Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 89

Thread: Alfa 147 проблем

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Barevv View Post
    Днес забелязах че от маркуча който идва от кулера е много омаслен и даже си покапва,на какво може да се дължи това?
    Стегни скобите и си карай. Нищо и няма.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Проблем с турбината......
    Ще трябва да те черпи тебе пица за правилната диагностика. И само ще допълня, че ако свали входящия маркуч към турбината и пипне оста на турбинката, то тя ще клопа поне аксиално

    ---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:28 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Стегни скобите и си карай. Нищо и няма.
    Лорде, може да се наложи скоро да спира принудително на максимална предавка с натиснати до дупка спирачки.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ще трябва да те черпи тебе пица за правилната диагностика. И само ще допълня, че ако свали входящия маркуч към турбината и пипне оста на турбинката, то тя ще клопа поне аксиално

    ---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:28 ----------



    Лорде, може да се наложи скоро да спира принудително на максимална предавка с натиснати до дупка спирачки.
    Може, никой не знае. Но аз минах вече стотина хиляди с този симптом. Нещо да кажеш?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може, никой не знае. Но аз минах вече стотина хиляди с този симптом. Нещо да кажеш?
    То си е до късмет. Ма 100к. с разбита турбина, преувеличаваш

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    То си е до късмет. Ма 100к. с разбита турбина, преувеличаваш
    Кой каза че е разбита. Минава си маслото по малко. Турбината е перфектна. Дори не я чувам. Колата реално не губи масло.
    Last edited by lordliness; 29-07-2016 at 13:05.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Кой каза че е разбита. Минава си маслото по малко. Турбината е перфектна. Дори не я чувам. Колата реално не губи масло.
    Ееее, Лорде, значи не ти тече както пише колегата

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Случайно да е една кола от Долни Чифлик? Гледах я ,но беше в Германия ,когато купих моята.
    Чека си мисля случайно да е грешка P0234 - пренадуване на турбината ?
    При семейния Опел излизаше тази грешка и се запазва в компа, докато алфиста от клубния сервиз в Стара Загора ми обясни , че при Алфа грешката е моментна в последствие изчезва.
    При Опела се оказа грешка в контролата на турбината, не самата турбина. Може би и при теб е нещо подобно? Масло от турбината не е на добър знак, дано да е нещо малко!
    За най-сигурно бих ти препоръчал да дойдеш до Варна, има страхотен сервиз, който би ти казал най-компетентно мнение относно колата.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ееее, Лорде, значи не ти тече както пише колегата
    Ти как разбра на кой колко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колеги утре почивам и ще ходя на сервиз,не върви колата и това си е.Няма го това ускорение като надуе турбината,а пък като включа и климатроника направо умира,турбината е сменена с нова преди 2к километра,от приятел я взех алфата който си е поддържаше,нямам съмнения за това.Просто не върви и това си е,а другото което е 2 пъти ходих да ми чистят грешки след настъпване над 3500 оборота ми светва чека и влиза в авариен режим,да кажа че съм откачъл дебитометъра няма разлика във вървенето и пак го закачих.Само да отбележа че един приятел ми чисти грешките а е нов в та1 сфера и за това не сме диагностирали нищо с него,утре живот и здраве..

  10. #25
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Barevv View Post
    Колеги утре почивам и ще ходя на сервиз,не върви колата и това си е.Няма го това ускорение като надуе турбината,а пък като включа и климатроника направо умира,турбината е сменена с нова преди 2к километра,от приятел я взех алфата който си е поддържаше,нямам съмнения за това.Просто не върви и това си е,а другото което е 2 пъти ходих да ми чистят грешки след настъпване над 3500 оборота ми светва чека и влиза в авариен режим,да кажа че съм откачъл дебитометъра няма разлика във вървенето и пак го закачих.Само да отбележа че един приятел ми чисти грешките а е нов в та1 сфера и за това не сме диагностирали нищо с него,утре живот и здраве..
    Ми колега ,след като сте я гледали на диагностика ,поне да беше записал какви грешки дава , за да можем да помогнем или да те насочим към евентуален проблем.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Сетих се че ги снимах.
    P0704
    P0236
    P0110
    P0101

    Последните 2 се изтриха и не са се появявали след като включих дебитометъра-беше извадена буксата,но както казах и тогава не ускоряваше

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Barevv View Post
    Сетих се че ги снимах.
    P0704
    P0236
    P0110
    P0101

    Последните 2 се изтриха и не са се появявали след като включих дебитометъра-беше извадена буксата,но както казах и тогава не ускоряваше
    Та те грешките ти показват какво ти е, а вие само ги триете

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    можещ ли да ми кажеш какво означават,извинявам се колега че разпитвам но съм нов с дизелови коли

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Barevv View Post
    можещ ли да ми кажеш какво означават,извинявам се колега че разпитвам но съм нов с дизелови коли
    Важната за теб е втората. Турбото пренадува
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колега Лорд,как може да се оправи това?И другото което е щом пренадува не трябва ли да усещам хубаво ускорение?

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •