Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Инфо за ЕГР-ра

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Точно така е.Гледат всичко.Не знам в БГ как работят,но при мен са със заложени програми за конкретния автомобил.Следят отработени газове и сравняват точно за модела.Сходимост на колела,наклон,спирачни маркучи,дискове,накладки,токове,мокове...тресачка за окачване,напъват шарнири,задължително щателна проверка на предпазните колани...всичко...може и да пропускам нещо.
    Таа...аз само си почистих Егр-а и колата е пушка.Няма замисляне ,няма нищо...сток е и си върви мноого доволно.
    Верно кофти е ,че колектора ще трябва да се чист един ден,,но няма начин.
    У нас работят така, че да минеш преглед, плащайки им едни 50 лв. , да останеш доволен от "услугата" и на следващата година пак да идеш при тях.

    Сигурността и екологията се последните неща от които някой се интересува.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    У нас работят така, че да минеш преглед, плащайки им едни 50 лв. , да останеш доволен от "услугата" и на следващата година пак да идеш при тях.

    Сигурността и екологията се последните неща от които някой се интересува.
    Аз съм доволен,за 68евро(толкова е цената на прегледа на дизел) ми преглеждат цялата кола.Вече ако имаш някакъв малък и лесно отсраним проблем,ти го отбелязват и трябва да го отсраниш.Ако ти направят проверка обаче и не си го отсранил,изпадаш с добра глоба.А пък ако не можеш да минеш прегледа поради сериозен проблем...особено за ръжди...връщат те и следващия път си плащаш пак.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Да но пък в цилиндрите постъпват отработени газове с висока температура. Не случайно имаш един допълнителен охладител в системата. А при големите двигатели не можеш да си позволиш загуба на мощност и трябва да вкараш още гориво и въздух и става един затворен кръг. Да не забравяме че пък липсата на кислород вдига саждите
    Мисля, че нещо се оплете. Отработените газове се охлаждат в охладител, т.е. сваля им се температурата. ЕГР-ът започва да работи след определена температура на загряване на двигателя (тая тема е дъвкана преди години с Бобо). Охладените изгорели газове постъпват в цилиндрите и обедняват сместа откъм кислород. От там и температурата на горене пада.
    Когато подадеш рязко газ ЕКУ-то изключва ЕГР, компресор на климатик за да не товарят в този момент двигателя

  4. #19
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Да ти кажа честно(не се заяждам), но докато ми беше отворен ЕГР-а тръбата винаги беше меко казано топла(направо можеше да си пържиш на нея). Та бая топли си влизат газовете в смукателя.
    Докато не вкарат еко нормите в БГ ще си караме без тия неща, че и без това са ни стари таралясниците.

    А и не ми изключва компресора като подам рязко газ.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  5. #20

    Default

    Бе охлаждат се зимата,първите 20мин. Докато антифриза е -10...после колко ще ги охлади тоя антифриз като е 90градуса...пък и то циркулацията му да не е кой-знае с каква скорост...примерно за една минута с 1500 оборота,колко количество антифриз ще премине и колко количество газ през въпросния топлообменник.
    Малко е относително всичко изписано в интернет...на скоро попаднах на тема в която доказваха,че кола с работещ ЕГР е с по-високо кпд...и разни такива...като гледам каква е глеч и тиня в колекторите...се съмнявам колко благоприятна е ролята му за ДВГ-то тоя ЕГР. Цялата работа е тия гадости да остават "в автомобила" ,а не в дробовете ни.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Бе охлаждат се зимата,първите 20мин. Докато антифриза е -10...после колко ще ги охлади тоя антифриз като е 90градуса...пък и то циркулацията му да не е кой-знае с каква скорост...примерно за една минута с 1500 оборота,колко количество антифриз ще премине и колко количество газ през въпросния топлообменник.
    Малко е относително всичко изписано в интернет...на скоро попаднах на тема в която доказваха,че кола с работещ ЕГР е с по-високо кпд...и разни такива...като гледам каква е глеч и тиня в колекторите...се съмнявам колко благоприятна е ролята му за ДВГ-то тоя ЕГР. Цялата работа е тия гадости да остават "в автомобила" ,а не в дробовете ни.
    Така е, сега слагат и ДПФ филтри, после евро 5, 6. Допълнителни сонди за температура, замърсяване. И ауспусите остават чисти

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Малко е относително всичко изписано в интернет...на скоро попаднах на тема в която доказваха,че кола с работещ ЕГР е с по-високо кпд...и разни такива...като гледам каква е глеч и тиня в колекторите...се съмнявам колко благоприятна е ролята му за ДВГ-то тоя ЕГР. Цялата работа е тия гадости да остават "в автомобила" ,а не в дробовете ни.


    С това за КПД-то съм съгласен с теб, защото след като затапих ЕГР-ра и очистих колектора, разхода ми падна с около литър градско.

  8. #23
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мисля, че нещо се оплете. Отработените газове се охлаждат в охладител, т.е. сваля им се температурата. ЕГР-ът започва да работи след определена температура на загряване на двигателя (тая тема е дъвкана преди години с Бобо). Охладените изгорели газове постъпват в цилиндрите и обедняват сместа откъм кислород. От там и температурата на горене пада.
    Когато подадеш рязко газ ЕКУ-то изключва ЕГР, компресор на климатик за да не товарят в този момент двигателя
    Ти защо във всяка тема държиш да ти казват че си технически бос?
    Двигателят ти е цяла система и ЕГР като цяло вдига температурата в нея. Прост пример ти е колко трудно започват да загряват дизеловите 156 ци след отстраняването му. И може да се върнеш в една предишна тема да видиш там какво съм ти писал за ДПФ филтрите и почистването им.
    И ако си направиш труда да прочетеш примерно каква е разликата между двигателите в трактори New Holland и John Deerе ще видиш защо всички дават мило и драго за машина без EGR
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Ти защо във всяка тема държиш да ти казват че си технически бос?
    Двигателят ти е цяла система и ЕГР като цяло вдига температурата в нея. Прост пример ти е колко трудно започват да загряват дизеловите 156 ци след отстраняването му. И може да се върнеш в една предишна тема да видиш там какво съм ти писал за ДПФ филтрите и почистването им.
    И ако си направиш труда да прочетеш примерно каква е разликата между двигателите в трактори New Holland и John Deerе ще видиш защо всички дават мило и драго за машина без EGR
    Аз съм БОС, но не капо ди тути капи.
    Относно ЕГР - той започва да работи едва, след като температурата на двигателя, не на външния кръг, стане 70 градуса (нали няма да спорим за това? Има го в архивите)
    Мен температурата на стрелката не ме грее, шото тя не показва температурата на двигателя, а температурата на външния кръг на антифриза
    Относно тракторите - ЕГР, ДПФ, харчат нафта и намаляват мощност. Но са еко чисти

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Аз съм БОС, но не капо ди тути капи.
    Относно ЕГР - той започва да работи едва, след като температурата на двигателя, не на външния кръг, стане 70 градуса (нали няма да спорим за това? Има го в архивите)
    Мен температурата на стрелката не ме грее, шото тя не показва температурата на двигателя, а температурата на външния кръг на антифриза
    Относно тракторите - ЕГР, ДПФ, харчат нафта и намаляват мощност. Но са еко чисти
    Някой ден ще престанеш ли да пишеш глупости?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някой ден ще престанеш ли да пишеш глупости?
    Себе си ли питаш? Закачи МЕС и гледай температура на двигателя и показания на стрелката

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Себе си ли питаш? Закачи МЕС и гледай температура на двигателя и показания на стрелката
    Двете показания се разминават, защото стрелката отчита доста по-неточно от ECU - то. А не заради глупостта, която написа по-горе.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Двете показания се разминават, защото стрелката отчита доста по-неточно от ECU - то. А не заради глупостта, която написа по-горе.
    Ти си подчертал това

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    "Мен температурата на стрелката не ме грее, шото тя не показва температурата на двигателя, а температурата на външния кръг на антифриза"

    Ако тая температура е някаква измислена а не реалната, защо тогава производителя е монтирал стрелка за отчитането и тогава!? Дори и да има някакво разминаване в градусите колко е... И това с меренето на външния кръг някак малко ме съмнява че е баш истина...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Себе си ли питаш? Закачи МЕС и гледай температура на двигателя и показания на стрелката
    Поредния техническо инвалиден-каръшки коментар.
    Нормално де. То някои хора се мятат от сградите, защото птиците могат да летят. Дано това техническо инвалидно отношение към живота не те накара да си помислиш, че и ти може да летиш. Ще ни липсват тия бисери, ръсени постоянно из форума.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •