Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Ремап 156 1.9 JTD

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    9

    Default Ремап 156 1.9 JTD

    Здравейтe, колеги. От скоро съм собственик на една белисима 156 1.9JTD 105HP и съм влюбен в тази кола. Чета форума с голямо удоволствие и виждам че има много хора който си разбират от работата и искам да попитам къде мога да направя качевствен ремап на колицата, за да тръгне малко по добре.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Eminem921 View Post
    Здравейтe, колеги. От скоро съм собственик на една белисима 156 1.9JTD 105HP и съм влюбен в тази кола. Чета форума с голямо удоволствие и виждам че има много хора който си разбират от работата и искам да попитам къде мога да направя качевствен ремап на колицата, за да тръгне малко по добре.
    Еми кажи откъде си щом искаш насока

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    От София съм колега, извинявам се за пропуска.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Eminem921 View Post
    От София съм колега, извинявам се за пропуска.
    Тука има доста колеги, които ще те насочат. Аз не съм привърженик на ремапа и ще си затрая

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Не знам кое е по добре ремап или чип. Какви си плюсовете и минусите? пс знам че е тъп въпроса

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Eminem921 View Post
    Не знам кое е по добре ремап или чип. Какви си плюсовете и минусите? пс знам че е тъп въпроса
    То е едно и също - препрограмиране, махане на ЕГР, ....

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    То Егр-а е премахнат само софтоерно не е и колата понякога започва да пуши и не иска да върви, и не знам от какво е. Не е дебитомер обаче и заъова искам някой разбиращ да я погледне първо и да я мапне за по добра динамика, а не за състезания

  8. #8
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Премахни ЕГР-а и хардуерно и би трябвало да се оправи пушека и вървежа. За ремапа, в София има доста сервизи, които го предлагат. Може да видиш и някой от форумните. Задължително го направи според мен. Колата е доста по динамична.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Премахни ЕГР-а и хардуерно и би трябвало да се оправи пушека и вървежа. За ремапа, в София има доста сервизи, които го предлагат. Може да видиш и някой от форумните. Задължително го направи според мен. Колата е доста по динамична.
    Аз до колкото го разбирам, ЕГР-а му е затапен (или както го наричате-премахнат хардуерно), но софтуерно не е ....

    Така като пишат хората слято всичко в едно изречение и в един момент нито разбираш какво пита, нито какво е направено и в крайна сметка какво се иска....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз до колкото го разбирам, ЕГР-а му е затапен (или както го наричате-премахнат хардуерно), но софтуерно не е ....

    Така като пишат хората слято всичко в едно изречение и в един момент нито разбираш какво пита, нито какво е направено и в крайна сметка какво се иска....
    А мен ме нападат за някоя и друга правописна грешка като пиша от телефона


    Колега, я вземи уточни като хората какво ти е правено по колата, как ти е турбото ... и го напиши ясно, с препинателни знаци и главни букви

  11. #11
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Quote Originally Posted by Eminem921 View Post
    То Егр-а е премахнат само софтоерно не е и колата понякога започва да пуши и не иска да върви, и не знам от какво е. Не е дебитомер обаче и заъова искам някой разбиращ да я погледне първо и да я мапне за по добра динамика, а не за състезания
    Еми по това изречение ми се струва, че е само софтуерно. Та затова така писах. Но нека и колегата си каже де.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Еми по това изречение ми се струва, че е само софтуерно. Та затова така писах. Но нека и колегата си каже де.

    "То Егр-а е премахнат само софтоерно не е*"

    Ами разтълкувай ми това нещо
    Не се заяждам, напротив..искам както много други да се пише поне малко от малко грамотно.За да има яснота.
    Last edited by undy; 09-08-2016 at 10:47.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    "То Егр-а е премахнат само софтоерно не е*"

    Ами разтълкувай ми това нещо
    То като това "Да се убие не да се пощади"

  14. #14
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Така е. Съгласен съм. Трябва да се пише грамотно.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Ще го премахна и софтуерно. Надявам се да се пооправи, но за ремапа съм навит вече 200%.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •