Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 120

Thread: Сензора на съединителя - размишления

  1. #1
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default Сензора на съединителя - размишления

    Колеги малко размишления за сензора на съединителя. Наскоро засякох грешка през диагностиката, че компютъра отчита, че съединителя е постоянно натиснат. Естествено легнах с главата към педалите да видя стоп машинката и видях, че е бутната нагоре, та я оправих, но след това когато изключвам от скорост над 1500 оборота, оборотите докато падат, за секунда отидват на 600-650 и после отиват обратно на 850, тоест стрелката като пада отива долу отскача и се връща и ако натисна педала на спирачката и спирам през това време оборотите остават ниски докато не спра напълно. Това явление го забелязах след като оправих стоп машинката. Естествено пробвах след като махнах машинката и този проблем го нямаше. Та въпросът тук е, защо този сензор афектира по този начин, навсякъде го дават да афектира само темпомата, но явно не е само темпомата. Някой случайно да има повече информация по случая, че ми е супер интересно, защо така става?
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  2. #2

    Default

    Говориш за съединител, оправяш сензор спирачка? То и съединителят има бутон на него

  3. #3
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Говориш за съединител, оправяш сензор спирачка? То и съединителят има бутон на него
    Човек, прочети внимателно, какво съм написал. Говоря за сензор на съединителя, просто като се натисне спирачката след изключване от скорост, оборотите забиват на ниски ( 600 - 650) докато не спре напълно колата, тогава се вдигат пак на 850. И това е след като съм оправил сензора на съединителя, без него не става тая гавра. Сезнорът на спирачката си работи, него не го намесвам изобщо.

    П.С.

    Колата няма темпомат за протокола. Тогава щом този сензор е там, значи има друго предназначение освен темпомата. Това се опитвам да разбера...
    Last edited by mell0; 08-08-2016 at 10:53.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Щом нямаш темпомат го откачи и си свиркай, нека си пише въпросната грешка. На практика оттам колата разбира кога си натиснал съединителя, но защо и е да знае и аз нямам идея. На няколко 156ци съм го виждал това явление с моментно падане на оборотите, включително и на предната ми, но там имаше темпомат и съответно не го изключих за да мога да го ползвам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Щом нямаш темпомат го откачи и си свиркай, нека си пише въпросната грешка. На практика оттам колата разбира кога си натиснал съединителя, но защо и е да знае и аз нямам идея. На няколко 156ци съм го виждал това явление с моментно падане на оборотите, включително и на предната ми, но там имаше темпомат и съответно не го изключих за да мога да го ползвам.
    Така и ще направя. Межу другото когато не излкючвам от скорост докато колата не падне по 1500 и после изключа, нямам проблеми. Същото явление след "Гугъл" го има и колега с 1.6 hdi и е написал, че са му казали, че било нещо свързано екологията и регулира впръскването на горивото и съм склонен да вярвам, тъй като щом чак компара записва грешка, значи си точи информация за положението на съединителя за нещо.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    Човек, прочети внимателно, какво съм написал. Говоря за сензор на съединителя, просто като се натисне спирачката след изключване от скорост, оборотите забиват на ниски ( 600 - 650) докато не спре напълно колата, тогава се вдигат пак на 850. И това е след като съм оправил сензора на съединителя, без него не става тая гавра. Сезнорът на спирачката си работи, него не го намесвам изобщо.

    П.С.

    Колата няма темпомат за протокола. Тогава щом този сензор е там, значи има друго предназначение освен темпомата. Това се опитвам да разбера...
    Как да го разбера това:
    ....да видя стоп машинката и видях, че е бутната нагоре
    Аз разбирам, че си пипал стоп машинката. И това не е сензор, а прост бутон. Използва се и за темпомат, а и за друго. Както и да е

  7. #7
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Добре де,а стоп машинката какво е? Отговора е най-обикновено двупозиционно ключе. Това на съединителя работи на абсолютно същия принцип. Според мен тази машинка подава сигнал към Еку и участва в принудителния празен ход по някакъв начин.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    За пореден път "на всяко гърне меродия".
    Значи първо не разбра въпроса, който беше елементарен между другото, а после взе да обясняваш кое какво е и какво прави, айде моля ти се. Нещо като не ти е ясно не го коментирай. Между другото съм и разглобявал такава стоп машинка, тъй че не се хаби да ме опровергаваш, защото ще се изложиш тотално.
    Last edited by mirchozo; 08-08-2016 at 13:57.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    За пореден път "на всяко гърне меродия".
    Значи първо не разбра въпроса, който беше елементарен междо другото, а после взе да обясняваш кое какво е и какво прави, айде моля ти се. Нещо като не ти е ясно не го коментирай. Между другото съм и разглобявал такава стоп машинка, тъй че не се хаби да ме опровергаваш, защото ще се изложиш тотално.
    Всички разбраха, само той- не. И нищо конкретно по темата за помощ, просто не знае, а му се иска да трупа мнения.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Добре де,а стоп машинката какво е? Отговора е най-обикновено двупозиционно ключе. Това на съединителя работи на абсолютно същия принцип. Според мен тази машинка подава сигнал към Еку и участва в принудителния празен ход по някакъв начин.
    Както виждаш вече ме оплюха, че не е така. Подмини и го остави да се оправя. Този СЕНЗОР има значение и не напразно е поставен там

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хайде сега да ни светнеш какво е предназначението му.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Хайде сега да ни светнеш какво е предназначението му.
    Не знае. Сега неистово търси. При някои коли, не можеш да запалиш без да е натиснат съединителя.
    Last edited by lordliness; 08-08-2016 at 15:49.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не знае. Сега неистово търси. При някои коли, не можеш да запалиш без да е натиснат съединителя.
    При автоматиците нали
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Казва се Бутонен превключвател на педала на съединителя ! Иначе и аз искам да знам за какво служи.... Едва ли и тези дето провокират Alex и те знаят !
    Иначе стоп машинката е на педала на спирачката и понякога е с 4 извода за тези които имат темпомат.Така,че не бъркайте кой за какво служи....или викате важноto е да сте против Alex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    При автоматиците нали
    Не, американска кола с ръчни. Няма как да запалиш без да натиснеш съединителя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •