Results 1 to 15 of 15

Thread: Смяна съединител Алфа Ромео 146 1.9 JTD

  1. #1

    Default Смяна съединител Алфа Ромео 146 1.9 JTD

    Здравейте, имам Алфа 146 105 к.с., 1999-та. За съжаление преди дни ми потъна изведнъж педала и смяната на скорости беше невъзможна, когато колата работи. При загасен двигател проблем нямаше. Оказа се, че съединителят е за смяна, а заедно с това и двете помпи. Всичкото това чудо се случи на морето, та там ми изтърсиха някаква сума от рода на 700-800 лева за ремонта, като сумата включваше и работата (150 лв). В крайна сметка с обезвъздушаване успях да се върна в София и в следващите дни очаквам да ми приемат колата за ремонт. Някой може ли да ми каже горе-долу колко ще струва всичко това- смяна съединител, смяна на двете помпи + работа, за да се подготвя отрано. На различни места гледам различни цени, така че много ще съм благодарен за коментари по темата. Мерси предварително

  2. #2

    Default

    Обади се на този - Иво 0894040440. Ако искаш му кажи, че аз те пращам. Ще ти сърши работа точно

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Горе долу са те натоварили колега с около 300% демек тройно. Добре е!!!

  4. #4

    Default

    Не съм я правил още, слава Богу. Скоро ще я карам на сервиз и просто се чудех горе-долу колко ще излезе целия ремонт

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Първо я закарай в свестен сервиз, за да се види какво й е.
    Двете помпи и съединитля да са за смяна едновременно е малко вероятно, плюс това как си се прибрал в такъв случай?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Най-евтиния съединител за тази кола с труда е минимум 400 лева, а с помпите плюс още около 150 лева. По Софийските сервизи обаче не очаквай по-ниски цени от тези по морето.

    п.с. И аз съм се прибирал от София до Казанлък с потънал съединител и не е много приятно на градско.
    Last edited by M.Gruev; 30-07-2016 at 17:50.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #7

    Default

    Е как, обезвъздушиха системата и по магистралата на 5-та до София стигнах без проблем, в града също докато се прибера не ми направи проблеми при смяната на скорости

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Най-евтиния съединител за тази кола с труда е минимум 400 лева, а с помпите плюс още около 150 лева. По Софийските сервизи обаче не очаквай по-ниски цени от тези по морето.

    п.с. И аз съм се прибирал от София до Казанлък с потънал съединител и не е много приятно на градско.
    За мойта 145-ца съединител на Luk по спомен беше около 180лв и като сложим труд около 80лв, 100лв макс не виждам как ще станат 400, та камоли 800 колкото са му поискали на колегата. Отделно ако притискателя е наред, може феродовия да се накове за 30-тина лв и газ. Така че не виждам защо от мухата се прави слон. И принципно е много малко вероятно и съединител и две помпи накуп да се прецакат. По скоро съм склонен да вярвам че някой майстори се опитват да клатат нашия колега. Имам читав съединител за 1.9JTD 105коня и мога да го дам на 70-80лв комплект при интерес и ако е в него проблема нали.

  9. #9
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Най-евтиния комплект съединител на Luk 230мм в момента е 300 лева, а същия на 240мм е близо 500 лева. Ако ти си намерил такъв за 180 лева, пусни един линк, колегата да си го купи от там.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    В момента цените на 230мм за 1.9JTD 105коня за комплект съединител са:
    1. ITN - 219лв
    2. Valeo - 280лв
    3. LUK - 320лв
    Ако на някой му трябва тел-а ми е 0888 63 00 68 и мога да го доставя в рамките на деня като се капарира преди това разбира се. Единствено LUK ще е на 3 дни доставка. Имам и читав от същия мотор като на комплекта му искам 80лв.

  11. #11
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by gogomana View Post
    Здравейте, имам Алфа 146 105 к.с., 1999-та. За съжаление преди дни ми потъна изведнъж педала и смяната на скорости беше невъзможна, когато колата работи. При загасен двигател проблем нямаше. Оказа се, че съединителят е за смяна, а заедно с това и двете помпи. Всичкото това чудо се случи на морето, та там ми изтърсиха някаква сума от рода на 700-800 лева за ремонта, като сумата включваше и работата (150 лв). В крайна сметка с обезвъздушаване успях да се върна в София и в следващите дни очаквам да ми приемат колата за ремонт. Някой може ли да ми каже горе-долу колко ще струва всичко това- смяна съединител, смяна на двете помпи + работа, за да се подготвя отрано. На различни места гледам различни цени, така че много ще съм благодарен за коментари по темата. Мерси предварително
    Щом ти е потънал педала може проблема да ти е само в помпата на съединителя или в работното бутало и съединителя да ти е наред .
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  12. #12

    Default

    Грешка

  13. #13
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Грешка
    акак човека след обезвъздушаване се е прибрал
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  14. #14

    Default

    Ако е същият като на 156/147 имам чисто ново Валео за 200лв. - притискател, лагер, феродов

  15. #15

    Default

    Колега,погледни си помпите.Ако ти чезне спирачна течност значи някоя от помпите тече и затова ти потъва педала.Това ти е доста по евтиния вариант.Аз преди 1-2 месеца сменях долна помпа.30-40лв мисля беше+10лв за течност.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •