Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с ГТП и нова газова....

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Проблем с ГТП и нова газова....

    Случката е следната... Миналата година мои приятел монтира на сравнително новичката си колица (2010-то лето) газова уредба за над 1500лв (в реномиран сервиз). До тук нищо ново, но това е било до преди няколко дни когато е трябвало да мине на годишния преглед... Отива в пункта за преглед с всичко що е документи за данъци газови бумаги всякакви и оп.... Изненада!! Човека там дирекно му заявява, че преглед няма да мине защото трябвало да иде в някакъв друг сервиз/пукнт в които да му били издали някакъв документ за газовата или нещо си и че това се правело еднократно !!!
    Та да знаете, че и това го има с новите газови и първия преглед на колата след монтажа... (сигурно са рядкост пуктовете които го изискват това, или аз несъм наясно но реших все пак да споделя какво се е случило)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тая постановка я имаше и преди около 5 г. когато газифицирах кораба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Прави се първоначален Преглед на Газовата и и се издава паспорт- регистрира се като легална един вид. С този паспорт се минава преглед после.
    Преди прегледа за газовата бе отделен и се биеше печат в паспорта, но сега става в пункта за ГТП и просто в талончето за прегледа пише че колата е с Газова уредба
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Прави се първоначален Преглед на Газовата и и се издава паспорт- регистрира се като легална един вид. С този паспорт се минава преглед после.
    Преди прегледа за газовата бе отделен и се биеше печат в паспорта, но сега става в пункта за ГТП и просто в талончето за прегледа пише че колата е с Газова уредба
    Тоя паспорт се издава първоначално от газопоставача. И с него на преглед в ГТП

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тоя паспорт се издава първоначално от газопоставача. И с него на преглед в ГТП
    Значи в момента, моя човек има за газовата паспорти и всичко що може да го има, но тия от пункта искат някаква "бележка" на която все едно да пише че това което е написано в паспорта и тн е и самата деиствителност!
    (поне аз така го разбрах)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    Странно аз не съм имал проблеми. В паспорта имам някакъв подпечатан лист захванат с телбод но нямам спомени за какво е. Довечера ще погледна.



  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Значи в момента, моя човек има за газовата паспорти и всичко що може да го има, но тия от пункта искат някаква "бележка" на която все едно да пише че това което е написано в паспорта и тн е и самата деиствителност!
    (поне аз така го разбрах)
    Ми аз ги гледам до нас газаджиите - дават един листак в който всичко е описано с подпис и печат. И с него се ходи на ГТП. Не издават вече книжка на газовата.
    Ако трябва ще питам де

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Газаджиите ще ти отговорят същото което е написал Мимо.

    Навремето сервизите се сертифицираха и надзираваха от Държавен Технически Надзор -ДТН. Имахме сертификати за монтаж и/някой/за прегледи на АГУ. Прегледа се отразяваше в "Паспорт на бутилката" /само тя беше надзорното съоръжение. Живота на съдовете /бутилките/ беше 25 години, като през 5г. минаваха за "хидравлично изпитание " пак през определени пунктове.
    От около 2011-12г. ДТН престана да се занимава с надзора и правомощията бяха прехвърлени към ДАЙ. Понеже ДАЙ не контролира сервизите /пък и не им пука/, започнаха да се измислят нови правила за надзор. Прегледите на АГУ от 2013г. се извършват при техническия преглед на автомобила. Естествено това няма как да стане за един ден и затова се променят нещата поетапно. Извършващите прегледите трябва да минат обучение, да знаят какво да изискват и гледат, съответния пункт трябва да има сертификат за тази дейност и.т.н.
    Срока на експлоатация на съдовете вече е 10г.! После в кофата. Та, не е лошо и това да се гледа при покупката на уредби втора ръка.
    ПАСПОРТА НА БУТИЛКАТА е мит измислен от мързелив проверяващ!!!
    ВСЯКА БУТИЛКА има табела с ГОДИНА/вече и месец/ на производство. ПОРЕДЕН НОМЕР. Размери и литри. НОМЕР на ЕВРО сертификата за точно тази бутилка -67R...........

    Сиреч всички необходими данни са там.
    От сервиза се изисква да издаде един "Протокол", че на тази кола е монтирано -това.
    ПОСЛЕ, обаче се някоя трябва да свери тези данни дали отговарят на истината и да издаде сертификат.
    С ДРУГИ ДУМИ- всеки може да монтира, важното е после някой да се подпише, че е направено по правилата.
    Потребителя го яде разбира се, но няма начин как да стане иначе.


    П.П. Мимо, не виждам какво значение има колко струва уредбата. Това е все едно та си купиш кола за 50000 и да се нервиш, че трябва да спазваш закона като за колата от 5000.

    Това жсичкото важи и при смяна на Бутилката поради изтичане на 10 годишната и давност.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9

    Default

    Съгласен, това е реалността, ама мен ме мързи да пиша. А ти го описа доста ясно

    ---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 12:28 ----------

    Бях на преглед впункт с детектор на газ. Направо не повярвах

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •