Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79

Thread: Трудно влиза задна

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Оууу, извинявай, мистър серт. Помислих, че си се очовечил. Излъгал съм се. Отиваш и ти в игнорацията
    Но ето какво мислят за теб стойностни хора:
    Ти дори не можеш да прецениш, кои са стойностните хора във форума.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Източих спирачната течност, страшна боза изтече.
    Сипах Petronas tutela.
    Засега е добре, ще видим след някой ден дали ще прави пак курвенски фасон... Ебах аз тоз симсон

  3. #33
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    От къде я източи ?
    Питам понеже много се оплакват,че като се смени спирачната течност не както трябва се получава въздух в системата !
    А ти си отворил "кранчето" източил си старата сипал си новата и сега си свиркаш БРАВО !

    ---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 12:54 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    WD40- това е най- смотаната смазка.
    По скоро е Sbloccante отколкото смазка !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Източих спирачната течност, страшна боза изтече.
    Сипах Petronas tutela.
    Засега е добре, ще видим след някой ден дали ще прави пак курвенски фасон... Ебах аз тоз симсон
    Ами като не е проверявана никога, така става. Провери сии тази на спирачките

    ---------- Post added at 15:23 ---------- Previous post was at 15:21 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    От къде я източи ?
    Питам понеже много се оплакват,че като се смени спирачната течност не както трябва се получава въздух в системата !
    А ти си отворил "кранчето" източил си старата сипал си новата и сега си свиркаш БРАВО !

    ---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 12:54 ----------



    По скоро е Sbloccante отколкото смазка !
    WD40 си има своите функции. Но рекламата и показва, че е вездесъща, а тя си е просто лека смазка за определени случаи. Някои да си пръскат дебитомерите с нея ... ужас

  5. #35
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Абе от къде се източва спирачната течност на съединителя и тази на спирачките,аз не знам питам ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #36

    Default

    От пробките сигурно



  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ами като не е проверявана никога, така става. Провери сии тази на спирачките[COLOR="Silver"]
    Ми тя е една и съща, общо казанче.
    Източих от пробката към долната помпа на съединителя.
    Един помпи педала отвътре, друг събира бозата.
    Налива се нова в казанчето и се помпи педала докато не почне да излиза чиста течност.

    Лошото е че така е останала мръсна течност по спирачните пътища, ама имах само едно шише спирачна течност и нямаше да ми стигне за всичко.

  8. #38
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Тези кутии имат ли синхронизатор на зъбчатката за задна ?
    Тук стана интересно. Чакай леко затоплена вода от слънцето.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #39

    Default

    На моята 156-ца всичките скорости са синхронизирани.
    Former Alfa owner.

  10. #40
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Тук стана интересно. Чакай леко затоплена вода от слънцето.
    Аз знам отговора . ОБЪРКАХ се .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Не се сваля кутията, той е отгоре, поне на бензиновите. При Румен ги смених и си е доста тегаво като операция, сваля се акумулатора, стойката и още доста неща наоколо докато се освободи място за работа. Имаше туториал със снимки из нета. Мисля, че undy си сменя и неговите наскоро, неговата е дизелова, та може би ще може да даде повече детайли.
    При дизела е същото,като от снимките по-долу... не бих казал,че е трудно.При мен се сваля акумулатора и стойката му...е и кутията с бушоните се побутва малко

    Аз имам размерите(даже и снимки) на пластмасовата втулка,ако някой се интересува и не му се дават пари и иска да си прави да ми пише.Тънкостенна е и грам не ми се занимаваше и си купих нова.

    Пиша го по между другото....ясно е,че проблема при колегата е друг.
    Last edited by undy; 11-08-2016 at 16:45.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Викате за съединителя от тази на снимката,а за спирачките от тези на спирачните апарати по една на всяко колело
    Мали колко знам...,че даже и аз не съм знаел това
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 3.JPG  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #43
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При загасен мотор, пак ли има проблем с включването на задна?

    Ако няма и ако под "хрущи" имаш впредвид "хърка", то проблемът ти е в недобре отделящ съединител.
    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Викате за съединителя от тази на снимката,а за спирачките от тези на спирачните апарати по една на всяко колело
    Мали колко знам...,че даже и аз не съм знаел това
    Колеги можете ли да дадете адекватен съвет дали е точно от клеасал избирач трудното местене на лоста на дясно към 5-та и 6-та и съответно задна и НАЙ вече трудното отцелване между 3-та и 5-та...много често ми се случва от 4-та вместо да вкарам 5-та влиза директно 3-та...
    Също ще са полезни и други колеги който имат наблюдения върху този случай...
    Кутията е 6 степенна мотора е 2.4жтд 150к.с
    Last edited by PE4E; 11-08-2016 at 18:23.
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  14. #44
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by PE4E View Post
    Колеги можете ли да дадете адекватен съвет дали е точно от клеасал избирач трудното местене на лоста на дясно към 5-та и 6-та и съответно задна и НАЙ вече трудното отцелване между 3-та и 5-та...много често ми се случва от 4-та вместо да вкарам 5-та влиза директно 3-та...
    Също ще са полезни и други колеги който имат наблюдения върху този случай...
    Кутията е 6 степенна мотора е 2.4 150к.с
    Или е от там. Или е от клеясали или закъсани жила, но може да е счупена и "основата" на лоста(една пластмаса, в която "лагерува").
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by PE4E View Post
    Колеги можете ли да дадете адекватен съвет дали е точно от клеасал избирач трудното местене на лоста на дясно към 5-та и 6-та и съответно задна и НАЙ вече трудното отцелване между 3-та и 5-та...много често ми се случва от 4-та вместо да вкарам 5-та влиза директно 3-та...
    Също ще са полезни и други колеги който имат наблюдения върху този случай...
    Кутията е 6 степенна мотора е 2.4жтд 150к.с
    Ако е от втулките не се центрира на неутрална, а остава на мястото като за 1/2-ра или 5/6-а. Също така при определени атмосферни условия спича допълнително, в моя случай при влажно време, и трябва да се мести със сила настрани или в средата. Точно в тези ситуации се наблюдаваше трудно нацелване на предавките, защото реално трябва на усет да го центрираш по средата, за да влезе 3-та а не примерно 5-та. Ако е счупена пластмасата ще има луфт, но би трябвало да си се центрира.



Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •