Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 89

Thread: Alfa 147 проблем

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колеги да се похваля,колата вече е пушка,свалихме и раздвижихме изпусквателното клапанче,сложих ме го и сега я настъпвам и не влиза в сервизен режим,Благодаря колеги за мненията..Остана само ЕГР клапана да изолирам но още не съм намерил ламаринка която да ми свърши работа.

  2. #47

    Default

    Намираш поцинкована ламарина 2 мм, използваш оригиналната ламарина на ЕГР-а за шаблон, очертаваш, изрязваш, пробиваш 2 отвора и монтираш.
    Former Alfa owner.

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    До колегата с проблема.
    Единствения начин да се оправи колата ти е да се обадиш на този Алекс. За целта трябва да знаеш от къде си, това е най- важно за него и приблизително какъв е двигателя на колата ти. Това не е толкова важно. Като диагностицира проблемите ще ти даде един номер да си поръчаш части. Успех!
    Мухахаха...
    Това е много добро за увод на всяка нова тема.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Мухахаха...
    Това е много добро за увод на всяка нова тема.
    ще свърши много повече работа и ще спести много повече главоболия и пари от писанията на някои, включително и твоите. И като член на клуба не трябва ли да помагаш, а не просто да драскаш?

  5. #50

    Default

    Ти па кой беше...че и наклон на оная ми работа ще даваш..
    Яя иди оправи наклона на приятеля ти алекс, който е 90-ти набор...че нещо му е виснал.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ти па кой беше...че и наклон на оная ми работа ще даваш..
    Яя иди оправи наклона на приятеля ти алекс, който е 90-ти набор...че нещо му е виснал.
    Ако всички членове на клуба са такива "увиснали" като тебе ми е ясно що тоя клуб е толкова западнал. Колкото до наклона ти - продават хапчета, патерици - действай

  7. #52

    Default

    Хаха ...голема си шматка.Пак не разбра.Пак ти беше трудно.Пак се напъваш като гладен на сране.Пак се пробваш да обърнеш....Кой ти говори за моя наклон?
    Ма тая твоята уста не бълва гнилочи само когато си коленичил пред приятеля ти алекс....
    Айде пак сбогом...че прекалено внимание ти обърнах.Ще се чуем след месец.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колеги разрази се спор между васявно се знаете отдавана...
    Аз да се оплача пак,днес колата спря,отивам на сервиз разчарковаме машина и какво се оказва..турбината няма една здрава перка или там както се казва,съжелявам че не я снимах,оставих я да я правят и утре живот и здраве съм на конянаправо се учидих обаче как така се е изпочупила?

  9. #54

    Default

    Нали беше пушка. Перките могат да се счупят от някакъв дребен боклук. Да не сте я замърсили като сте я пипали.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #55
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Беше да,до днес..Не знам колега на какво се дължи.Направо откачих днес,едното оправих то друго и то сериозно се обади

  11. #56

    Default

    Лорде, КО стана?
    Обясни на човека що са му счупени турбинките
    Last edited by Alex_26; 02-08-2016 at 17:40.

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колеги след рециклиране на турбина,чистене на кулер отново съм със зверода чукна на дърво дано нищо не се обади скоро...
    Колеги да ви питам като по запознати,искам да си монтирам челен кулер и ме интересува само се слага и това е или трябва да се бара и софта,което не ми се бара?

  13. #58
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Лорде, КО стана?
    Обясни на човека що са му счупени турбинките
    Аз пък чакам ти да кажеш ,защо аджеба след като е чистена геометрията и перките са били здрави ,няколко дена по късно всичко става капут ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Burgas
    Posts
    33

    Default

    Колега стигнах ме до извода,че явно нещо сме изтървали като сме сваляли маркучи,геометрия и тем подобни,както казах нямаше една здрава перка вътре...Минало свършено вече,близо 500 кинта заминаха но както и да е.Важното е да няма скорошни ремонти а само газз

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Аз пък чакам ти да кажеш ,защо аджеба след като е чистена геометрията и перките са били здрави ,няколко дена по късно всичко става капут ?
    Чистена геометрия не значи нищо. Разглобявал ли си някога турбина. И какъв е тоя ремонт на турбина за 500лв.? Дадоха ли ти лист от изпитанията и гаранция? Тая турбина върти с до над 140 000 оборота

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •