Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 120

Thread: Сензора на съединителя - размишления

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Електрически превключвател,който спасява съединителя!!! Да вярвам ли на очите си,ех само да мога и аз да си купя един
    Още колко чудеса ще прочетеш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Електрически превключвател,който спасява съединителя!!! Да вярвам ли на очите си,ех само да мога и аз да си купя един
    Нищо не си разбрал

  3. #93

    Default

    И така, направих си труда да се наведа и да погледна педала на съединителя и чудо. Няма машинка, няма кабели, няма нищо.
    Направо не знам как върви тая кола без машинка и без всички предположения които изчетох. И какво ли се случва със съединителя без тая машинка.
    Дросела е с жило. Което означава, че не мога да имам автопилот и следователно машинка не ми трябва.
    Направо не знам как ги правят италианците тези коли. Да не ми сложат толкова важна за колата машинка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #94
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И така, направих си труда да се наведа и да погледна педала на съединителя и чудо. Няма машинка, няма кабели, няма нищо.
    Направо не знам как върви тая кола без машинка и без всички предположения които изчетох. И какво ли се случва със съединителя без тая машинка.
    Дросела е с жило. Което означава, че не мога да имам автопилот и следователно машинка не ми трябва.
    Направо не знам как ги правят италианците тези коли. Да не ми сложат толкова важна за колата машинка.
    А синхронизатора за задна скорост добре ли е ? Защото и на мен не са ми сложили на задната синхронизатор и почвам да се притеснявам .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  5. #95

    Default

    Кви са тия дараци дето карате ....това са основни компонентид
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    А синхронизатора за задна скорост добре ли е ? Защото и на мен не са ми сложили на задната синхронизатор и почвам да се притеснявам .
    Там не съм гледал още добре, че ми копира мнението за да може пипащия турбини да го прочете. Ама едва ли ще коментира.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #97
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Там не съм гледал още добре, че ми копира мнението за да може пипащия турбини да го прочете. Ама едва ли ще коментира.
    То и аз сигурно съм в графата НЕУДОБЕН , но от някой от безбройните никове все ще види
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    То и аз сигурно съм в графата НЕУДОБЕН , но от някой от безбройните никове все ще види
    Той редовно като не му изнася не отговаря на директни въпроси. Ама да пипа турбините и маркучите дали са твърди.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #99
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Те затва толкоз ви вървят колите я, липсват жизненоважни компоненти, а пак мойта е датчикомобил, де що е останала дупка са наврели датчик, чак се притеснявам да не изкочи нещо и от седялката и да включи на космическа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #100
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    По-притеснително е от шАфЬорската седалка да не щръкне нещо? Некой датчик примерно?

    Тааа ... рани прасето и не пипай копчетата

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #101
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    По-притеснително е от шАфЬорската седалка да не щръкне нещо? Некой датчик примерно?

    Тааа ... рани прасето и не пипай копчетата

    -----------
    Пай сеее ...
    Те за такъв голЕм датчик става дума я
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #102

    Default Сензор на съединителя размишления

    Сега видях темата. Ще се опитам да обесня неговата функция. Примерно карате на 2 скорост без да подавате газ за да вземете завои, и пътя е с лек наклон на горе. За да предотврати предърпване и изгасяне на двигателя Екуто подава сигнал и колата започва сама да си дава газ и да вдига оборотите. И понежи вие не пипате газта няма как да спрете това ускорение освен с натискане на съединителя и точно този бутон праща сигнал за падане на оборотите. Дано сте ме разбрали.Говорим за коли с такъв сензор.

  13. #103

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Сега видях темата. Ще се опитам да обесня неговата функция. Примерно карате на 2 скорост без да подавате газ за да вземете завои, и пътя е с лек наклон на горе. За да предотврати предърпване и изгасяне на двигателя Екуто подава сигнал и колата започва сама да си дава газ и да вдига оборотите. И понежи вие не пипате газта няма как да спрете това ускорение освен с натискане на съединителя и точно този бутон праща сигнал за падане на оборотите. Дано сте ме разбрали.Говорим за коли с такъв сензор.
    Аз не разбрах, никога не съм спирал ускорение с натискане на съединителя. И едва ли някой го прави и защо да го спирам като имам наклон нагоре.Нещо ти куца обяснението. И да карам без газ на втора. И нагоре. Тя колата не върви.
    Last edited by lordliness; 10-09-2016 at 16:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #104

    Default

    Много си ми далеч да ти го покажа нагледно.

  15. #105

    Default

    На една от алфите имам машинка, на друга нямам, разлика няма.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •