Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 120

Thread: Сензора на съединителя - размишления

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На мен това не ми звучи много реално. Защото натискаш съединителя, отпускаш газта, включваш на скорост, тогава оборотите са без значение и после отпускаш съединителя и подаваш газ едновременно. Каквито и обороти да има ДВГ ти ги вдигаш изкуствено при отпускане на съединителя.
    Именно затова си преправих поста, като премахнах изречението за синхронизаторите, защото то няма особен смисъл, но междувременно ти си го цитирал.

    Предполагам, че идеята с оборотите е ECU - то да ги задържи или леко повдигне в момент на смяна на предавка за да не се получи характерното придърпване след пускането на съединителя от човек, който няма достатъчно усет.

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Какво става, ако си вдигнал примерно 4500 оборота и натиснеш съединителя за да смениш скорост? Педала на газта не го пускаш първи, защото ще убиеш оборотите. Да помислим в тази насока, а?
    Каквото и да мислим, можем само да гадаем, след като не сме запознати в детайли със софтуера на ECU - то.

    Още по-малко редно е да се правят умозаключения от рацерски стил на каране.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Според мен така си правят възела с педалите, ако я използват, добре, ако не, си стои просто. Плащаш няколко хиляди за кола, бълха те ухапала, ако платиш и една машинка от която нямаш нужда.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Според мен така си правят възела с педалите, ако я използват, добре, ако не, си стои просто. Плащаш няколко хиляди за кола, бълха те ухапала, ако платиш и една машинка от която нямаш нужда.
    Едва ли е заради това. Прави ми впечатление, че никъде, където оборотите се обуславят по механичен начин (със жило), няма контакт на съединителя.

    Т.е - щом ECU - то няма възможност за коригира оборотите (над тези на празен ход), то и такъв контакт, няма.

    Респективно, ако има, вероятно е заради въздействието върху оборотите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Едва ли е заради това. Прави ми впечатление, че никъде, където оборотите се обуславят по механичен начин (със жило), няма контакт на съединителя.

    Т.е - щом ECU - то няма възможност за коригира оборотите (над тези на празен ход), то и такъв контакт, няма.

    Респективно, ако има, вероятно е заради въздействието върху оборотите.
    Ще залегна да водя моите с жила какво имат или нямат.
    Трябва тогава нещо да отчита време за превключване на скорост. Някои превключват много бързо, аз превключвам бавно и оборотите си падат, не стоят.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Едва ли е заради това. Прави ми впечатление, че никъде, където оборотите се обуславят по механичен начин (със жило), няма контакт на съединителя.

    Т.е - щом ECU - то няма възможност за коригира оборотите (над тези на празен ход), то и такъв контакт, няма.

    Респективно, ако има, вероятно е заради въздействието върху оборотите.
    Имам предвид нещо друго - ускоряваш, натиснал си газта. Трябва да смениш предавката и натискаш съединителя. Но в този момент, макар и за кратко, газта все още е натисната, а двигателят в този миг остава и без натоварване

  6. #36
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    За съжаление Алфите с ръчна скоростна кутия палят и без натисна съединител. Значи бутонът там не е за предодвратяване на запалването когато си на скорост и не си натиснал съединителя. Нали така пише чичко Гугъл?
    Хайде тогава да дойдеш, и да ми покажеш как ще запали 159-ката от подписа ми, която е с ръчни скорости, без натиснат съединител, 'щото аз досега не съм успял да я излъжа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имам предвид нещо друго - ускоряваш, натиснал си газта. Трябва да смениш предавката и натискаш съединителя. Но в този момент, макар и за кратко, газта все още е натисната, а двигателят в този миг остава и без натоварване
    Защо ще държиш газта натисната докато превключваш?



  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Хайде тогава да дойдеш, и да ми покажеш как ще запали 159-ката от подписа ми, която е с ръчни скорости, без натиснат съединител, 'щото аз досега не съм успял да я излъжа.
    Тук говорим за 156, 147, ГТ.
    159 се пали и при натиснат стоп, или съединител. Тя е със съвсем друга електроника и начин на поведение.

    ---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Защо ще държиш газта натисната докато превключваш?
    Разиграй си ускорение и превклю1ване на скорост. Имаш газ, натискане на съединител, отпускане на газта, превключване, отпускане на съединител, газ. Всичко това става за кратко

  9. #39
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тук говорим за 156, 147, ГТ.
    159 се пали и при натиснат стоп, или съединител. Тя е със съвсем друга електроника и начин на поведение.
    Точно затова написах поста си! Не слагай всички модели под общ знаменател!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Точно затова написах поста си! Не слагай всички модели под общ знаменател!
    Виж раздела. Не пиша в разделаа за всички алфи и особено за 159. Така, че не ми се карай

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На мен това не ми звучи много реално. Защото натискаш съединителя, отпускаш газта, включваш на скорост, тогава оборотите са без значение и после отпускаш съединителя и подаваш газ едновременно. Каквито и обороти да има ДВГ ти ги вдигаш изкуствено при отпускане на съединителя.
    Точно тук не съм съгласен,2, 4 мотора Евро3 със затапен ЕГР опитаи да му коригиращи обороти с педала да те видя.В момента в които пипнеш педала и оборотите скачат с много.
    С неработещ датчик на съединителя и темпомата не работи
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Точно тук не съм съгласен,2, 4 мотора Евро3 със затапен ЕГР опитаи да му коригиращи обороти с педала да те видя.В момента в които пипнеш педала и оборотите скачат с много.
    С неработещ датчик на съединителя и темпомата не работи
    Нищо не се опитвам да коригирам, всички така карат, отпускаш съединителя и натискаш газта едновременно. Говорим когато нямаш автопилот, а имаш машинка, за какво ти е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #43
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вероятно за да започне да прави корекции на дюзите, компютъра иска съединителя да е пуснат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #44
    започва да се пристрастява wazmo's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не, американска кола с ръчни. Няма как да запалиш без да натиснеш съединителя.
    Тойота Авенсис с ръчни скорости също. Било от съображения за сигурност.
    Alfa Romeo 147 JTDm

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by wazmo View Post
    Тойота Авенсис с ръчни скорости също. Било от съображения за сигурност.
    Да, за това е. Повечето американски коли са така. Мен на това ме научи инструктора и винаги паля така

    Също така облекчава акумулатора и стартера.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •