукателния колектор.
    То и нон-стоп да я кара, то като нямаш техническа мисъл по принцип, няма как да разбереш дали ти работи или не нормално колата, за да потърсиш някаква помощ. Ако върви и може да се премести 5 метра, значи всичко е наред. Като му спре, звъни на някой да му помогне с преместването ѝ от улицата. Накрая го хващат и изцеждат с кривата вилка (примерно). Поне ако си трае и не говори, могат да не видят от 100 метра, че е балък-крава и да не го товарят излишно. Ама като си технически инвалид-карък, то за жалост много хора в нашата родина се възползват от такива ситуации, за да издоят кравичката колкото могат.
    Last edited by BO; 20-07-2016 at 17:05.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Моят не е чистен от 3 години поне и си работи перфектно
    Самата идея на EGR клапана е да ти спъва двигателя и да нарушава оптималния му режим на работа. Затова моят отдавна вече не е в колата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-07-2016 at 11:21.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Самата идея на EGR клапана е да ти спъва двигателя и да нарушава оптималния му режим на работа. Затова моят отдавна вече не е в колата
    Друга е идеята и тя е описана в линка на колегата с темата. Само, че ние, българите, винаги имаме свое виждане

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

    По-хубаво от теб самия никой не може да те опише. Това вече е достойно за възхвала
    Quote Originally Posted by BO View Post
    И за нови, и за стари то все тая колко е търкана темата, ако нямаш акъл да разбереш какво пише вътре.
    А на хора като теб, хора които са технически инвалиди-каръци, като им се напише нещо толкова сложно, то се чувстват зле, като не могат да разберат какво пише вътре.

    За това е и нормално да реагираш така, вместо да благодариш на такива хора, като колегата, които са се постарали да споделят някакво знание.
    Нормално де. То и на мен някой да ми даде някакъв линк да чета за астрономия, то и аз ще се чувствам като теб.
    Така, че не се сърди. Просто приеми факта, че си технически инвалид-карък и не може да схванеш теми, в които се дискутират технически неща. По-добре просто подминавай такива теми. Ще се почувстваш по-добре просто в крайна сметка.



    То и нон-стоп да я кара, то като нямаш техническа мисъл по принцип, няма как да разбереш дали ти работи или не нормално колата, за да потърсиш някаква помощ. Ако върви и може да се премести 5 метра, значи всичко е наред. Като му спре, звъни на някой да му помогне с преместването ѝ от улицата. Накрая го хващат и изцеждат с кривата вилка (примерно). Поне ако си трае и не говори, могат да не видят от 100 метра, че е балък-крава и да не го товарят излишно. Ама като си технически инвалид-карък, то за жалост много хора в нашата родина се възползват от такива ситуации, за да издоят кравичката колкото могат.
    По-добре от теб самия никой не може да те опише така сполучливо. Това е достойно за възхвала и уважение

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Друга е идеята и тя е описана в линка на колегата с темата. Само, че ние, българите, винаги имаме свое виждане

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

    По-хубаво от теб самия никой не може да те опише. Това вече е достойно за възхвалаПо-добре от теб самия никой не може да те опише така сполучливо. Това е достойно за възхвала и уважение
    Изобщо не е лично виждане. Обясненията на колегата се отнасят до голяма степен до двигателите на леките автомобили и доста се различават от процесите в по-големите двигатели. А това че ЕГР свалял температурата на процеса изобщо не е вярно
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Изобщо не е лично виждане. Обясненията на колегата се отнасят до голяма степен до двигателите на леките автомобили и доста се различават от процесите в по-големите двигатели. А това че ЕГР свалял температурата на процеса изобщо не е вярно
    Намалява кидлорода и от там температурата

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Намалява кидлорода и от там температурата
    Да но пък в цилиндрите постъпват отработени газове с висока температура. Не случайно имаш един допълнителен охладител в системата. А при големите двигатели не можеш да си позволиш загуба на мощност и трябва да вкараш още гориво и въздух и става един затворен кръг. Да не забравяме че пък липсата на кислород вдига саждите
    Last edited by Alexanderbb; 21-07-2016 at 09:55.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Когато колата е с ЕГР загрява доста по-бързо отколкото като е без него. Моя като го махнах, видях разликата. Зимата си и трябват поне 10 км та да загрее прилично за парно(за лятото не говорим, тогава си е бързо като я понастъпя). Тая простотия трябва да си се маха докато е време, че само замърсява колектора и пречи на двигателя.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  12. #12
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    В нормалните държави, ако си махнеш ЕГР не може да минеш техническия преглед и ще си гледаш колата само на снимка. Проблема е там, че се иска подръжка и чистене, а не лесното, дай да го затапим, все търсите най-малкото съпротивление.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    В нормалните държави, ако си махнеш ЕГР не може да минеш техническия преглед и ще си гледаш колата само на снимка. Проблема е там, че се иска подръжка и чистене, а не лесното, дай да го затапим, все търсите най-малкото съпротивление.
    То в ония държави понеже стандарта е като тук нали... Визирам горивата в частност...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14

    Default

    Точно така е.Гледат всичко.Не знам в БГ как работят(не съм се интересувал никога),но при мен са със заложени програми за конкретния автомобил.Следят отработени газове и сравняват точно за модела.Сходимост на колела,наклон,спирачни маркучи,дискове,накладки,токове,мокове...тресачка за окачване,напъват шарнири,задължително щателна проверка на предпазните колани...всичко...може и да пропускам нещо.
    Таа...аз само си почистих Егр-а и колата е пушка.Няма замисляне ,няма нищо...сток е и си върви мноого доволно.
    Верно кофти е ,че колектора ще трябва да се чист един ден,,но няма начин.
    Last edited by undy; 21-07-2016 at 13:57.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    То в ония държави понеже стандарта е като тук нали... Визирам горивата в частност...
    И там им блокират обаче ЕГР-ите, при това и на премиум марки.
    Също така, повечето ми познати живеещи из Европа си сменят новите коли максимум на петата година. След тези 5 години не е ясно кое и кога ще се строши, а цените за труд и части в повечето случаи са по нерентабилни, отколкото закупуването на ново МПС.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •