Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 120

Thread: Сензора на съединителя - размишления

  1. #16
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Казва се Бутонен превключвател на педала на съединителя ! Иначе и аз искам да знам за какво служи.... Едва ли и тези дето провокират Alex и те знаят !
    Иначе стоп машинката е на педала на спирачката и понякога е с 4 извода за тези които имат темпомат.Така,че не бъркайте кой за какво служи....или викате важноto е да сте против Alex
    Това е точно така, но Алекс остави впечатлението че знае за какво служи, та чакаме да се образоваме по въпроса. Инак с гугъл е лесно, ма не е там работата.

    Пс Аз не съм провокатор, написах си точно и ясно че незнам за какво служи (всъщност предполагам за какво е но нямам смислени аргументи).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #17
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Казва се Бутонен превключвател на педала на съединителя ! Иначе и аз искам да знам за какво служи.... Едва ли и тези дето провокират Alex и те знаят !
    Иначе стоп машинката е на педала на спирачката и понякога е с 4 извода за тези които имат темпомат.Така,че не бъркайте кой за какво служи....или викате важноto е да сте против Alex
    Хубаво е че защитаваш професора. Но въпроса е точно в колата на колегата която е без темпомат каква работа върши ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    ...И това не е сензор, а прост бутон....
    Хайде техническия инвалид-карък влезе с пълна сила, както само той си може.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Хубаво е че защитаваш професора. Но въпроса е точно в колата на колегата която е без темпомат каква работа върши ?
    Пак не четеш за темпомата се използва тази на спирачката (стоп машинката) която е с 4 извода.Тази на съединителя е с два извода и няма нищо общо с темпомата независимо колата има или няма такъв !
    P.S
    Иначе питащия не е наясно какво пита и какво прави един път говори за "Сензора на съединителя - размишления" после за стоп машинка !
    Първо да си изясни какво иска да направи за коя от двете пита и коя е пипал свалил (Тази дето се намира на педала на съединителя или тази на спирачката ) Иначе така както е писал нищо не се разбира
    Last edited by eproHD; 08-08-2016 at 16:57.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #20
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Пак не четеш за темпомата се използва тази на спирачката (стоп машинката) която е с 4 извода.Тази на съединителя е с два извода и няма нищо общо с темпомата независимо колата има или няма такъв !
    Те тука сгреши, темпомата ползва и тази на съединителя, с натискането му темпомата изключва, същото се получава и ако чукнеш спирачката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #21

    Default

    Пишете в търсачката - за какво служи машинката на педала на съединителя. И си четете, който иска да се направи на знаещ преписва няколко версии, например вързана за инжекциона и други подобни.
    Доста има писано.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    ...Тази на съединителя е с два извода и няма нищо общо с темпомата независимо колата има...
    Може пак да се пробваш в тази теза.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Те тука сгреши, темпомата ползва и тази на съединителя, с натискането му темпомата изключва, същото се получава и ако чукнеш спирачката.
    Може ! Аа знам,че темпомата използва тази на спирачката !

    ---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:02 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Може пак да се пробваш в тази теза.
    Въобще няма се пробвам в нищо отивам да почивам,че утре ме чака тежък работен ден..А вие ще се изпърдате до обяд
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #24
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    ...А вие ще се изпърдате до обяд
    А? Какво трябва да направя до обяд, за да съм подготвен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #25
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Може ! Аа знам,че темпомата използва тази на спирачката !

    ---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 16:02 ----------



    Въобще няма се пробвам в нищо отивам да почивам,че утре ме чака тежък работен ден..А вие ще се изпърдате до обяд
    Ето научи нещо ново . Пък това в червенкото не го разбирам .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това е точно така, но Алекс остави впечатлението че знае за какво служи, та чакаме да се образоваме по въпроса. Инак с гугъл е лесно, ма не е там работата.

    Пс Аз не съм провокатор, написах си точно и ясно че незнам за какво служи (всъщност предполагам за какво е но нямам смислени аргументи).
    За съжаление Алфите с ръчна скоростна кутия палят и без натисна съединител. Значи бутонът там не е за предодвратяване на запалването когато си на скорост и не си натиснал съединителя. Нали така пише чичко Гугъл?

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    За съжаление Алфите с ръчна скоростна кутия палят и без натисна съединител. Значи бутонът там не е за предодвратяване на запалването когато си на скорост и не си натиснал съединителя. Нали така пише чичко Гугъл?
    Браво, откри Америка. И на свободна да си пак не пали въпросната американска кола.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Предполагам, че предназначението на въпросния ключ, освен за действието на темпомата, е в това да се обусловят определени обороти на мотора в момента на смяна на предавка с цел това да стане максимално облекчено.

    Очевидно наблюдаваното поведение в конкретния случай не е нормално.

    Ремапвано ли е това ECU?
    Last edited by ecotronic; 08-08-2016 at 18:52.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    На мен това не ми звучи много реално. Защото натискаш съединителя, отпускаш газта, включваш на скорост, тогава оборотите са без значение и после отпускаш съединителя и подаваш газ едновременно. Каквито и обороти да има ДВГ ти ги вдигаш изкуствено при отпускане на съединителя.
    Last edited by lordliness; 08-08-2016 at 19:13.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Предполагам, че предназначението на въпросния ключ, освен за действието на темпомата, е в това да се обусловят определени обороти на мотора в момента на смяна на предавка с цел това да стане максимално облекчено.

    Очевидно наблюдаваното поведение в конкретния случай не е нормално.

    Ремапвано ли е това ECU?
    Какво става, ако си вдигнал примерно 4500 оборота и натиснеш съединителя за да смениш скорост? Педала на газта не го пускаш първи, защото ще убиеш оборотите. Да помислим в тази насока, а?

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •